Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
24.05.2024
26.07.2024
30.08.2024
04.10.2024
3 dni Autokar Polska
Bydgoszcz, Bory Tucholskie, Toruń zgodnie z programem Berlin lotnisko 1570 PLN
Data wycieczki
04.10.2024 - 06.10.2024
Długość
3 dni
Transport
Autokar
Kraj
Polska
Miasto
Bydgoszcz, Bory Tucholskie, Toruń
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Berlin lotnisko
Cena
1570
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Bydgoszczy, miasta które pełnymi garściami czerpie ze swoich największych zasobów – wody i ludzi. Bydgoskie Stare Miasto położone w zakolu Brdy zachowało swój średniowieczny układ, a jego granicę wyznaczają pozostałości murów obronnych z cylindryczną basztą. Zobaczymy Most Staromiejski, z którego rozpościera się widok na Spichrze nad Brdą, balansującą rzeźbę Przechodzącego przez rzekę oraz Stary Port. Następnie przejdziemy na Stary Rynek, gdzie znajdują się XIX/XX wieczne kamienice, zabytkowy ratusz oraz najstarszy zabytek w mieście – gotycka katedra. Na zakończenie udamy się na prawdziwą wyspę w centrum miasta zwaną Wyspą Młyńską, przy której zobaczyć można Wenecję Bydgoską oraz most zakochanych. Nocleg.

 

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Przejazd w Bory Tucholskie, jeden z najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych, nieskalanych ludzką działalnością regionów w Polsce i Europie. Zobaczymy rezerwat cisów, piękne miejsce uwiecznione przez malarza Leona Wyczółkowskiego. Odwiedzimy także Górniczą Wioskę, gdzie zapoznamy się z historią górnictwa. Przejazd do Tucholi, która jest jedną z najstarszych osad ludzkich w Polsce. Jej początki datują się na okres panowania Mieszka I, a pierwszy przekaz pisany pochodzi z 1287 roku, kiedy arcybiskup gnieźnieński, Jakub Świnka, konsekrował miejscowy kościół. Zwiedzimy także Chełmno, nazywane miastem zakochanych i małym Krakowem. W mieście zachował się prawie cały obwód średniowiecznych murów miejskich z 17 basztami i gotycką bramą. Gotycki kościół farny zbudowany z fundacji zakonu krzyżackiego stał się wzorcem dla innych kościołów budowanych przez zakon. Ozdobę rynku stanowią zabytkowe kamienice i  ratusz, który jest jednym z najpiękniejszych obiektów sztuki renesansowej w Polsce. Na zakończenie zwiedzimy Ostromecko. Tutejszy zespół pałacowo-parkowy  składa się z dwóch pałaców – starego barokowego z I połowy XVIII wieku i nowego klasycystycznego z XIX wieku oraz pięknych ogrodów w stylu włoskim i angielskim. Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Torunia, o którym mówi się Piernikopolis. To właśnie gotyk, piernik i Kopernik są esencją miasta oraz jego trzema sztandarowymi markami. Turystów przyciągają tutaj  malownicze krajobrazy, piękne zabytki oraz wspaniała atmosfera panująca w mieście. Zwiedzanie miasta: Rynek Staromiejski. Pomnik Kopernika, Muzeum Mikołaja Kopernika, Planetarium, Dom Eskenów, kamienica ” Pod Gwiazdą”, katedra św. Jana, Krzywa Wieża, kościół NM. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

Terminy:

24.05 – 26.05.2024

26.07 – 28.07.2024

30.08 – 01.09.2024

04.10 – 06.10.2024

Cena:

1570 zł

Cena zawiera:

 • transport
 • 2 noclegi w hotelu
 • wyżywienie: 2 śniadania
 • ubezpieczenie NNW (10 000 PLN)
 • opiekę pilota i lokalnego przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 140 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 380 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!