Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
- 5 dni Samolot Hiszpania
Madryt, Toledo, Eskurial Zgodnie z programem dowolny PLN
Data wycieczki
-
Długość
5 dni
Transport
Samolot
Kraj
Hiszpania
Miasto
Madryt, Toledo, Eskurial
Wyżywienie
Zgodnie z programem
Wyjazd
dowolny
Cena
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Wylot z wybranego portu lotniczego, zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przylot do Madrytu, przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w pokojach i krótki odpoczynek. Pierwszego dnia zwiedzimy najstarszą cześć Madrytu, zwaną Madrytem Habsburgów. Naszą wędrówkę rozpoczniemy od miejsca w którym zaczyna się historia miasta, a dzisiaj znajduje się jeden z najpiękniejszych europejskich pałaców – Pałac Królewski. Następnie przejdziemy małymi uliczkami śladami średniowiecznego miasta poprzez Plac La Paja i Plac Świętego Andrzeja. To miejsce szczególne dla mieszkańców, nie tylko z uwagi na wieczorną atmosferę panującą w tej części Madrytu, ale także na postać związaną z tym miejscem, patrona miasta – świętego Izydora Oracza. Dalej do Głównego Placu – Plaza Mayor, na którym odbywało się wiele ważnych wydarzeń, ale także egzekucje i procesy inkwizycji. Po drodze miniemy najstarsze budowle cywilne w Madrycie, takie jak dom rodziny Lujanes, dom rodziny Cisneros, czy barokowy budynek ratusza miejskiego. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Madrytu, zobaczymy Madryt Burbonów. Powędrujemy na wschód do centralnego punktu Madrytu – Placu Puerta del Sol, gdzie co roku Madrytczycy świętują nadejście nowego roku jedząc 12 winogron i gdzie znajduje się słynny pomnik niedźwiadka i drzewa poziomkowego. Dalej przejdziemy na Paseo del Prado zwanego pasażem sztuki, gdzie znajdują się między innymi trzy największe muzea sztuki: Muzeum Prado (zwiedzanie), Muzeum Współczesne Reina Sofia oraz Muzeum Thyssen – Bornemisza. Dla relaksu przejdziemy do Parku Retiro, ulubionego miejsca wypoczynku mieszkańców miasta. W parku znajdują się Palacio de Valazquez, Palacio de Cristal, a także jedyny na świecie pomnik diabła. Zobaczymy również plac Cibeles i fontannę bogini Kybele, przy której świętują kibice Real Madryt, a także fontannę Neptuna i miejsce świętowania kibiców Athletico de Madrid. Będziemy również na jednym z piękniejszych europejskich dworców, który z okazji 500 lecia odkrycia Ameryki został zamieniony na oranżerię z roślinami pochodzącymi z Ameryki. Czas wolny na delektowanie się atmosferą miasta. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie współczesnego Madrytu. Następnie przejedziemy do Eskurialu. Zwiedzanie imponującego kompleksu San Lorenzo de El Escorial, dawnej rezydencji królów hiszpańskich, która jest największą budowlą renesansu w Hiszpanii. Powrót do Madrytu. Nocleg w hotelu

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do pierwszej stolicy Hiszpanii – Toledo. To miasto, w którym przez wiele wieków współżyły ze sobą trzy kultury: muzułmańska, żydowska i chrześcijańska, miasto tolerancji, zabytków i tradycji. Toledo to miasto bajkowo położone na skalistym wzniesieniu, które opływa z trzech stron rzeka Tag chroniąca je przed surową pustynią. Miasto stanowi jeden z najbogatszych zespołów zabytkowych w kraju. Domy, domki, kościoły, meczety i synagogi niemalże nachodzą jedne na drugie. Zobaczymy: pałac Alkazar, XIII wieczną katedrę, Casa del Greco i kościół Santo Tome, gdzie podziwiać można największe dzieło El Greco – „Pogrzeb hrabiego Orgaza”. Spacer po wąskich klimatycznych uliczkach i czas wolny. W drodze powrotnej odwiedzimy winnicę, w której łączy się tradycję, technikę i wiedzę w celu uzyskania najlepszej jakości winogron i produkcji wyjątkowych win. Powrót do Madrytu. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokojów, bagaże zostawiamy na przechowanie w hotelu. Przejazd na Plac Hiszpański, gdzie znajduje się pomnik Cervantesa i dalej na Gran Via jedną z najsłynniejszej ulic Madrytu, gdzie w okolicy Placu Callao i Puerta del Sol będą mieli Państwo czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot z Madrytu, przylot zgodnie z rozkładem na wybrane lotnisko na terenie Polski lub Niemiec.

Terminy:

do uzgodnienia

Cena:

na zapytanie

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na wybranej trasie
 • 4 noclegi w hotelu w centrum Madrytu
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport busem w III i IV dniu wycieczki
 • opiekę lokalnego przewodnika (spotkanie nastąpi na lotnisku w Madrycie)
 • bagaż osobisty (wymiary uzależnione od przewoźnika)
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 107 EUR, bilet  na Stadion Realu Madryt 28 EUR
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • dopłata do pokoju 1 os. – 1 400 PLN
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie
 • spotkanie z pilotem-przewodnikiem nastąpi na lotnisku w Madrycie
 • podane świadczenia są propozycją, mogą być zmienione na potrzeby grupy
 • program wycieczki może być zmodyfikowany na życzenie grupy

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!