Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
18.04.2024
06.07.2024
19.09.2024
08.11.2024
4 dni Autokar Czechy
Praga, Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie zgodnie z programem Szczecin 2450 PLN
Data wycieczki
19.09.2024 - 22.09.2024
Długość
4 dni
Transport
Autokar
Kraj
Czechy
Miasto
Praga, Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
2450
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Pragi w godzinach popołudniowych. Praga, nazywana miastem setek wież, uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miast świata i została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stolica Czech to nie tylko piękne zabytki, to jeszcze pachnące ziołami ogrody, Zizkov, gdzie spacerują gigantyczne bobasy oraz pełne tubylców gospody. Można się poczuć jak w czeskim filmie. Zobaczymy Most Karola, obowiązkową pozycję na liście czeskich atrakcji do zwiedzania. Zwiedzimy także Stare Miasto – Trakt Królewski, Plac Staromiejski, Józefów, pomnik Jana Husa, Nowe Miasto, Tańczący Dom. Na koniec przejdziemy na Plac Wacława, znajdujący się u stóp majestatycznego gmachu Muzeum Narodowego. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie zaczniemy od Hradczan, dzielnicy zbudowanej w XIV wieku, która przez wielu określana jest mianem “królewskiej”. Hradczany wznoszą się majestatycznie nad Wełtawą, prezentując się doskonale zarówno w dzień jak i w nocy. Na cały kompleks zamkowy składa się sporo budowli, a do najważniejszych zalicza się Zamek Królewski, dawną siedziba królów czeskich. Zobaczymy także klasztor na Strachowie z pięknym kościołem i biblioteką, Loretę, ulicę Novy Svet, Bramę Macieja, zabudowania Kancelarii Prezydenckiej i Malą Stranę. Po południu czas wolny, dla chętnych wizyta w praskiej piwiarni, gdzie będziemy mogli skosztować słynnych czeskich knedlików i wybornego piwa. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Mariańskich Łaźni, jednego z najpiękniejszych sanatoriów Europy. Urzekają one położeniem, architekturą, atmosferą, lśnią czystością i blaskiem klejnotów, ale przede wszystkim leczą. Eleganckie domy uzdrowiskowe w otoczeniu malowniczych parków i kuracjusze siedzący na ławkach, popijający ze swoich specjalnych kubeczków wodę ze źródeł leczniczych. Ma się wrażenie, że przenieśliśmy się 100 lat wstecz. Spacer po miasteczku i czas na relaks. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Karlowych Warów. Atmosfery uzdrowiska zasmakujemy spacerując po zabytkowym centrum, w magicznym otoczeniu płynącej tu rzeki Teplá. Do dzbanuszka trzeba nabrać wody z jednego z leczniczych źródeł, a potem spacerować w cieniu eleganckich kolumnad. W Karlowych Warach mówią, że jeśli woda z żadnego z dwunastu źródełek nie pomoże wyleczyć schorzenia, trzeba spróbować tej z trzynastego, czyli becherovki. Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

Terminy:

18.04 – 21.04.2024

06.07 – 09.07.2024

19.09 – 22.09.2024

08.11 – 11.11.2024

Cena:

2450 zł

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 3 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW ( 3 000 EUR), bagaż (300 PLN)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota – przewodnika i lokalnych przewodników
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowe opłaty

 • bilety wstępu i obligatoryjne zestawy audio guide ok. 1900 CZK
 • dopłata do pokoju 1 os. – 600 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN

Uwagi

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

 

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!