Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
- 8 dni Samolot Włochy
Sycylia Zgodnie z programem dowolny PLN Pani na dokwaterowanie
Data wycieczki
-
Długość
8 dni
Transport
Samolot
Kraj
Włochy
Miasto
Sycylia
Wyżywienie
Zgodnie z programem
Wyjazd
dowolny
Cena
Dodatkowe informacje
Pani na dokwaterowanie

Dzień 1

Wylot z wybranego portu lotniczego, zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Przylot do Katanii.

Katania to drugie co do wielkości miasto Sycylii. To, co bezsprzecznie czyni Katanię wyjątkową, to bliskość Etny, największego aktywnego wulkanu w Europie, który już kilkukrotnie zalewał miasto zakrywając część zabudowy lawą. Zobaczymy m.in. Plac Duomo, katedrę św. Agaty, fontannę dell` Elefante, Pałac degli Elefanti- siedzibę władz miejskich, ul. Vittorio Emanuele. Przejazd do hotelu w okolicach Palermo. Czas na relaks i odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Palermo, miasta kontrastów i niespodzianek. Palermo urokliwie położone na wzgórzu nad zatoką zachwyca arabskimi, normańskimi, średniowiecznymi i barokowymi budowlami oraz przepiękną zielenią parków, ale także straszy zniszczeniem. To miasto, gdzie duma i wyniosłość stoi obok biedy i fantazji, gdzie zaniedbanie towarzyszy elegancji ze śródziemnomorską estetyką i wdziękiem. Spacer po mieście i czas wolny na indywidualne delektowanie się urokami miasta. Następnie odwiedzimy Monreale, gdzie znajduje się jeden z najwspanialszych zabytków sakralnych w całej Europie – niesamowita katedra wpisana na listę UNESCO. Z zewnątrz wygląda dość niepozornie, a w swoim wnętrzu kryje naprawdę znakomite dzieła sztuki m. in. wspaniałe mozaiki wykonane ze szczerego złota, wśród których szczególnie zachwyca ogromna mozaika przedstawiająca Chrystusa Pantokratora. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj zwiedzimy zachodnią Sycylię. Zaczniemy od malowniczego miasteczka Erice. Choć niewielkie, jest jednym z bardziej zaskakujących miejsc na Sycylii. I to nie tylko przez wzgląd na lokalizację, która gwarantuje niezapomniane widoki zarówno na wnętrze wyspy, jak i jej wybrzeże oraz morze. Erice może się pochwalić spójną, kamienną, średniowieczną zabudową. Wąskie, brukowane uliczki wiją się między budynkami, pozwalając przyjrzeć się codziennemu życiu mieszkańców. Zobaczymy zamek – Castello di Venere, zbudowany w miejscu starożytnej świątyni Wenus oraz uroczy kościół św. Urszuli. Przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża – płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli. Następnie odwiedzimy dawne fenickie miasto Marsala, które sławę zawdzięcza produkowanym tu mocnym, deserowym winom o tej samej nazwie. Wizyta w winiarni, możliwość degustacji wina Marsala. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Taorminy. Po drodze odwiedzimy miejscowość Savoca. To właśnie tu Francis Ford Coppola postanowił 1971 roku nakręcić m.in. scenę z filmu Ojciec chrzestny, przedstawiającą ślub Michaela Corleone z Apollonią. Miejscowość zamieszkana jest przez niecałe dwa tysiące osób. Jednak pomimo przybywających tu licznie turystów z całego świata, wciąż można poczuć tu typowy klimat powolnego życia – la bella vita. Słońce spływające po ścianach niziutkich, murowanych budynków przyklejonych do skał, ciasne brukowane uliczki, ciągle obecny zapach cytrusów, przemykające cichaczem koty i widoki z gatunku tych, które mocniej zapisują się w sercu niż na kliszy aparatu. Przejazd do hotelu w okolicach Taorminy, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Przejazd na Etnę, najwyższy czynny wulkan Europy. Etna wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest najchętniej odwiedzanym miejscem na wyspie. Wjedziemy autokarem na wysokość ok. 2000 m n.p.m. i stąd przejdziemy do jednego z wygasłych kraterów. Dla chętnych wjazd gondolą i samochodami terenowymi do głównego krateru. Przejazd do Taorminy, zwanej „perełką Sycylii”. jednego z najpiękniejszych miasteczek we Włoszech. Zawieszona na wzgórzu pomiędzy niebem i morzem, z widokiem na Etnę i przeciwległe wybrzeże Kalabrii, wzbudza ogrom emocji i nikogo nie pozostawi obojętnym. Idealna pocztówka z Sycylii wyglądałaby jak kolaż zdjęć z Taorminy. Stare Miasto to średniowieczne pałace, wąskie uliczki i niewielkie place, kamienne schodki i mnóstwo kwiatów. Spacer po mieście i wizyta w Teatrze Antycznym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Czas na relaks i wypoczynek w miejscowości nadmorskiej. Dla chętnych możliwość indywidualnego wyjazdu komunikacją miejską do Taorminy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Noto, stolicy sycylijskiego baroku, które w 2002 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Noto jest miastem starannie przemyślanym, opartym na sprawdzonych wzorach architektonicznych (m.in. z Wiednia). Wszystko tu znakomicie się z sobą komponuje, nie ma rzeczy zbędnych ani przypadkowych. Właśnie ta harmonia sprawia, że Noto jest uznawane za jedno z najpiękniejszych miast europejskich. Barok prezentuje się tu ze swej najlepszej strony, wyrzeźbiony w brzoskwiniowo-miodowym kamieniu. Zobaczymy: Piazza Immacolata otoczony budowlami o wspaniałych barokowych fasadach m.in. klasztor San Salvatore i kościoły Santa Chiara i San Francesco oraz katedrę San Nicolo z wiodącymi do niej imponującymi schodami. Następnie przejazd do Syrakuz, kiedyś jednego z najpotężniejszych miast greckich. Zwiedzimy starówkę, położoną na wyspie Ortiga. Spacerując po jej uliczkach i zaułkach dotrzemy do eleganckiego placu Piazza Duomo. Odwiedzimy także Park Archeologiczny Neapoli z teatrem greckim, Ołtarz Hierona II oraz latomie czyli kamieniołomy, z których najciekawszy to tzw. Ucho Dionizosa o niezwykłej akustyce. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Katanii. Godz. 10.40 wylot samolotu do Berlina. Przylot do Berlina o godz. 13.35.

Terminy:

do uzgodnienia

Cena:

na zapytanie

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na wybranej trasie
 • 7 noclegów w hotelach
 • wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport na trasie wycieczki
 • opiekę lokalnego przewodnika (spotkanie nastąpi na lotnisku w Katanii)
 • bagaż osobisty (wymiary uzależnione od przewoźnika)
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audio guide ok. 60 EUR, wyjazd kolejką i jeepami na Etnę do wysokości ok.3000m- 80 EUR
 • bagaż rejestrowany, ceny od 500 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • dopłata do pokoju 1 os. – 1 100 PLN
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie
 • podane świadczenia są jedynie propozycją i mogą być dopasowane do potrzeb grupy
 • program wycieczki możemy zmodyfikować na potrzeby grupy

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!