Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
- dni Autokar Wielka Brytania
Londyn dowolny PLN
Data wycieczki
-
Długość
dni
Transport
Autokar
Kraj
Wielka Brytania
Miasto
Londyn
Wyżywienie
Wyjazd
dowolny
Cena
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Londyn trochę inaczej? Dlaczego nie. Zamiast po raz kolejny skupiać się głównie na turystycznych atrakcjach proponujemy miejsca znane z filmów. Londyn to miasto Sherlocka Holmesa, Hitchcocka, Chaplina, Jamesa Bonda, Harrego Pottera, Mony Pythonów…ale i prezesa Ochodzkiego z polskiego filmu „Miś”. Londyn to miasto angielskich komedii romantycznych, od Czterech Wesel przez Notting Hill po Bridget Jones i Love. To także miasto muzyki. Pink Floyd, Dire Straits,Rolling Stones, David Bovie, Eryk Clapton, the Beatles, Amy Winehouse, Phill Colins, Spice Girls, Sting I the Police…..A  Jimmy Hendrix, Wolfgang Amadeusz Mozart,czy Fryderyk Chopin też przez chwilę tu byli, mieszkali I koncertowali.

Wylot samolotu. Przylot do Londynu. Przejazd komunikacją miejską do hotelu. Londyn to stolica Wielkiej Brytanii oraz jedna z największych metropolii Europy. Miasto powszechnie znane jest z filmów i książek. Większości z nas kojarzy się z piętrowymi, czerwonymi autobusami i czarnymi taksówkami. Innymi ikonicznymi elementami miejskiego pejzażu są czerwone budki telefoniczne oraz, także czerwone, skrzynki pocztowe, których nie należy mylić z koszami na śmieci. Londyn zachwyca niepowtarzalnym klimatem, zabytkami i historią, którą dostrzeżemy na przysłowiowym każdym rogu. Zakwaterowanie w hotelu w centralnym Londynie. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Spacer po Soho, Piccadilly Circus i Trafalgar Square. Zaczniemy od Denmark Street, od 100 lat związanej z muzyką popularną. Kiedyś zwana londyńską Tin Pan Alley, a od lat 1960 zaczęły tam powstawać sklepy, serwisy muzyczne i  kluby, gdzie grali i nagrywali Rolling Stones, David Bowie, Elton John, czy Sex Pistols. Odwiedzimy także Soho, dzielnicę rozrywki.  Soho to nie tylko lokale ze stripteasem i podejrzane speluny (film Irina Palm czy Mona Lisa),  ale i kluby w których występowało wielu muzyków (od Rolling Stonesów po Amy Winehouse), prestiżowy sklep Liberty (tu pracowała Cruella, zanim została Cruellą:-). Nieopodal w luksusowej dzielnicy Mayfair odwiedzimy ulicę Savile Row. Zobaczymy tu dom w którym mieściło się biuro i studio nagraniowe i gdzie – na dachu – Beatlesi dali ostatni wspólny koncert. Obok jest siedziba Kingsman – filmowej tajnej superagencji i dom, w którym mieszkał Fileas Fogg z “80 dni dookoła świata”. Następnie spacer po Piccadilly Circus – tu zaczyna się historia Dr Watsona i Sherlocka Holmesa, i Leicester Square, gdzie znajdują się kina znane z europejskich premier filmowych oraz pomniki gwiazd. Zobaczymy także St James – arkady czyli historyczne centra handlowe, Pall Mall i jego kluby dla gentlemanów. – m.in. Klub Reforma, w którym James Bond pojedynkował się z w filmie “Die Another Day” z Gustavem Gravesem. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj zobaczymy katedrę św. Pawła, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli Londynu, zostali pochowani generał Wellington i admirał Nellson. Z katedry po dachach okolicznych domów do galerii Tate Modern  skakał Ethan Hunt ( Tom Cruise) w Mission Impossible. Zobaczymy także Leadenhall Market, The Monument Tower of London i Dok św. Katarzyny, gdzie cumują zabytkowe i luksusowe jachty milionerów. Następnie zobaczymy ikonę Londynu Tower Bridge. Wzniesiony w 1894 roku most zwodzony nie jest jedynie pięknym kawałkiem architektury, lecz również skomplikowaną konstrukcją inżynierską. Pospacerujemy wzdłuż Tamizy do Southwark, Millenium Bridge i College of Arms. Te miejsca „grają” w wielu filmach: Dziennik Bridget Jones, Harry Potter, Rybka zwana Wandą… Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie kolejnych „filmowych” rejonów w Londynie. Zaczniemy od  London Eye i County Hall. Następnie udamy się do Greenwich. Przepłyniemy tramwajem wodnym, który obok metra i autobusów jest bardzo popularnym