Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
- 6 dni Samolot Francja
Nicea, Monako, Monte Carlo, Grasse, Cannes, Antibes, Saint Tropez Zgodnie z programem dowolny PLN
Data wycieczki
-
Długość
6 dni
Transport
Samolot
Kraj
Francja
Miasto
Nicea, Monako, Monte Carlo, Grasse, Cannes, Antibes, Saint Tropez
Wyżywienie
Zgodnie z programem
Wyjazd
dowolny
Cena
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Wylot z wybranego portu lotniczego, zbiórka 2,5 godziny przed wylotem. Przylot do Nicei. Przejazd do hotelu komunikacją miejską. Bagaże zostawiamy w hotelu i czas wolny na posiłek. W godzinach popołudniowych udamy się na spacer po mieście. Nicea to największe z miast słynnego Lazurowego Wybrzeża i jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w całej Francji. Z trzech stron miasto otaczają góry, z czwartej oblewają wody Zatoki Aniołów, a Morze Śródziemne ma w tym miejscu niesamowity, błękitny kolor. Nicea zachwyca architekturą z okresu La Belle Epoque, długą na 7 km Promenadą Anglików i wyśmienitą francusko – włoską kuchnią. To miasto kosmopolityczne, spotkasz tu ludzi z całego świata i usłyszysz wszystkie możliwe języki. Zobaczymy starówkę z pięknymi wąskimi uliczkami, barokowymi kościołami, malowniczymi fasadami domów i gąszczem sklepików i kafejek. Pospacerujemy także słynną Promenadą Anglików biegnącą wzdłuż brzegu morza. Swoją nazwę promenada wzięła oczywiście od Anglików, którzy niemalże masowo zimowali na Lazurowym Wybrzeżu już w XVIII w. Nocleg w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd pociągiem do Księstwa Monako, jednego z najmniejszych państw w Europie. Ma zaledwie ok. 2 km² i można je całe obejść spacerem. Oferuje przy tym mnóstwo atrakcji, pięknych widoków, ciekawą architekturę i oczywiście historię, jak z bajki. Mieszkają tu książęta oraz milionerzy, stoi najprawdziwszy pałac oraz najsłynniejsze kasyno świata. W tym otoczonym z trzech stron przez Francję kraju mieszka ok. 30 tys. ludzi, ale co roku przyjeżdża tu prawie milion turystów, zwabionych luksusem, kasynami i przystanią pełną jachtów. Zobaczymy najsłynniejszą dzielnicę miasta Monte Carlo ze słynnym kasynem. Monte Carlo zbudowano na stromym zboczu, uliczki są tu niemalże ponad dachami kolejnych kamienic, a poszczególne poziomy pokonuje się stromymi schodami. Wzdłuż ulic rosną drzewa mandarynkowe, a produkty w wielu witrynach sklepowych nie mają metek z cenami… bogatych klientów one nie interesują. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Grasse. Miasto nazywane jest światową stolicą perfum, a powodów ku temu jest kilka. W mieście kształcą się i pracują tzw. Nosy, czyli osoby odpowiedzialne za komponowanie perfum, w pobliżu rosną też kwiaty wykorzystane do ich produkcji. Pachnie tu mimozą, jaśminem, kwiatem pomarańczy i różami. To tutaj swoje siedziby mają m.in. 3 słynne wytwórnie: Fragonard, Galimard i Molinard. Wizyta w wytwórni perfum. Następnie przejazd do Cannes, ekskluzywnego kurortu. W mieście znajduje się jeden z najsłynniejszych deptaków na Lazurowym Wybrzeżu – bulwar Croisette. Ta zacieniona palmami i piniami aleja jest najmodniejszą promenadą na Riwierze. To tutaj, na chodniku odbili swoje dłonie sławni ludzie tego świata – także Polacy, m.in.: Andrzej Wajda i Roman Polański. Zobaczymy także historyczną dzielnicę Le Suquet, stary port i słynny Palais des Festivals – pałac, gdzie odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych. Odwiedzimy także Antibes, czyli dawne greckie Antipolis. To jedyne miasto francuskiej riwiery, które zapewnia widok jednocześnie na Niceę, Alpy i oczywiście lazurowe morze. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Saint-Paul-de-Vence, średniowiecznego miasteczka, uznawanego za jedno z najpiękniejszych we Francji. Stare Miasto z daleka wygląda jak gniazdo, zbudowano je na niewielkim wzgórzu w kształcie elipsy i otoczono wysokim murem. Dzisiaj miasto jest prawdziwą mekką artystów, którzy zaczęli tutaj zjeżdżać od 1920 r. Przebywali tu i tworzyli m.in. Picasso, Dufy, Matisse i Marc Chagall, który mieszkał w St-Paul 19 lat i jest pochowany na miejscowym cmentarzu. Następnie przejazd do Vence, klimatycznego miasteczka zbudowanego na wzniesieniu. Historia Starego Miasta w Vence sięga XII wieku. Jest ono otoczone szczelnym murem kamienic, a wejść do niego można przez 5 bram, każda z nich pochodzi z innego wieku i opowiada inną historię. W Vence ostatnie lata życia spędził Witold Gombrowicz i tam jest pochowany na miejscowym cmentarzu. Na koniec odwiedzimy nadmorskie Cagnes-sur-Mer, które kusi wyremontowaną promenadą i długimi plażami. Perła miasta znajduje się jednak w głębi lądu. To jego średniowieczne Haut-de-Cagnes, Stare Miasto z górującym nad całością zamkiem Grimaldi. W miasteczku jest także Muzeum Renoir, słynnego francuskiego impresjonisty, który przeniósł się wraz z rodziną do willi w Cagnes-sur-Mer w 1908 r. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Port Grimaud nazywanego Wenecją Lazurowego Wybrzeża. Jest to w zasadzie marina jachtowa, ale jednocześnie prywatne miasteczko na wodzie z drogami wodnymi zamiast ulic i jachtami zaparkowanymi koło każdego ogrodu. Następnie wizyta w Saint-Tropez. Miasto to jeden z najdroższych kurortów na Lazurowym Wybrzeżu i jednocześnie jedyny, który zachował charakter dawnej wioski rybackiej. Dzisiaj Saint-Tropez znane jest głównie za sprawą filmów „I Bóg stworzył kobietę” z Brigitte Bardot, a także serii przygód francuskich żandarmów z Saint Tropez z Louis de Funès w roli głównej. Zobaczymy Stary Port, gdzie skupia się życie towarzyskie i cumują okazałe jachty, a dla wielbicieli najpopularniejszego francuskiego żandarma proponujemy zwiedzanie Muzeum Żandarmerii i Kina. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot samolotu z Nicei, przylot do wybranego portu lotniczego na terenie Polski lub Niemiec.

Terminy:

do uzgodnienia

Cena:

na zapytanie

Cena zawiera:

 • przelot samolotem
 • 5 noclegów w hotelu w Nicei
 • wyżywienie: 5 śniadań
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport w 3,4,5 dniu wycieczki
 • opiekę pilota-przewodnika
 • bagaż osobisty (wymiary uzależnione od przewoźnika)
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 60 EUR
 • bagaż rejestrowany , ceny od 540 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,89% ceny wycieczki (wariant podstawowy) lub 6,5 % (wariant rozszerzony)
 • dopłata do pokoju 1 os. – 1 300 PLN
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie
 • podane świadczenia są jedynie propozycją
 • na potrzeby grupy możemy zmodyfikować program oraz świadczenia

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!