Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
28.04.2024 - 03.05.2024 6 dni Samolot Francja Wiele miast Zgodnie z programem Berlin lotnisko 4990 PLN termin potwierdzony
Data wycieczki
28.04.2024 - 03.05.2024
Długość
6 dni
Transport
Samolot
Kraj
Francja
Miasto
Wiele miast
Wyżywienie
Zgodnie z programem
Wyjazd
Berlin lotnisko
Cena
4990
Dodatkowe informacje
termin potwierdzony

Dzień 1

Wylot z Berlina Brandenburg o godz. 06.30, zbiórka na lotnisku 2,5 godziny przed wylotem. Przylot do Nicei o godz. 08.40. Przejazd do hotelu komunikacją miejską. Bagaże zostawiamy w hotelu i czas wolny na posiłek. W godzinach popołudniowych udamy się na spacer po mieście. Nicea to największe z miast słynnego Lazurowego Wybrzeża i jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w całej Francji. Z trzech stron miasto otaczają góry, z czwartej oblewają wody Zatoki Aniołów, a Morze Śródziemne ma w tym miejscu niesamowity, błękitny kolor. Nicea zachwyca architekturą z okresu La Belle Epoque, długą na 7 km Promenadą Anglików i wyśmienitą francusko – włoską kuchnią. To miasto kosmopolityczne, spotkasz tu ludzi z całego świata i usłyszysz wszystkie możliwe języki. Zobaczymy starówkę z pięknymi wąskimi uliczkami, barokowymi kościołami, malowniczymi fasadami domów i gąszczem sklepików i kafejek. Pospacerujemy także słynną Promenadą Anglików biegnącą wzdłuż brzegu morza. Swoją nazwę promenada wzięła oczywiście od Anglików, którzy niemalże masowo zimowali na Lazurowym Wybrzeżu już w XVIII w. Nocleg w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd pociągiem do Księstwa Monako, jednego z najmniejszych państw w Europie. Ma zaledwie ok. 2 km² i można je całe obejść spacerem. Oferuje przy tym mnóstwo atrakcji, pięknych widoków, ciekawą architekturę i oczywiście historię, jak z bajki. Mieszkają tu książęta oraz milionerzy, stoi najprawdziwszy pałac oraz najsłynniejsze kasyno świata. W tym otoczonym z trzech stron przez Francję kraju mieszka ok. 30 tys. ludzi, ale co roku przyjeżdża tu prawie milion turystów, zwabionych luksusem, kasynami i przystanią pełną jachtów. Zobaczymy najsłynniejszą dzielnicę miasta Monte Carlo ze słynnym kasynem. Monte Carlo zbudowano na stromym zboczu, uliczki są tu niemalże ponad dachami kolejnych kamienic, a poszczególne poziomy pokonuje się stromymi schodami. Wzdłuż ulic rosną drzewa mandarynkowe, a produkty w wielu witrynach sklepowych nie mają metek z cenami… bogatych klientów one nie interesują. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Grasse. Miasto nazywane jest światową stolicą perfum, a powodów ku temu jest kilka. W mieście kształcą się i pracują tzw. Nosy, czyli osoby odpowiedzialne za komponowanie perfum, w pobliżu rosną też kwiaty wykorzystane do ich produkcji. Pachnie tu mimozą, jaśminem, kwiatem pomarańczy i różami. To tutaj swoje siedziby mają m.in. 3 słynne wytwórnie: Fragonard, Galimard i Molinard. Wizyta w wytwórni perfum. Następnie przejazd do Cannes, ekskluzywnego kurortu. W mieście znajduje się jeden z najsłynniejszych deptaków na Lazurowym Wybrzeżu - bulwar Croisette. Ta zacieniona palmami i piniami aleja jest najmodniejszą promenadą na Riwierze. To tutaj, na chodniku odbili swoje dłonie sławni ludzie tego świata - także Polacy, m.in.: Andrzej Wajda i Roman Polański. Zobaczymy także historyczną dzielnicę Le Suquet, stary port i słynny Palais des Festivals – pałac, gdzie odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych. Odwiedzimy także Antibes czyli dawne greckie Antipolis. To jedyne miasto francuskiej riwiery, które zapewnia widok jednocześnie na Niceę, Alpy i oczywiście lazurowe morze. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Saint-Paul-de-Vence, średniowiecznego miasteczka, uznawanego za jedno z najpiękniejszych we Francji. Stare Miasto z daleka wygląda jak gniazdo, zbudowano je na niewielkim wzgórzu w kształcie elipsy i otoczono wysokim murem. Dzisiaj miasto jest prawdziwą mekką artystów, którzy zaczęli tutaj zjeżdżać od 1920 r. Przebywali tu i tworzyli m.in. Picasso, Dufy, Matisse i Marc Chagall, który mieszkał w St-Paul 19 lat i jest pochowany na miejscowym cmentarzu. Następnie przejazd do Vence, klimatycznego miasteczka zbudowanego na wzniesieniu. Historia Starego Miasta w Vence sięga XII wieku. Jest ono otoczone szczelnym murem kamienic, a wejść do niego można przez 5 bram, każda z nich pochodzi z innego wieku i opowiada inną historię. W Vence ostatnie lata życia spędził Witold Gombrowicz i tam jest pochowany na miejscowym cmentarzu. Na koniec odwiedzimy nadmorskie Cagnes-sur-Mer, które kusi wyremontowaną promenadą i długimi plażami. Perła miasta znajduje się jednak w głębi lądu. To jego średniowieczne Haut-de-Cagnes, Stare Miasto z górującym nad całością zamkiem Grimaldi. W miasteczku jest także Muzeum Renoir, słynnego francuskiego impresjonisty, który przeniósł się wraz z rodziną do willi w Cagnes-sur-Mer w 1908 r. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Port Grimaud nazywanego Wenecją Lazurowego Wybrzeża. Jest to w zasadzie marina jachtowa, ale jednocześnie prywatne miasteczko na wodzie z drogami wodnymi zamiast ulic i jachtami zaparkowanymi koło każdego ogrodu. Następnie wizyta w Saint-Tropez. Miasto to jeden z najdroższych kurortów na Lazurowym Wybrzeżu i jednocześnie jedyny, który zachował charakter dawnej wioski rybackiej. Dzisiaj Saint-Tropez znane jest głównie za sprawą filmów „I Bóg stworzył kobietę” z Brigitte Bardot, a także serii przygód francuskich żandarmów z Saint Tropez z Louis de Funès w roli głównej. Zobaczymy Stary Port, gdzie skupia się życie towarzyskie i cumują okazałe jachty, a dla wielbicieli najpopularniejszego francuskiego żandarma proponujemy zwiedzanie Muzeum Żandarmerii i Kina. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot samolotu z Nicei o godz. 12.10. Przylot do Berlina o godz. 14.15.

Terminy:

Ceny:

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Nicea – Berlin
 • 5 noclegów w hotelu w Nicei
 • wyżywienie: 5 śniadań
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport w 3,4,5 dniu wycieczki
 • opiekę pilota-przewodnika
 • bagaż osobisty o wymiarach 45x36x20 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 60 EUR
 • bagaż rejestrowany 15 kg – 430 PLN, 23 kg – 540 PLN
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin –200 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,89% ceny wycieczki (wariant podstawowy) lub 6,5 % (wariant rozszerzony)
 • dopłata do pokoju 1 os. – 1 300 PLN
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

Uwagi

 • Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne informacje na stronie www.pelikan.szn.pl oraz w biurze).

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!