Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
01.05.2024
12.06.2024
21.08.2024
02.10.2024
5 dni Autokar Niemcy
Kolonia, Rudesheim, Eltville, Wiesbaden, Moguncja, Koblencja, rejs wzdłuż Renu zgodnie z programem Szczecin 2990 PLN
Data wycieczki
02.10.2024 - 06.10.2024
Długość
5 dni
Transport
Autokar
Kraj
Niemcy
Miasto
Kolonia, Rudesheim, Eltville, Wiesbaden, Moguncja, Koblencja, rejs wzdłuż Renu
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
2990
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Godz. 06.30 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.15 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Kolonii, ruchliwej nadreńskiej metropolii o 2000 letniej przeszłości. Zwiedzanie miasta, w którym panuje radość życia i chęć do zabawy, gdzie odbywa się najsłynniejszy karnawał w Niemczech. Zobaczymy gotycką katedrę – najważniejszy symbol miasta, ratusz i średniowieczne mury miejskie. Przejazd do Rüdesheim, miasteczka położonego nad Renem, z klimatycznymi uliczkami i charakterystycznymi domami z muru pruskiego. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Eltville, miasta róż, które nazywane jest bramą wjazdową do najsłynniejszego regionu winnego Niemiec Rheingau. Tutaj mieści się wytwórnia znanego niemieckiego wina musującego MM. Przejazd na zwiedzanie Klasztoru Eberbach, dawnego opactwa cystersów, gdzie kręcono film „Imię Róży” i które słynnie z produkcji doskonałych win. Przejazd na zwiedzanie Wiesbaden – ekskluzywnego kurortu ze słynnym Domem Zdrojowym. Wiesbaden to miasto w wersji luksusowej, można powiedzieć „szlachetnie urodzone” pośród niemieckich metropolii, o wysokiej kulturze i najlepszych manierach, pełne klasy i elegancji. Powrót do Rüdesheim. Wieczorem dla chętnych wyjście do typowego niemieckiego lokalu z muzyką na żywo. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Moguncji, miasta z ogromnym dziedzictwem z blisko 2000 lat, z którego mieszkańcy są niezwykle dumni. Zwiedzanie – katedra, rynek z zabawną renesansową studnią Marktbrunnen, Knebelscher Hof, kościół św. Ignacego, ratusz. Powrót do Rüdesheim. Wjazd kolejką linową do Niederwalddenkmal – ogromnego pomnika Germanii symbolizującego zjednoczenie Niemiec. Posąg ten znajduje się na wzgórzu, z którego roztacza się piękny widok na miasteczko i zakola rzeki. Zwiedzanie Muzeum Instrumentów Mechanicznych, które mieści się w pięknym zabytkowym budynku, gdzie zobaczymy i posłuchamy, jak zmieniał się sposób rejestrowania dźwięków. Skosztujemy także słynnej „Rüdesheimer Caffe”, którą przygotowuje się z lokalną brandy Asbach. Nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie zwiedzanie urokliwych miasteczek nadreńskich – Bacharach i St. Goar. Przejazd do skały Lorelei z przepięknym widokiem na zakole Renu. Wycieczka statkiem białej floty z St. Goarshausen do Koblencji, podczas której podziwiać będziemy piękne widoki i miejscowe zamki. Ten odcinek Renu owiany jest licznymi legendami i uważany jest za najbardziej urokliwy. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Koblencji, jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast niemieckich, gdzie francuski styl życia miesza się z niemiecką tradycją. Zobaczymy cypel Deutsches Eck (Niemiecki Trójkąt), miejsce gdzie Mozela uchodzi do Renu, starówkę i najpiękniejszą promenadę nadrzeczną w Niemczech. Czas na pożegnalną lampkę wina, reńskiego lub mozelskiego… Wyjazd do Polski. Przyjazd do Szczecina w godzinach wieczornych.

Terminy:

01.05 – 05.05.2024

12.06 – 16.06.2024

21.08 – 25.08.2024

02.10 – 06.10.2024

Cena:

2990 PLN

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR) bagaż (300 EUR)
 • opiekę pilota – przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 80 EUR
 • dopłata do 4 obiadokolacji – 520 PL
 • dopłata do pokoju 1 os. – 900 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!