Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
07.08.2024 - 11.08.2024 5 dni Samolot Wielka Brytania
Londyn zgodnie z programem Szczecin 4780.00 PLN termin potwierdzony, miejsce dla Pani na dokwaterowanie
Data wycieczki
07.08.2024 - 11.08.2024
Długość
5 dni
Transport
Samolot
Kraj
Wielka Brytania
Miasto
Londyn
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
4780.00
Dodatkowe informacje
termin potwierdzony, miejsce dla Pani na dokwaterowanie

Dzień 1

Wylot samolotu z Berlina o godz. 12.35, zbiórka na lotnisku 2,5 godziny przed odlotem. Przylot do Londynu na lotnisko Heathrow o godz. 13.40. Przejazd komunikacją miejską do hotelu. Londyn to stolica Wielkiej Brytanii oraz jedna z największych metropolii Europy. Miasto powszechnie znane jest z filmów i książek. Większości z nas kojarzy się z piętrowymi, czerwonymi autobusami i czarnymi taksówkami. Innymi ikonicznymi elementami miejskiego pejzażu są czerwone budki telefoniczne oraz, także czerwone, skrzynki pocztowe, których nie należy mylić z koszami na śmieci. Londyn zachwyca niepowtarzalnym klimatem, zabytkami i historią, którą dostrzeżemy na przysłowiowym każdym rogu. Zakwaterowanie w hotelu w centralnym Londynie, w dzielnicy, którą zamieszkiwali ludzie nauki i kultury. Tutaj znajduje się m.in. Muzeum Brytyjskie i Uniwersytet Londyński. Po zostawieniu bagaży wyruszymy na spacer po West Endzie. Odwiedzimy: Outernet –galerię sztuki audio-wizualnej, Soho, Liberty, Carnaby Street, Savile Row, Chinatown, Piccadilly Circus oraz Leicester Square. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Na początek udamy się w stronę jednej z najbardziej rozpoznawalnych ikon Londynu – Tower Bridge. Wzniesiony w 1894 roku most zwodzony nie jest jedynie pięknym kawałkiem architektury, lecz również skomplikowaną konstrukcją inżynierską. Po drodze zobaczymy średniowieczny zamek – Tower of London oraz dok św. Katarzyny (obecnie luksusowy basen jachtowy). Podczas spaceru po nadrzecznej dzielnicy Southwark zobaczymy m.in. City Hall, HMS Belfast (okręt wojenny z czasów II wojny światowej), replikę galeonu Golden Hind, który był flagową jednostką Francisa Drake’a podczas jego podróży dookoła świata oraz The Globe – zrekonstruowany teatr Wiliama Szekspira. Odwiedzimy słynne targowisko miejskie Borough Market, a następnie kładką Millennium Bridge pójdziemy w stronę katedry św. Pawła. To imponujące dzieło najsłynniejszego brytyjskiego architekta Ch. Wrena pochodzi z przełomu XVII i XVIII wieku. Znajdująca się w tym miejscu poprzednia, gotycka katedra spłonęła w Wielkim Pożarze Londynu. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się tramwajem wodnym do Greenwich. Tamiza to prawdziwa oś Londynu. To nad jej brzegami znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Będziemy mieli okazję obejrzeć Londyn z perspektywy rzeki Tamizy. W trakcie rejsu przerwa, podczas której wjedziemy na najwyższy punkt widokowy w mieście, mieszczący się w wieżowcu Shard. Greenwich było miasteczkiem znanym z portu morskiego oraz pałacu Tudorów, w którym urodził się Henryk VIII i jego córka Elżbieta I. Obecnie po porcie i pałacu nie ma śladu, a Greenwich to dzielnica Londynu, która zachowała morski klimat. Znajdują się tu: dawny dawny Royal Hospital for Seaman, autorstwa Ch. Wrena (póżniejszy Royal Naval College – szkoła Marynarki Wojennej), Queen’s House (Dom Królowej, kolejne arcydzieło architektury, jeden z nielicznych przykładów palladianizmu w Anglii) oraz Cutty Sark, ostatni z wielkich kliprów herbacianych (żaglowiec, w XIX w. służący m.in. do importu herbaty