Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
05.06.2024 - 09.06.2024 5 dni Samolot Włochy
Wenecja, Murano, Burano, Chioggia zgodnie z programem Szczecin 3770 PLN Pani na dokwaterowanie
Data wycieczki
05.06.2024 - 09.06.2024
Długość
5 dni
Transport
Samolot
Kraj
Włochy
Miasto
Wenecja, Murano, Burano, Chioggia
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
3770
Dodatkowe informacje
Pani na dokwaterowanie

Dzień 1

Wylot z Berlina Brandenburg o godz. 13.25, zbiórka na lotnisku 2,5 godziny przed wylotem. Przylot do Wenecji o godz. 15.20. Przejazd taksówką wodną na wyspę Lido di Venezia. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek. Szeroka i piaszczysta plaża, secesyjne kamienice, stylowe hotele, w których bywają gwiazdy ekranu i najstarszy na świecie Międzynarodowy Festiwal Filmowy – z tym kojarzy się Lido di Venezia. Jednak „Lido” – jak po prostu mówią o wyspie mieszkańcy – bardzo różni się od historycznego centrum Wenecji. Ta podłużna wyspa tworzy naturalną barierę pomiędzy Laguną Wenecką, a Adriatykiem. Zamiast charakterystycznego zapachu wilgoci, tutaj w powietrzu czuć powiew morskiej bryzy. Zamiast statków i gondoli i wąskich alejek, są szerokie ulice, po których mkną samochody i autobusy oraz nadmorska promenada. Spacer po wyspie, w czasie którego poczujemy włoskie dolce vita. Nocleg w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd tramwajem wodnym do Wenecji. Nazywana najpiękniejszym miastem świata, jest jedyna w swoim rodzaju, od lat przyciąga turystów, ale też wdziera się do świadomości pisarzy, reżyserów oraz malarzy. Miasto składa się z 117 wysepek, połączonych 400 mostami, które przebiegają ponad 150 kanałami. Swoista architektura i nietypowe położenie Wenecji sprawiły, że została ona w całości wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie zaczniemy od Placu św. Marka, który otoczony jest najważniejszymi zabytkami takimi jak bazylika św. Marka, samodzielna dzwonnica, wieża zegarowa czy Pałac Dożów, którego gotycka fasada wychodzi już na sąsiedni „placyk” św. Marka. W arkadach w południowej pierzei placu mieści się Caffè Florian – najstarsza kawiarnia w Wenecji, która rozpoczęła działalność w 1720 roku. Spacer trasą turystyczną do Mostu Rialto, który jest jednym z najsłynniejszych zabytków Wenecji. Do dziś most łączy San Marco z dzielnicą San Polo. Ten punkt orientacyjny w Wenecji jest również bardzo popularnym motywem fotograficznym. Teraz czas na indywidualne „smakowanie” Wenecji. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd tramwajem wodnym do Wenecji. Dzisiaj będziemy zwiedzać miasto poza utartym szlakiem, zagłębimy się w jego zakamarki i odkryjemy prawdziwe perełki. Zobaczymy dzielnicę Cannaregio, gdzie jest bardziej lokalnie. Liczący ponad 500 lat obszar jest jednym z najstarszych w Europie, gdzie Żydzi zmuszeni byli żyć w odosobnieniu i pierwszym, który nazywano ”gettem”. Dzielnica jest spójna architektonicznie i pełna śladów kultury żydowskiej, wyróżnia ją cisza i spokój. Pospacerujemy wzdłuż kanałów, po urokliwych mostkach, zajrzyjmy na targ, gdzie kramy ulokowane są na łódkach, pozaglądamy w zakamarki i wąskie uliczki. Zobaczymy także Złoty Dom, jeden z najpiękniejszych pałaców położonych nad Canal Grande, przykład weneckiego gotyku. Odwiedzimy dzielnicę Santa Croce i San Polo. Santa Croce jest skromną, ale bardzo urokliwą dzielnicą. Pełno tu zaułków, wąskich ulic i prostych budynków, pośród których można godzinami spacerować bez konkretnego celu. San Polo znajdująca się w górnym zakolu Canal Grande jest główną dzielnicą handlową Wenecji. To tutaj mieści się liczący tysiąc lat historii bazar Mercato di Rialoto, dzielnica pełna jest tawern, sklepów oraz słynnych barów bacari. Na zakończenie zwiedzimy kościół św. Rocha i szkołę św. Rocha z bogatymi zbiorami malarstwa ze szkoły weneckiej. Przepięknie zdobione, bogate wnętrza oraz dzieła sztuki sprawiają, że jest to obowiązkowy punkt dla miłośników sztuki oraz renesansu. