Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
18.05.2024
06.07.2024
07.09.2024
05.10.2024
2 dni Autokar Niemcy
Stolpen, Budziszyn, Brainitz, Neuzelle zgodnie z programem Szczecin 830 PLN
Data wycieczki
07.09.2024 - 08.09.2024
Długość
2 dni
Transport
Autokar
Kraj
Niemcy
Miasto
Stolpen, Budziszyn, Brainitz, Neuzelle
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
830
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Stolpen. Główną atrakcją miasta jest średniowieczny zamek zbudowany na zastygłym wulkanie na szczycie bazaltowej skały. To tutaj została przywieziona piękna kochanka polskiego króla oraz saskiego elektora Augusta Mocnego Sasa i aż do swojej śmierci, przez 49 lat, nie opuściła więcej tego niedobrowolnego miejsca pobytu w zimnych murach Wieży Jana. Historia hrabiny Cosel porusza nas do dziś. Ci, którzy widzą w niej „saksońską męczennicę”, czynią z zamku Stolpen miejsce pielgrzymek, przyciągające co roku dziesiątki tysięcy zwiedzających. Przejazd do Budziszyna, miasta z ponad 1000-letnią historią. Budziszyn, malowniczo położony na skarpie nad rzeką Szprewą, jest miastem bardzo fotogenicznym, spacer po starannie odnowionej starówce z jej zabytkami, basztami, średniowiecznymi uliczkami, zaułkami, bulwarami i knajpkami. Zwiedzimy także „Historyczne Wodociągi” z ich platformą widokową oraz średniowieczną techniką pompowania wody. I… koniecznie należy zakupić Musztardę Budziszyńską, jest ona dla Niemców, czymś takim, jak dla Polaków Majonez Kielecki. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Branitz. Park i stojący w nim pałac były własnością jednej z wielkich postaci XIX-wiecznych Niemiec, księcia Hermanna von Pückler-Muskau. W budowli zaprojektowanej przez drezdeńskiego architekta Gottfrieda Sempera w stylu późnobarokowym urządzono wystawę poświęconą życiu księcia. Sam Pückler zaprojektował wspaniały park zamkowy, w którym zachowało się kilka wymyślnych budowli, jak pergola i piramidy (jedna z nich służy jako mauzoleum księcia). Jest to bez wątpienia jedna z najwspanialszych kompozycji parkowych w całej Europie. Zobaczymy również wystawy: „Tęsknota za Konstantynopolem. Europa szuka orientu” i „Fascynacja piramidami”. Skosztujemy także słynnych trójkolorowych lodów Pücklera. Przejazd do Neuzelle, gdzie zwiedzimy klasztor, który w 2018 roku obchodził swoje 750 lecie. „Barokowy cud Brandenburgii“ należy do najznamienitszych skarbów sztuki landu. Jako jeden z niewielu całkowicie zachowanych kompleksów klasztornych w Europie na południe od Frankfurtu nad Odrą klasztor cystersów stanowi unikatową kompozycję architektury, kultury i sztuki ogrodowej. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

Terminy:

18.05 – 19.05.2024

06.07 – 07.07.2024

07.09 – 08.09.2024

05.10 – 06.10.2024

 

Cena:

830 zł

Cena zawiera:

 • transport
 • 1 nocleg w hotelu
 • wyżywienie: 1 śniadanie
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant standard: KL (15 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide – ok. 38 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 290 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!