Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
07.10.2024 - 11.10.2024 5 dni Samolot Portugalia
Lizbona zgodnie z programem Szczecin 4240.00 PLN termin potwierdzony
Data wycieczki
07.10.2024 - 11.10.2024
Długość
5 dni
Transport
Samolot
Kraj
Portugalia
Miasto
Lizbona
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
4240.00
Dodatkowe informacje
termin potwierdzony

Dzień 1

Godz. 06.00 wylot samolotu z lotniska w Berlinie, zbiórka na lotnisku 2,5 godziny przed wylotem. Przylot do Lizbony o godz. 08.40. Transfer do hotelu, pozostawienie bagaży w recepcji. Na początek proponujemy przejazd do dzielnicy Bairro Alto (Górne Miasto), gdzie znajdują się liczne sklepy i restauracje i gdzie skupia się życie miasta. Zobaczymy główne place: Figueira, Restauradores i Rosario oraz będziemy mogli posmakować lokalnych przysmaków w lizbońskich restauracjach. Powrót do hotelu, zakwaterowanie w pokojach i krótki odpoczynek. Przejazd zabytkowym tramwajem na wzgórze, gdzie znajduje się zamek św. Jerzego. Z murów obronnych zamku roztacza się wspaniały widok na panoramę miasta i port. Nocleg w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Lizbony. Przejazd do najstarszej mauretańskiej dzielnicy miasta Alfamy, gdzie pospacerujemy wąskimi, opadającymi ku rzece zabytkowymi uliczkami. Zwiedzimy katedrę Se Patrialcal, zaliczaną do najwspanialszych budowli Lizbony. Zwiedzanie barokowego kościoła św. Wincentego, którego krużganki pokryto XVIII – wiecznymi płytkami przedstawiającymi sceny z bajek La Fontaine’a. Następnie udamy się do dzielnicy Baixa (Dolne Miasto), słynnej z sieci ulic autorstwa Pambola i z rozległego Placu Praça do Comércio, gdzie skupia się życie miasta. Czas wolny. Dla chętnych proponujemy przejazd na tereny Expo 98, nazywane Parkiem Narodów, gdzie będzie można zwiedzić jedno z największych oceanariów na świecie. Wieczorem powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do Sintry, dawnej letniej rezydencji portugalskich władców, pełnej wspaniałych pałaców i pomników. Naturalne piękno miasta położonego wśród egzotycznych ogrodów i wzgórz zdecydowało o wpisaniu Sintry na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer malowniczymi uliczkami i zwiedzanie: Quinta da Regaleira, Palacio Nacional de Sintra, Palacio Nacional da Pena (wnętrza). Przejazd do Cascais, uroczego miasteczka rybackiego, będącego najpopularniejszą miejscowością wypoczynkową na lizbońskim wybrzeżu. Miasto stanowi eleganckie połączenie dekoracyjnej architektury XIX wieku, tradycyjnego portugalskiego uroku i niezwykłej turystycznej infrastruktury. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Przejazd do nadbrzeżnej dzielnicy Belem, pełnej zabytków przywołujących czasy, kiedy Portugalia była zamorską potęga. Zwiedzimy Klasztor Hieronimitów, wpisany na Listę UNESCO, prawdziwe dzieło sztuki manuelińskiej i późnogotyckiej. Zobaczymy wieżę Torre de Belem, śliczną XVI – wieczną fortecę i Pomnik Odkrywców wzniesiony w hołdzie wielkim portugalskim żeglarzom. Zwiedzimy Muzeum Narodowe Azulejo, gdzie obejrzeć można oryginalne stare płytki ceramiczne, które współgrają z bogato zdobionymi ścianami. Następnie odwiedzimy muzeum karet, z najwspanialszą kolekcją pojazdów w całej Europie. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Godz. 12.05 wylot samolotu z Lizbony. Przylot do Berlina na lotnisko Brandenburg o godzinie 16.30.

Terminy:

07.10 – 11.10.2024

Cena:

4240,00 zł

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Lizbona – Berlin
 • 4 noclegi w hotelu w centrum Lizbony
 • transfer lotnisko-hotel-lotnisko
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota – przewodnika
 • bagaż rejestrowany 23 kg oraz bagaż podręczny
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej oraz zestawy audioguide ok. 110 EUR
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 200 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 3 % ceny wycieczki (wariant podstawowy) lub 6,5 % (wariant rozszerzony)
 • dopłata do pokoju 1 os. – 1 190 zł
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie
 • spotkanie z pilotem może nastąpić na lotnisku w Lizbonie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!