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie bajkowych wysp otaczających Wenecję. Na początek udamy się wyspę Murano słynącą na całym świecie z produkcji szkła, które pierwszy raz powstało tutaj w XIII wieku. Wenecjanie specjalnie przenieśli szklanych mistrzów na oddzielną wyspę ze względu na zagrożenie pożarem z pieców. Drugim powodem tej decyzji była chęć zachowania w tajemnicy unikalnej technologii produkcji szkła. Zwiedzanie Muzeum Szkła, gdzie można zobaczyć ekspozycję, która bezpośrednio odnosi się do tego tworzywa, a także do technologii jego obrabiania oraz samej produkcji. Następnie przejedziemy na wyspę Burano, znaną z produkcji najpiękniejszych włoskich koronek. Od czasów starożytnych mieszkańcy miasta tkają koronki przy użyciu starej technologii, a wiele znanych domów mody używa do swoich kolekcji właśnie koronek z Burano. Rybacka wysepka wita podróżnych pięknymi kolorami różnobarwnych budynków. Według legendy mieszkańcy malowali swoje domy na żywe kolory, aby łatwo rozpoznać je od strony morza, wracając z połowów w mgliste dni. W latach 20. XX w. wyspę upodobali sobie włoscy malarze, zafascynowani jej kolorystyką. Na koniec odwiedzimy malutką wyspę Torcello, która jest nawet starsza od Wenecji. Choć obecnie mieszka tutaj na stałe 12 osób to, choć może wydawać się to nieprawdopodobne, Torcello w X wieku czyli okresie swojego największego rozkwitu zamieszkiwało 20 000 osób. Wyspa posiada bardzo szczególne krajobrazy — posągi porośnięte mchem, na wpół dziką przyrodę, starożytne puste budynki. Główną atrakcją jest katedra Santa Maria Assunta, która jest uważana za najstarszą w lagunie, ma około 900 lat. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas na relaks na plaży i spacer po miasteczku. Dla chętnych przejazd tramwajem wodnym na wyspę Choggia, która nazywana jest „małą Wenecją”, chociaż wolna jest od weneckich wad. W miasteczku wciąż toczy się normalne życie, codziennie rano odbywa się największy w regionie targ rybny, a tutejsze restauracje słynną ze świeżych i tanich ryb oraz z owoców morza. Miasto od pokoleń jest jednym z najważniejszych we Włoszech ośrodków rybołówstwa, w tutejszym porcie i wzdłuż kanałów przycumowanych jest ponad 400 łodzi, które regularnie wypływają na połowy. Powrót na Lido di Venezia. Transfer taksówką wodną na lotnisko. Godz. 19.05 odlot samolotu z Wenecji. Godz. 20.50 przylot samolotu do Berlina.

Terminy:

05.06 – 09.06.2024

Cena:

3770 PLN

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Wenecja – Berlin
 • 4 noclegi w hotelu w Lido di Venezia
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport taksówą wodną lotnisko-hotel-lotnisko
 • transport taksówką wodną w dniu V
 • opiekę pilota i lokalnego przewodnika
 • bagaż osobisty o wymiarach 45x36x20 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

 

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 110 EUR
 • bagaż rejestrowany 15 kg – 430 PLN, 23 kg – 540 PLN
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 200 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • dopłata do pokoju 1 os. – 1 200 PLN
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

Uwagi

UWAGI:

 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie
 • spotkanie z pilotem może nastąpić na lotnisku w Wenecji

 

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!