Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
15.07.2024 - 22.07.2024 8 dni Autokar Francja
Niemcy
Normandia, Bretania zgodnie z programem Szczecin 5190 PLN termin bliski potwierdzenia
Data wycieczki
15.07.2024 - 22.07.2024
Długość
8 dni
Transport
Autokar
Kraj
Francja
Niemcy
Miasto
Normandia, Bretania
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
5190
Dodatkowe informacje
termin bliski potwierdzenia

Dzień 1

Godz. 06.30 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.15 przy ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Bonn, które po II wojnie światowej, aż do 1990 r. pełniło funkcję stolicy RFN. Pomimo utraty statusu, dziś nadal pełni istotną rolę nie tylko w aspekcie kulturalnym, ale również gospodarczym. Bonn to miasto uniwersyteckie z ciekawą barokową zabudową oraz miejsce urodzin Ludwika van Beethovena. Zobaczymy Plac Katedralny, Zamek Poppelsdorfer i urokliwy rynek z barokowym ratuszem. Nocleg w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Francji. Przyjazd do Amiens, uroczego miasteczka, które słynie z największej we Francji gotyckiej katedry Notre Dame z XIII wieku. Najbardziej znanym mieszkańcem Amiens był pisarz Juliusz Verne, który spędził tu znaczną część swojego życia i pozostawił po sobie osobliwą rezydencję. Następnie udamy się na francuskie Wybrzeże Alabastrowe w okolice miejscowości Etretat, gdzie będziemy podziwiać niezwykłe formacje skalne wynurzające się z wód oceanu. Przejazd do Honfleur, malowniczego portu rybackiego przy Moście Normandzkim u ujścia Sekwany. Ze względu na niepowtarzalną aurę, zakochali się w nim impresjoniści, którzy uwiecznili port i plażę na licznych swoich płótnach. Piękne oświetlenie i charakterystyczne molo okazało się dla nich wielką, twórczą inspiracją. Nieodparty urok mają też wąskie, kolorowe kamieniczki obłożone łupkowymi płytkami. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do Mont Saint Michel – słynnego opactwa wybudowanego na szczycie skały. Wzniesiony na skałach kościół znany jest na całym świecie, przez co zajmuje drugie miejsce (zaraz po Paryżu) pod względem najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Francji. Jego sława wiąże się także się z przypływami i odpływami nawiedzającymi zatokę. Następnie przejazd do Saint Malo, najpopularniejszej miejscowości letniskowej Bretanii. Licznych tutaj turystów przyciąga zabudowa starej części miasta (Intra-Muros) całkowicie otoczonej murami obronnymi, skąpanymi zielonymi wodami Szmaragdowego Wybrzeża. Miasto pełne jest wąskich, brukowanych uliczek wiodących wśród starych kamienic z szarego granitu z zachowanymi fragmentami wystroju rzeźbiarskiego, które tworzą klimat i magię tego miejsca. Atrakcją są także piękne piaszczyste plaże oraz molo o długości 520 metrów i liczące sobie 180 lat. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Dinard, ekskluzywnej miejscowości, która stanowi uosobienie klimatu „belle epoque”. Wiele gwiazd spędza tu wakacje, a we wrześniu odbywa się słynny brytyjski festiwal filmowy. Udamy się na spacer promenadą zawieszoną nad skalistym wybrzeżem, aby podziwiać całe wybrzeże wzdłuż klifów, różnorodność roślinności i dziedzictwo architektoniczne tego miejsca ze zjawiskowymi pałacykami i willami. U stóp plaży znajduje się kasyno i pałac festiwalowy, w którym co roku ma miejsce Brytyjski Festiwal Filmowy. Następnie udamy się do Dinan. Miasto jest pełne niespodzianek, ma 3 kilometrowe wały, XV wieczne domy z muru pruskiego, piękny port i brukowane uliczki pełne galerii sztuki i sklepów z rękodziełem. Kolejnym etapem będzie Vannes stanowiące bramę wjazdową do zatoki Morbihan. Spacer po urokliwym miasteczku. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie okolicy. Zaczniemy od prehistorycznej stolicy Bretanii – Quiberon, gdzie znajduje się największe na świecie skupisko megalitów. Następnie rejs na wyspę Belle Ile. Jest to trzecia co do wielkości wyspa na wybrzeżu Francji.
Pod koniec XIX wieku pojawili się pierwsi turyści i artyści przyciągnięci urokiem wyspy. Bywali tutaj Sarah Bernhardt, Albert Roussel i Claude Monet , który pracował niestrudzenie przez 10 tygodni, co w rezultacie dało 39 płócien. Dzisiaj turystyka jest głównym źródłem dochodu na wyspie. Poszarpana linia brzegowa, składająca się z wielu szczytów, wysepek i jaskiń, wysokie klify i 58 plaż o drobnym żółtym, pomarańczowym lub nawet białym piasku zachwycą każdego. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Rennes, administracyjnej stolicy Bretanii. W mieście królują żywiołowość, entuzjazm, energia. Nie mogłoby być inaczej, skoro spośród ponad 200 tys. mieszkańców aż 60 tys. stanowią studenci. Wizytówką miasta jest średniowieczne Stare Miasto z największą we Francji liczbą domów szachulcowych. Zabytkowa zabudowa harmonizuje z zielenią miejskich parków. Zobaczymy: parlament bretoński, katedrę św. Piotra i Muzeum Bretanii. Następnie przejazd do Rouen, największego miasta Wybrzeża Alabastrowego. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie Rouen, historycznej stolicy. Miasto położone nad Sekwaną, historyczna stolica Normandii, która, pomimo sporej odległości od morza, posiada status jednego z najważniejszych francuskich portów. W najstarszej części miasta zachowały się wspaniałe gotyckie kościoły (swego czasu Victor Hugo nadał Rouen przydomek „miasta stu iglic”) oraz liczne zabytki z wielokolorowymi domami szachulcowymi na czele. Rouen związane jest z Joanną d’Arc, która spłonęła na tutejszym rynku, a miłośnicy impresjonizmu kojarzą Rouen z projektem Moneta, który zamieszkał na wprost tutejszej katedry i namalował ponad trzydzieści jej wizerunków. Przejazd w kierunku Akwizgranu. Nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Akwizgranu. To miasto, w którym historia współgra z nowoczesnością, które Europę wyobraża i czuje. Zobaczymy katedrę wybudowana przez Karola Wielkiego, gotycki ratusz i dzielnicę łacińską. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

Terminy:

15.07 – 22.07.2024

Cena:

5190 PLN

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 7 noclegów w hotelu
 • wyżywienie: 7 śniadań
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota-przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 125 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 2 300 PLN
 • dopłata do 7 obiadokolacji – 990 PLN (napoje płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!