Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
- 14 dni Samolot Argentyna
Wiele miast Zgodnie z programem dowolny PLN
Data wycieczki
-
Długość
14 dni
Transport
Samolot
Kraj
Argentyna
Miasto
Wiele miast
Wyżywienie
Zgodnie z programem
Wyjazd
dowolny
Cena
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Wylot do Argentyny. Przylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 2

Buenos dias! Buenos Aires. Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Buenos Aires jest stolicą i największym miastem w Argentynie i drugim co do wielkości obszarem metropolitalnym w Ameryce Południowej. To też najbardziej europejskie miasto w Ameryce Południowej, gdzie włosko-hiszpański sznyt jest widoczny na każdym kroku. Symbolami miasta są: tango, romantyczne wizje tzw. Paryża Ameryki Południowej odbite w monumentalnej architekturze z czasów świetności miasta oraz Juan i Evita Peron. To wszystko tworzy z Buenos Aires, kuszącą swoją intensywnością, mieszankę chaosu i dekadencji. Zwiedzanie zaczniemy od dzielnicy La Boca, gdzie narodziło się tango. Następnie przejazd do zabytkowej dzielnicy San Telemo. Odwiedzimy także Plac Majowy – centralne miejsce wydarzeń politycznych Argentyny. Tam zobaczymy m.in. katedrę oraz Pałac Prezydencki – słynny Casa Rosada, z którego przemawiała Evita. Obiad w klimatycznej dzielnicy San Telmo w restauracji w środku Mercado San Telmo. Na obiad tradycyjne argentyńskiej steki! Powrót do hotelu po południu. Czas wolny w dzielnicy Palermo. Nocleg.

Dzień 3

Wymeldowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Przelot do Ushuaia w Ziemi Ognistej, czyli na Koniec Świata. Przejazd do hotelu z pięknym widokiem na zatokę i miasto. Czas wolny. Po południu proponujemy Off road 4×4 na Koniec Świata. Naszym celem będzie Lago Escondido. Następnie podziwiając kordylierę andyjską, zatrzymamy się na najwyżej położonym punkcie trasy – przełęczy Garibaldi. Na zakończenie wyjazdu kolacja w formie argentyńskiego grilla nad brzegiem jeziora Fagnano. Powrót do Ushuaia w nocy. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj zapraszamy na ok. 6 godzinną prywatną wycieczkę krajoznawczą po Parku Narodowym Ziemi Ognistej. Przejazd do parku, gdzie rozpoczniemy spacer wśród przepięknych krajobrazów Ziemi Ognistej (ok. 7 km). Trasa wzdłuż jeziora nie jest trudna i nie powinna stanowić problemu dla osób w miarę aktywnych. Następnie przejazd panoramiczny wzdłuż Jeziora Roca, Laguny Verde (Zielonej), rzeki Ovanadao aż do Zatoki Lapatai, gdzie kończy się słynna droga nr 3, której początek jest na Alasce, a koniec właśnie w tym miejscu! Podczas wycieczki obiad w formie lunch box’u. Powrót do hotelu ok. 15.00. Czas wolny. Po południu we własnym zakresie proponujemy spacer po mieście i zwiedzanie Muzeum Końca Świata z wystawą poświęconą historii i przyrodzie tego niezwykłego regionu. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu prywatny przejazd do portu. Wyruszamy w rejs po Kanale Beagle wzdłuż granicy argentyńsko-chilijskiej. Zobaczymy m.in. Wyspę Lwów Morskich, Wyspę Ptaków oraz słynną latarnię Faro Les Eclaireurs, zwaną Latarnią Końca Świata. Podczas wycieczki spotkamy także Pingwiny Magellana. Czas trwania około 5 godzin. Obiad. Po skończonym rejsie powrót do hotelu i czas wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Przelot do Calafate, małego miasteczka położonego nad brzegami zjawiskowego Jeziora Argentyńskiego w południowej Patagonii. Transfer do hotelu. Obiad i czas wolny. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Dziś proponujemy całodniowy przepiękny rejs po Jeziorze Argentyńskim. W trakcie rejsu zobaczmy 3 zapierające dech w piersiach lodowce: Spegazzini, Upsala oraz oczywiście Perito Moreno, który jest główną atrakcją Parku Narodowego Los Glaciares (Park Lodowców), wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ma on długość 30 km, a jego czoło jest szerokie na 5 km. Ściany lodu w zależności od miejsca i pory roku osiągają wysokość od 30 do 60 m. Lodowiec ten przemieszcza się w tempie ok. 2 m na dobę, co tworzy niezapomniany spektakl przyrodniczy: olbrzymie bryły lodu odrywają się od reszty lodowca i z ogromnym hukiem wpadają do wody. Skala oraz surowe majestatyczne piękno tych lodowców, bez wątpienia decydują, że jest to jedno z tych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Około godziny 18.00 powrót do hotelu i czas wolny. Podczas wycieczki lunch box. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd poza miasto do klimatycznej patagońskiej estancji. Ten czas to możliwość poczucia i zobaczenia jak wygląda życie w Patagonii. Zostaniemy powitani tradycyjną yerba-mate lub winem i lokalnymi wypiekami. Następnie zapraszamy na przechadzkę po gospodarstwie (tzw. estancji). Atrakcją tej wizyty będzie pokaz strzyżenia owiec i zręczności gauchos w zaganianiu bydła i owiec. Następnie 45 min. spacer wzdłuż brzegów zjawiskowego Jeziora Argentyńskiego. Po powrocie czekać na nas będzie słynne argentyńskie asado, czyli grillowane mięso zwyśmienitej jagnięciny z dodatkami miejscowych serów, sałatek i wina! Po południu powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 9

Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko. Przelot do Puerto Iguazu z międzylądowaniem w Buenos Aires. Transfer do hotelu. W Puerto Iguazu, na granicy Brazylii i Argentyny, znajdują się słynne wodospady Iguazu. To bez wątpienia najpiękniejsze kaskady wodne świata. Są one wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, a od 2012 figurują na liście 7 Nowych Cudów Natury. Iguazu w języku Indian oznacza po prostu „wielką wodę”. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie wodospadów, które są częścią Parku Narodowego Iguazu, utworzonego w 1939 r. w brazylijskim stanie Parana, Argentyna założyła Park Narodowy Iguazu w 1934 r. w prowincji Misiones. Zaczniemy od zwiedzania wodospadów po stronie argentyńskiej. Spacer po szlaku (ok. 5 km), w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem zwanym Garganta del Diablo – Diabelską Gardzielą mającym ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka, dzięki której rysuje się kolorowa tęcza, jest niezapomnianym przeżyciem. Będziemy mieli możliwość podejścia blisko do wodospadów – jest tu wiele drewnianych i metalowych kładek i wytyczonych ścieżek, skąd można je podziwiać. Podczas zwiedzania proponujemy dla chętnych Wielką Przygodę, czyli przejazd ciężarówką przez selwę, aby następnie wsiąść na pontony motorowe i rozpocząć emocjonujący rejs rwącą rzeką Iguazú. Naszym celem będzie jak najbliższe podpłynięcie pod wodospady! To niezapomniane wrażenia, adrenalina oraz dużo wody! Cena: 100 USD/os. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd do Brazylii. Zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata! Ścieżka ok. 1 km prowadzi wzdłuż cudownej panoramy do Gardzieli Diabła. Po spacerze przerwa na obiad bufetowy z widokiem na wodospady. Wycieczka z obiadem trwa ok. 4 godz. Powrót do Argentyny i czas wolny. Nocleg w hotelu.
Dla chętnych opcja dodatkowa – Noc Latino w Brazylii!
Wieczorem przejazd do Brazylii i kolacja bufetowa z show latynoamerykańskim! Restauracja proponuje szeroki wybór dań kuchni brazylijskiej, która jest serwowana w spektakularnej oprawie pokazu kultury latino. Podczas wieczoru wspaniałe show, a w nim m.in. tango, mariacchci, tańce andyjskie, paragwajskie oraz karnawałowa samba w finale! Powrót do hotelu ok. 23.00. Dopłata 100 USD za osobę, w cenie transfery do/z Brazylii, kolacja z show (bez napojów). Nocleg.