z Chin). Obecnie to statek muzeum. Odwiedzimy też Narodowe Muzeum Morskie oraz Painted Hall – dawną jadalnię Royal Hospital for Seamen – królewskiego domu spokojnej starości dla emerytowanych żeglarzy. Ta bogato zdobiona sala uchodzi za jeden z najbardziej imponujących przykładów angielskiego baroku. Wejdziemy na wzgórze, na którym Ch. Wren wybudował Obserwatorium Astronomiczne. Przez obserwatorium przebiega Południk 0, granica między wschodnią i zachodnią półkulą. Zobaczymy stąd jedną z najwspanialszych panoram Londynu. Powrót kolejką naziemną do centrum Londynu, przejazd do Covent Garden, teatralno-rozrywkowej dzielnicy miasta. Chętne osoby będą mogły uczestniczyć w musicalu Mamma Mia (wymagany wcześniejszy zakup biletu), pozostałe osoby będą miały czas wolny na dowolną eksplorację tego miejsca. Indywidualny powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Dziś zaczniemy od królewskiej dzielnicy Westminster. Zobaczymy tu kompleks Parlamentu, w skład którego wchodzą wieża Królowej Wiktorii oraz wieża Królowej Elżbiety II z Big Benem. Obok mieści się Westminster Abbey, od 1066 roku miejsce koronacji królów angielskich. W opactwie znajdują się groby i tablice pamiątkowe królów i zasłużonych Anglików. Pochowano tam m.in. Karola Dickensa, Isaaca Newtona, Karola Darwina czy podróżnika Davida Livingstone, tutaj znajduje się także Grób Nieznanego Żołnierza. Zwiedzanie wnętrz Opactwa. Kolejnym punktem będzie Buckingham Palace, oficjalna królewska rezydencja w Londynie. Tutaj zobaczymy uroczystą zmianę warty. Spacer przez dzielnicę St. James’s, gdzie obejrzymy ekskluzywne sklepy zaopatrujące dwór królewski (Lock, Lobb, Bracia Berry & Rudd oraz najbardziej prestiżowy dom towarowy w Londynie – Fortnum & Mason). Przejdziemy do dzielnicy South Kensington, gdzie spędzimy czas na podziwianiu zbiorów w 3 muzeach. Najpierw jednak zobaczymy pomnik Albert Memorial i halę koncertową Royal Albert Hall, upamiętniające Alberta, księcia małżonka królowej Wiktorii. Muzeum Victoria & Albert to jedno z największych i najsłynniejszych muzeów świata, które w swoich murach skrywa arcydzieła malarstwa, rzeźby, sztuki użytkowej i …architektury, pochodzących ze wszystkich zakątków naszego globu. Muzeum Historii Naturalnej, gdzie na zwiedzających czekają niezwykłe eksponaty, w tym skamieliny, szkielety dinozaurów, mamutów i wiele innych śladów ewolucji pochodzących z całego świata oraz Muzeum Nauki przedstawiające historię i dokonania nauki i techniki od sztucznej szczęki Jerzego Waszyngtona, przez XIX wieczne lokomotywy do rakiet kosmicznych. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Na koniec pobytu w Londynie Muzeum Brytyjskie, top wśród światowych muzeów. Przypuszczalnie najstarsze muzeum na świecie, które odwiedzali Włodzimierz Lenin czy Bronisław Malinowski. W środku monumentalne zabytki ze Starożytnego Egiptu, Mezopotamii i Grecji – od Pałacu w Niniwie, kolosów Ramzesa z Luksoru, steli perskich królów, do „marmurów” z Akropolu. Znajdziemy tu także kryształowe czaszki, magiczne narzędzia Johna Dee (alchemik, astrolog i okultysta, ale i astronom i matematyk), szachy Harrego Pottera, mumie egipskie, najstarszego zmumifikowanego Bryta czy wyposażenie grzebalnej łodzi z Sutton Hoo oraz moai – kolosa z Wyspy Wielkanocnej. Nie można zapomnieć o Kamieniu z Rosetty, steli która pomogła Champollionowi odczytać pismo hieroglificzne. Chętne osoby mogą swój czas wykorzystać na zakupy na Oxford Street. Przejazd komunikacją miejską na lotnisko Heathrow. Wylot o godz. 17.10, przylot do Berlina o godz. 20.05

