Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
24.06.2024 - 30.06.2024 7 dni Samolot Islandia
Wiele miast zgodnie z programem Szczecin 10400 PLN Pani na dokwaterowanie
Data wycieczki
24.06.2024 - 30.06.2024
Długość
7 dni
Transport
Samolot
Kraj
Islandia
Miasto
Wiele miast
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
10400
Dodatkowe informacje
Pani na dokwaterowanie

Dzień 1

Wylot z Berlina o godz. 12.10, przylot do Keflaviku o godz. 13.55 czasu lokalnego. Lądując na Oceanie Atlantyckim, w północnej części kuli ziemskiej, tuż pod Kołem Podbiegunowym rozpoczniemy naszą przygodę z Islandią. Piękna, różnorodna, surowa, magiczna, nazywana wyspą ognia i lodu jest przykładem tego, że światem rządzą żywioły. Ponad 10% wyspy pokrywają lodowce, jednocześnie znajduje się tutaj masa (wciąż czynnych) wulkanów, gejzery, w wielu miejscach można znaleźć również gorące źródła termalne. To wszystko w połączeniu z ogromnymi przestrzeniami i dziką przyrodą daje poczucie wolności i bliskości z naturą. Na początek odwiedzimy geotermalne uzdrowisko Blue Lagoon. National Geographic umieścił Błękitną Lagunę na liście 25 współczesnych cudów świata. Kąpiel w wodach Bule Lagoon słynących z silnych właściwości leczniczych, rewitalizacyjnych i upiększających daje możliwość odpoczynku w gorącej wodzie wypełnionej naturalnymi minerałami, algami oraz krzemionką. Przejazd do Reykjaviku – stolicy wyspy. Spacer po mieście. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszymy na północ wyspy. Zwiedzimy skansen Laufas, gdzie stoi najlepiej zachowana na Islandii wielopokojowa chata z torfu. Najstarsza część skansenu została zbudowana w 1840 roku i jest uznawana za pierwowzór architektury islandzkiej. Przejazd do miasta Akureyri. Otoczone górami miasto jest ważnym ośrodkiem rybackim i portem. Zapraszamy na rejs wzdłuż fiordu Eyjafjordur, który znany jest z bogatego życia morskiego. Podczas tej przygody obserwować będziemy wieloryby oraz inne ssaki wodne takie jak delfiny czy morświny. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie. Na początek przejedziemy pod jeden z najpiękniejszych wodospadów Islandii – Godafoss. Wodospad ma kształt rwanej skalistej podkowy, woda rzeki Skjalfandafljot spada tu z wysokości 12 metrów na szerokości 30 metrów. Ta kaskada wodna nazywana jest „wodospadem bogów” ze względu na swoje znaczenie historyczne. W 1000 r., po chrystianizacji Islandii, w tym malowniczym miejscu wrzucono wizerunki pogańskich bożków do wody jako symbol nowej religii. Następnie zapraszamy na objazd jeziora Myvatn, które na swoich brzegach gromadzi bogactwo atrakcji turystycznych o geologicznych rodowodzie. Spacer przez naturalny lasek nad brzeg, z którego widać zanurzone w wodzie formacje lawowe. Postój przy dolinie lawowej Dimmuborgir i przejście ścieżkami między bazaltowymi słupami o fantastycznych kształtach. Przejazd pod żołtą górę Namfjall i spacer po terenie Hverarond wśród gorących fumaroli, solfatarów i jeziorek błotnych. Następnie podziwiać będziemy jeden z najpotężniejszych wodospadów w Europie pod względem ilości przepływającej wody – wodospad Dettifoss. Przejazd do hotelu. Po dzisiejszej dawce atrakcji z Dimanetowego Kręgu chętne osoby zapraszamy do gorących źródeł Vok Baths. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszmy w trasę przez wschodnie fiordy wyspy otoczone skalistymi brzegami. Po drodze czekają nas niesamowite krajobrazy wysokich gór pod pokrywą śnieżną. Pierwszy postój zaplanowany mamy w malowniczym miasteczku Djupivogur. Przejazd nad oceanem drogą wiodącą samym brzegiem fiordów, z której podziwiać będziemy Park Narodowy Vatnajokull. Podejście do ściany ogromnego lodowca Vatnajokull. Na całym jego obszarze utworzono największy w Europie park narodowy. Kolejnym punktem będzie laguna lodowcowa Jokulsarlon, jedna z głównych atrakcji wyspy. Tutaj zapraszamy na rejs łódką między oderwanymi od lodowca górami lodowymi. Laguna lodowcowa Jokulsarlon powstała około 1930 roku, kiedy lodowiec Vatnajokull zaczął się cofać. Od tego czasu stale się powiększa. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przemierzając południowe wybrzeże Islandii dojedziemy do Parku Narodowego Skaftafell. Tutejszy krajobraz to kwintesencja Islandii, rzeźbiony żywiołami – ogniem pobliskiego wulkanu oraz wodą z lodowców, prezentuje się szczególnie majestatycznie, stanowiąc jedną z największych atrakcji tego wyspiarskiego kraju. Tutaj udamy się na spacer do bazaltowego wodospadu Svartifoss. Pomimo tego, że ta kaskada ma zaledwie 20 metrów, jej urok i położenie przyciągają tu rzesze turystów. Strumień wody spada z klifu wprost do wąwozu, którego ściany składają się z bazaltowych kolumn. Kolejnym punktem będzie Vik, miasteczko słynące ze słupów skalnych wyłaniających się z oceanu. Przejazd nad brzeg Atlantyku i postój na czarnej plaży Reynisfjara. Następnie udamy się na skalny punkt widokowy Dyrholaey, z którego dostrzec można gnieżdżące się na pionowych ścianach maskonury i inne ptaki morskie. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Dzisiejsza trasa będzie wiodła przez najważniejszy punkty Złotego Kręgu. Region wkoło Złotego Kręgu znany jest nie tylko z wysoko rozwiniętej produkcji rolnej, ciekawego folkloru i starożytnych sag islandzkich, ale również imponujących wulkanów, takich jak Eyjafjallajökull, którego erupcja w kwietniu 2010 roku zatrzymała komunikację lotniczą. Przejazd przez Park Narodowy Thingvellir, który jest nie tylko imponującym pomnikiem przyrody, ale także miejscem o znaczeniu historycznym i kulturowym. To właśnie w Thingvellir gromadził się Althing – islandzki parlament, który w tym miejscu działa do dnia dzisiejszego. Spacer do spowitego w chmurę pary wodospadu Gullfoss, a następnie przejazd na pole geotermalne, gdzie zobaczymy dwa gejzery Geysir i Stokkur wyrzucające regularnie co ok. 10 minut kolumny gorącej wody. Przejazd do hotelu i czas na przygotowanie się do podróży powrotnej.

