Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
28.04.2024 - 05.05.2024 8 dni Samolot + Autokar Włochy Sycylia Zgodnie z programem Szczecin 6200 PLN termin potwierdzony
Data wycieczki
28.04.2024 - 05.05.2024
Długość
8 dni
Transport
Samolot + Autokar
Kraj
Włochy
Miasto
Sycylia
Wyżywienie
Zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
6200
Dodatkowe informacje
termin potwierdzony

Dzień 1

Godz. 07.15 odlot samolotu z Berlina, zbiórka 2 godziny przed wylotem. Przylot do Katanii o godz. 10.05. Katania to drugie co do wielkości miasto Sycylii. To, co bezsprzecznie czyni Katanię wyjątkową, to bliskość Etny, największego aktywnego wulkanu w Europie, który już kilkukrotnie zalewał miasto zakrywając część zabudowy lawą. Zobaczymy m.in. Plac Duomo, katedrę św. Agaty, fontannę dell` Elefante, Pałac degli Elefanti- siedzibę władz miejskich, ul. Vittorio Emanuele. Przejazd do hotelu w okolicach Palermo. Czas na relaks i odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Palermo, miasta kontrastów i niespodzianek. Palermo urokliwie położone na wzgórzu nad zatoką zachwyca arabskimi, normańskimi, średniowiecznymi i barokowymi budowlami oraz przepiękną zielenią parków, ale także straszy zniszczeniem. To miasto, gdzie duma i wyniosłość stoi obok biedy i fantazji, gdzie zaniedbanie towarzyszy elegancji ze śródziemnomorską estetyką i wdziękiem. Spacer po mieście i czas wolny na indywidualne delektowanie się urokami miasta. Następnie odwiedzimy Monreale, gdzie znajduje się jeden z najwspanialszych zabytków sakralnych w całej Europie – niesamowita katedra wpisana na listę UNESCO. Z zewnątrz wygląda dość niepozornie, a w swoim wnętrzu kryje naprawdę znakomite dzieła sztuki m. in. wspaniałe mozaiki wykonane ze szczerego złota, wśród których szczególnie zachwyca ogromna mozaika przedstawiająca Chrystusa Pantokratora. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj zwiedzimy zachodnią Sycylię. Zaczniemy od malowniczego miasteczka Erice. Choć niewielkie, jest jednym z bardziej zaskakujących miejsc na Sycylii. I to nie tylko przez wzgląd na lokalizację, która gwarantuje niezapomniane widoki zarówno na wnętrze wyspy, jak i jej wybrzeże oraz morze. Erice może się pochwalić spójną, kamienną, średniowieczną zabudową. Wąskie, brukowane uliczki wiją się między budynkami, pozwalając przyjrzeć się codziennemu życiu mieszkańców. Zobaczymy zamek - Castello di Venere, zbudowany w miejscu starożytnej świątyni Wenus oraz uroczy kościół św. Urszuli. Przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża – płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli. Następnie odwiedzimy dawne fenickie miasto Marsala, które sławę zawdzięcza produkowanym tu mocnym, deserowym winom o tej samej nazwie. Wizyta w winiarni, możliwość degustacji wina Marsala. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Taorminy. Po drodze odwiedzimy miejscowość Savoca. To właśnie tu Francis Ford Coppola postanowił 1971 roku nakręcić m.in. scenę z filmu Ojciec chrzestny, przedstawiającą ślub Michaela Corleone z Apollonią. Miejscowość zamieszkana jest przez niecałe dwa tysiące osób. Jednak pomimo przybywających tu licznie turystów z całego świata, wciąż można poczuć tu typowy klimat powolnego życia – la bella vita. Słońce spływające po ścianach niziutkich, murowanych budynków przyklejonych do skał, ciasne brukowane uliczki, ciągle obecny zapach cytrusów, przemykające cichaczem koty i widoki z gatunku tych, które mocniej zapisują się w sercu niż na kliszy aparatu. Przejazd do hotelu w okolicach Taorminy, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Przejazd na Etnę, najwyższy czynny wulkan Europy. Etna wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest najchętniej odwiedzanym miejscem na wyspie. Wjedziemy autokarem na wysokość ok. 2000 m n.p.m. i stąd przejdziemy do jednego z wygasłych kraterów. Dla chętnych wjazd gondolą i samochodami terenowymi do głównego krateru. Przejazd do Taorminy, zwanej „perełką Sycylii”. jednego z najpiękniejszych miasteczek we Włoszech. Zawieszona na wzgórzu pomiędzy niebem i morzem, z widokiem na Etnę i przeciwległe wybrzeże Kalabrii, wzbudza ogrom emocji i nikogo nie pozostawi obojętnym. Idealna pocztówka z Sycylii wyglądałaby jak kolaż zdjęć z Taorminy. Stare Miasto to średniowieczne pałace, wąskie uliczki i niewielkie place, kamienne schodki i mnóstwo kwiatów. Spacer po mieście i wizyta w Teatrze Antycznym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Czas na relaks i wypoczynek w miejscowości nadmorskiej. Dla chętnych możliwość indywidualnego wyjazdu komunikacją miejską do Taorminy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Noto, stolicy sycylijskiego baroku, które w 2002 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Noto jest miastem starannie przemyślanym, opartym na sprawdzonych wzorach architektonicznych (m.in. z Wiednia). Wszystko tu znakomicie się z sobą komponuje, nie ma rzeczy zbędnych ani przypadkowych. Właśnie ta harmonia sprawia, że Noto jest uznawane za jedno z najpiękniejszych miast europejskich. Barok prezentuje się tu ze swej najlepszej strony, wyrzeźbiony w brzoskwiniowo-miodowym kamieniu. Zobaczymy: Piazza Immacolata otoczony budowlami o wspaniałych barokowych fasadach m.in. klasztor San Salvatore i kościoły Santa Chiara i San Francesco oraz katedrę San Nicolo z wiodącymi do niej imponującymi schodami. Następnie przejazd do Syrakuz, kiedyś jednego z najpotężniejszych miast greckich. Zwiedzimy starówkę, położoną na wyspie Ortiga. Spacerując po jej uliczkach i zaułkach dotrzemy do eleganckiego placu Piazza Duomo. Odwiedzimy także Park Archeologiczny Neapoli z teatrem greckim, Ołtarz Hierona II oraz latomie czyli kamieniołomy, z których najciekawszy to tzw. Ucho Dionizosa o niezwykłej akustyce. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Katanii. Godz. 10.40 wylot samolotu do Berlina. Przylot do Berlina o godz. 13.35.

Terminy:

Ceny:

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Katania – Berlin
 • 7 noclegów w hotelach
 • wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport na trasie wycieczki
 • opiekę lokalnego przewodnika (spotkanie nastąpi na lotnisku w Katanii)
 • bagaż osobisty o wymiarach 45x36x20 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audio guide ok. 60 EUR, wyjazd kolejką i jeepami na Etnę do wysokości ok.3000m- 80 EUR
 • bagaż rejestrowany 15 kg – 450 PLN, 23 kg – 540 PLN
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 190 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • dopłata do pokoju 1 os. – 1 100 PLN
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

Uwagi

Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!