Terminy:

07.08 – 11.08.2024

Cena:

4780 PLN

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Londyn Heathrow – Berlin
 • 4 noclegi w hotelu w centrum Londynu
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota – przewodnika
 • bagaż rejestrowany 23 kg oraz bagaż podręczny
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej oraz zestawy audioguide ok. 190 GBP, bilet na musical od 35 do 100 GBP
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 200 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,89% ceny wycieczki (wariant podstawowy) lub 6,5 % (wariant rozszerzony)
 • dopłata do pokoju 1 os. – 1280 PLN
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

 

Uwagi

 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował
 • wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy jest na podstawie ważnego min. 6 miesięcy paszportu
 • spotkanie z pilotem-przewodnikiem może nastąpić na lotnisku w Londynie
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • codziennie do pokonania pieszo jest ok. 15 km
 • program realizowany przez miłośnika i znawcę Londynu, przewodnika i fotografa Marcina Sadurskiego, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Pana Marcina

https://www.flickr.com/gp/msadurski/D2A7kfrW2b

https://www.flickr.com/photos/mssadurski/albums/72177720299716566

 

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!


  Ustawienia prywatności

  W tym panelu użytkownik może wyrazić pewne preferencje związane z przetwarzaniem jego danych osobowych.

  Może przejrzeć i zmienić dokonane ustawienia w dowolnym momencie, otwierając ponownie ten panel za pomocą podanego linku.

  Aby odmówić zgody w odniesieniu do określonych działań związanych z przetwarzaniem opisanych poniżej, użytkownik może wyłączyć przełączniki lub użyć przycisku „Odrzuć wszystko” i potwierdzić, że chce zapisać wprowadzone ustawienia.


  Preferencje w zakresie zgody użytkownika dotyczące technologii śledzenia

  Opcje przedstawione w tej sekcji umożliwiają użytkownikowi dostosowanie jego preferencji w zakresie zgody odnośnie do technologii śledzenia używanych do celów opisanych poniżej. Należy pamiętać, że odmowa zgody na określony cel może spowodować, iż odnośne funkcje staną się niedostępne.


  Niezbędne

  Niezbędne pliki cookie mają kluczowe znaczenie dla podstawowych funkcji witryny i witryna nie będzie działać w zamierzony sposób bez nich. Te pliki cookie nie przechowują żadnych danych umożliwiających identyfikację osoby.

  Reklamowe

  Reklamowe pliki cookie służą do dostarczania użytkownikom spersonalizowanych reklam w oparciu o strony, które odwiedzili wcześniej, oraz do analizowania skuteczności kampanii reklamowej.

  Dane użytkownika

  Pliki cookie o danych użytkownika umożliwiają prezentowanie użytkownikom reklam opierających się na ograniczonych danych takich jak takich jak witryna internetowa lub aplikacja, z której korzysta odwiedzający stronę, jego nieprecyzyjna lokalizacja, rodzaj urządzenia albo treści przeglądane przez odbiorcę (na przykład w celu ograniczenia liczby wyświetleń danej reklamy).

  Personalizacyjne

  Personalizujące pliki cookie służą do dostarczania użytkownikom spersonalizowanych reklam w oparciu o strony, które odwiedzili wcześniej, oraz do analizowania skuteczności kampanii reklamowej.

  Analityczne

  Analityczne pliki cookie służą do zrozumienia, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję z witryną. Te pliki cookie pomagają dostarczać informacje o metrykach liczby odwiedzających, współczynniku odrzuceń, źródle ruchu itp.