Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
28.05.2024 - 01.06.2024 5 dni Samolot Hiszpania Wiele miast Zgodnie z programem Szczecin 4750 PLN termin potwierdzony
Data wycieczki
28.05.2024 - 01.06.2024
Długość
5 dni
Transport
Samolot
Kraj
Hiszpania
Miasto
Wiele miast
Wyżywienie
Zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
4750
Dodatkowe informacje
termin potwierdzony

Dzień 1

Wylot samolotu z lotniska Berlin Brandenburg o godz. 11.40. Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przylot do Madrytu o godz. 14.55. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w pokojach i krótki odpoczynek. Pierwszego dnia zwiedzimy najstarszą cześć Madrytu, zwaną Madrytem Habsburgów. Naszą wędrówkę rozpoczniemy od miejsca w którym zaczyna się historia miasta, a dzisiaj znajduje się jeden z najpiękniejszych europejskich pałaców – Pałac Królewski. Następnie przejdziemy małymi uliczkami śladami średniowiecznego miasta poprzez Plac La Paja i Plac Świętego Andrzeja. To miejsce szczególne dla mieszkańców, nie tylko z uwagi na wieczorną atmosferę panującą w tej części Madrytu, ale także na postać związaną z tym miejscem, patrona miasta – świętego Izydora Oracza. Dalej do Głównego Placu – Plaza Mayor, na którym odbywało się wiele ważnych wydarzeń, ale także egzekucje i procesy inkwizycji. Po drodze miniemy najstarsze budowle cywilne w Madrycie, takie jak dom rodziny Lujanes, dom rodziny Cisneros, czy barokowy budynek ratusza miejskiego. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Madrytu, zobaczymy Madryt Burbonów. Powędrujemy na wschód do centralnego punktu Madrytu – Placu Puerta del Sol, gdzie co roku Madrytczycy świętują nadejście nowego roku jedząc 12 winogron i gdzie znajduje się słynny pomnik niedźwiadka i drzewa poziomkowego. Dalej przejdziemy na Paseo del Prado zwanego pasażem sztuki, gdzie znajdują się między innymi trzy największe muzea sztuki: Muzeum Prado (zwiedzanie), Muzeum Współczesne Reina Sofia oraz Muzeum Thyssen – Bornemisza. Dla relaksu przejdziemy do Parku Retiro, ulubionego miejsca wypoczynku mieszkańców miasta. W parku znajdują się Palacio de Valazquez, Palacio de Cristal, a także jedyny na świecie pomnik diabła. Zobaczymy również plac Cibeles i fontannę bogini Kybele, przy której świętują kibice Real Madryt, a także fontannę Neptuna i miejsce świętowania kibiców Athletico de Madrid. Będziemy również na jednym z piękniejszych europejskich dworców, który z okazji 500 lecia odkrycia Ameryki został zamieniony na oranżerię z roślinami pochodzącymi z Ameryki. Czas wolny na delektowanie się atmosferą miasta. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie współczesnego Madrytu. Następnie przejedziemy do Eskurialu. Zwiedzanie imponującego kompleksu San Lorenzo de El Escorial, dawnej rezydencji królów hiszpańskich, która jest największą budowlą renesansu w Hiszpanii. Powrót do Madrytu. Nocleg w hotelu

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do pierwszej stolicy Hiszpanii – Toledo. To miasto, w którym przez wiele wieków współżyły ze sobą trzy kultury: muzułmańska, żydowska i chrześcijańska, miasto tolerancji, zabytków i tradycji. Toledo to miasto bajkowo położone na skalistym wzniesieniu, które opływa z trzech stron rzeka Tag chroniąca je przed surową pustynią. Miasto stanowi jeden z najbogatszych zespołów zabytkowych w kraju. Domy, domki, kościoły, meczety i synagogi niemalże nachodzą jedne na drugie. Zobaczymy: pałac Alkazar, XIII wieczną katedrę, Casa del Greco i kościół Santo Tome, gdzie podziwiać można największe dzieło El Greco - „Pogrzeb hrabiego Orgaza”. Spacer po wąskich klimatycznych uliczkach i czas wolny. W drodze powrotnej odwiedzimy winnicę, w której łączy się tradycję, technikę i wiedzę w celu uzyskania najlepszej jakości winogron i produkcji wyjątkowych win. Powrót do Madrytu. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokojów, bagaże zostawiamy na przechowanie w hotelu. Przejazd na Plac Hiszpański, gdzie znajduje się pomnik Cervantesa i dalej na Gran Via jedną z najsłynniejszej ulic Madrytu, gdzie w okolicy Placu Callao i Puerta del Sol będą mieli Państwo czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko. Godz. 20.10 wylot samolotu. Przylot do Berlina o godz. 23.10..

Terminy:

Ceny:

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Madryt – Berlin
 • 4 noclegi w hotelu w centrum Madrytu
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport busem w III i IV dniu wycieczki
 • opiekę lokalnego przewodnika (spotkanie nastąpi na lotnisku w Madrycie)
 • bagaż rejestrowany 20 kg i bagaż podręczny
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 107 EUR, bilet  na Stadion Realu Madryt 28 EUR
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 190 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • dopłata do pokoju 1 os. – 1 400 PLN
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

Uwagi

Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!