Dzień 7

Około godz. 02.30 wyjazd na lotnisko. Wylot o godz. 05.45 z Keflaviku, przylot do Berlina o godz. 11.20

Terminy:

24.06 – 30.06.2024

Cena:

10400 PLN

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Keflavik – Berlin
 • 6 noclegów w hotelach
 • wyżywienie: 5 śniadań + 1 box śniadaniowy
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport na trasie wycieczki
 • opiekę pilota – przewodnika
 • bagaż rejestrowany 20 kg
 • bagaż osobisty o maks. wymiarach 42x32x25 cm i wadze do 10 kg
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu ok. 150 EUR (Blue Lagoon, muzeum Glaumbar, muzeum Skogar)
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 200 PLN
 • 6 dwudaniowych obiadokolacji – 1900 PLN (napoje płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,89% ceny wycieczki (wariant podstawowy) lub 6,5 % (wariant rozszerzony)
 • dopłata do pokoju 1 os. – na zapytanie
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN
 • wycieczki fakultatywne: rejs z obserwacją wielorybów – 100 EUR, rejs łodzią po lagunie – 55 EUR, gorące źródła Vok Baths – 50 EUR.

 

Płatności i terminy:

 • Przy zapisie – 10 % wartości umowy + opłata na TFP + ubezpieczenie kosztów rezygnacji dla chętnych.
 • Do 01.03.2024 – dopłata do 30 % plus obligatoryjna kwota za bilety wstępu przeliczona na PLN.
 • Do 01.03.2024 – zgłoszenie chęci udziału w wycieczkach fakultatywnych oraz opłata za nie przeliczona na PLN.
 • Do 24.05.2024 – dopłata do 100 %.
 • Podane kwoty w EUR przeliczamy w dniu wpłaty według kursu sprzedaży pieniądza w banku PKO BP.

 

Uwagi

 • Trasa przygotowana jest dla osób o normalnej kondycji, nie powinna sprawić problemów osobie, która na co dzień spaceruje. Niektóre miejsca wymagają podejścia pod górę.
 • Śniadania mogą być serwowane w hotelach lub w pobliskich barach.
 • Każdego dnia do przejechania będzie od 340 do 450 km (oprócz dnia pierwszego i ostatniego).
 • Ważnym elementem garderoby są wygodne buty, nieprzemakalne ubranie, czapka i okulary przeciwsłoneczne
 • Walutą obowiązującą w Islandii jest korona islandzka. Płatności w euro nie są akceptowane, dlatego proponujemy zabrać ze sobą kartę płatniczą. Kartą można zapłacić w każdym miejscu.

 

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!