Dzień 12

Po śniadaniu czas wolny na relaks w hotelu. Wykwaterowanie ok. 12.00. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w TANGO SHOW. Ok. 19.30 przejazd do centrum na kolację połączoną z tango show! Przejedziemy do zabytkowego teatru, gdzie czeka nas uroczysta kolacja (po 5 dań do wyboru), a po niej zapierający dech w piersiach spektakl opowiadający historię tanga błyskotliwe przedstawioną przez lokalnych artystów. Około 23.00 powrót do hotelu. Dopłata 55 USD za os. W cenie transfery, uroczysta kolacja oraz show. Nocleg.

Dzień 13

Śniadanie w hotelu. Czas na indywidualne „smakowanie” uroków Buenos Aires. Obiad. Wyjazd na lotnisko. Wylot  z Buenos Aires.

Terminy:

Do uzgodnienia

Cena:

na zapytanie

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Buenos Aires – Berlin (bagaż rejestrowany 23 kg i bagaż podręczny 10 kg)
 • wewnętrzne przeloty samolotami  Buenos Aires– Ushuaia – Calafate – Puerto Iguazu – Buenos Aires (bagaż rejestrowany 15 kg + bagaż podręczny 8 kg)
 • 12 noclegów w hotelach
 • transfery busem na trasie wycieczki i rejsy statkami
 • Fiesta Gaucha
 • bilety wstępu do parków narodowych
 • wyżywienie: śniadania + lunch box/obiady/kolacje zgodnie z programem
 • ubezpieczenie uczestników: KL (40 000 EUR) NW (5 000 EUR), OC ( 50 000 EUR), bagaż ( 500 EUR)
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • Dla chętnych: przygoda na Wodospadach Iguazu – 100 USD, Noc Latino w Brazylii – 100 USD, Tango Show – 50 USD.
 • Zwyczajowe napiwki.
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki.
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 15 PLN (opłata obligatoryjna).

Uwagi

 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Wjazd do Argentyny i Brazylii możliwy jest na podstawie paszportu ważnego min. 6 miesięcy.
 • Podany program oraz świadczenia są przykładowe i mogą zostać zmienione zgodnie z potrzebami grupy

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!


  Ustawienia prywatności

  W tym panelu użytkownik może wyrazić pewne preferencje związane z przetwarzaniem jego danych osobowych.

  Może przejrzeć i zmienić dokonane ustawienia w dowolnym momencie, otwierając ponownie ten panel za pomocą podanego linku.

  Aby odmówić zgody w odniesieniu do określonych działań związanych z przetwarzaniem opisanych poniżej, użytkownik może wyłączyć przełączniki lub użyć przycisku „Odrzuć wszystko” i potwierdzić, że chce zapisać wprowadzone ustawienia.


  Preferencje w zakresie zgody użytkownika dotyczące technologii śledzenia

  Opcje przedstawione w tej sekcji umożliwiają użytkownikowi dostosowanie jego preferencji w zakresie zgody odnośnie do technologii śledzenia używanych do celów opisanych poniżej. Należy pamiętać, że odmowa zgody na określony cel może spowodować, iż odnośne funkcje staną się niedostępne.


  Niezbędne

  Niezbędne pliki cookie mają kluczowe znaczenie dla podstawowych funkcji witryny i witryna nie będzie działać w zamierzony sposób bez nich. Te pliki cookie nie przechowują żadnych danych umożliwiających identyfikację osoby.

  Reklamowe

  Reklamowe pliki cookie służą do dostarczania użytkownikom spersonalizowanych reklam w oparciu o strony, które odwiedzili wcześniej, oraz do analizowania skuteczności kampanii reklamowej.

  Dane użytkownika

  Pliki cookie o danych użytkownika umożliwiają prezentowanie użytkownikom reklam opierających się na ograniczonych danych takich jak takich jak witryna internetowa lub aplikacja, z której korzysta odwiedzający stronę, jego nieprecyzyjna lokalizacja, rodzaj urządzenia albo treści przeglądane przez odbiorcę (na przykład w celu ograniczenia liczby wyświetleń danej reklamy).

  Personalizacyjne

  Personalizujące pliki cookie służą do dostarczania użytkownikom spersonalizowanych reklam w oparciu o strony, które odwiedzili wcześniej, oraz do analizowania skuteczności kampanii reklamowej.

  Analityczne

  Analityczne pliki cookie służą do zrozumienia, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję z witryną. Te pliki cookie pomagają dostarczać informacje o metrykach liczby odwiedzających, współczynniku odrzuceń, źródle ruchu itp.