środkiem transportu w Londynie. Tamiza to prawdziwa oś Londynu. To nad jej brzegami znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Będziemy mieli okazję obejrzeć Londyn z perspektywy wody. Greenwich było miastem znanym z portu morskiego oraz pałacu Tudorów, gdzie urodził się Henryk VIII i jego córka Elżbieta I. Aktualnie po porcie i pałacu nie ma śladu, ale Greenwich to dzisiejsza dzielnica Londynu, która zachowała morski klimat. Zobaczymy kompleks Old Royal Naval College, wpisany na listę UNESCO, który jest jednym z najbardziej imponujących przykładów architektury baroku w Wielkiej Brytanii. Miejsce to tym bardziej wzbudza podziw, gdy zdamy sobie sprawę, że kompleks ten powstał jako Królewski Szpital dla Marynarzy. Znajdują się tu: dawny Royal Hospital, Queens House oraz Cutty Sark, jeden z ostatnich wielkich kliperów herbacianych (żaglowiec, w XIX w. służący m.in. do importu herbaty z Chin). Odwiedzimy Narodowe Muzeum Morskie oraz Painted Hall – dawną jadalnię oraz Royal Hospital for Seamen królewski dom spokojnej starości dla emerytowanych żeglarzy. Miejsca te pojawiają w  z licznych filmach: Thor, Patriot Games, Cztery Wesela i Pogrzeb, czy Lara Croft i  Piraci z Karaibów. Wejdziemy na wzgórze, w którym na polecenie Karola II wybudowano Obserwatorium Astronomiczne. Przez obserwatorium przebiega Południk 0, granica między wschodnią i zachodnią półkulą. Zobaczymy stąd jedną z najwspanialszych panoram Londynu. Powrót kolejką naziemną do centrum Londynu. Następnie obejrzymy O2 Arenę, halę widowiskowo sportową, gdzie odbywa się wiele koncertów i imprez sportowych. Powrót kolejką do centrum i dalsze zwiedzanie. Zobaczymy Bank of England, Royal Court of Justice- wiktoriański gmach sądu oraz kościół Templariuszy ( Kod da Vinci). Na zakończenie wizyta w tradycyjnym pubie z pamiątkami nawiązującymi do Sherlocka Holmesa. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Dziś zaczniemy od królewskiej dzielnicy Westminster. Zobaczymy tu kompleks Parlamentu, w skład którego wchodzą wieża Królowej Wiktorii oraz wieża Królowej Elżbiety II z Big Benem. Obok mieści się Westminster Abbey, od 1066 roku miejsce koronacji królów angielskich. Odwiedzimy dzielnicę Whitehall, jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic w Londynie, gdzie mieszczą się kluczowe budynki rządowe. W czasie wojny pracował tu Winston Churchill, a Ian Fleming, jako oficer brytyjskiego wywiadu, wymyślił postać Jamesa Bonda. Kolejnym punktem będzie Buckingham Palace, oficjalna królewska rezydencja w Londynie. Tutaj zobaczymy uroczystą zmianę warty. Spacer przez dzielnicę St. James’s, gdzie obejrzymy ekskluzywne sklepy zaopatrujące dwór królewski i gdzie działa się akcja filmu „101 Dalmatyńczyków”. W sklepie Lock&Co wynaleziono melonik, tutaj zakupy robili „Tutus, Romek i Atomek” podczas swojej wizyty w Londynie. Odwiedzimy także muzea w dzielnicy South Kensington: Natural History Museum, Science Museum i Victoria&Albert Museum. Na zakończenie zobaczymy pomnik Albert Memorial i salę koncertową Royal Albert Hall, upamiętniające Alberta, księcia małżonka królowej Wiktorii.  Nocleg w hotelu.

 

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Muzeum Brytyjskiego, top wśród światowych muzeów. To przypuszczalnie najstarsze muzeum na świecie, które odwiedzali Włodzimierz Lenin, Bronisław Malinowski i Szakal z powieści i filmu. W środku monumentalne zabytki ze Starożytnego Egiptu, Mezopotamii i Grecji – od Pałacu w Niniwie, kolosów Ramzesa z Luksoru, steli perskich królów, do „marmurów” z Akropolu. Znajdziemy tu także kryształowe czaszki, narzędzia Johna Dee (znanego z książki Pan Samochodzik i Tajemnica Tajemnic), szachy Harrego Pottera, mumie egipskie, najstarszego zmumifikowanego Bryta czy wyposażenie grzebalnej łodzi z Sotton Ho oraz moai – kolosa z Wyspy Wielkanocnej. Nie można zapomnieć o Kamieniu z Rosetty, steli która pomogła Champolinowi odczytać pismo hieroglificzne. Zwiedzimy także National Gallery, następnie krótka wizyta na 221B ( dom Sherlocka Holmesa) i spacer po Camden Town, gdzie zobaczymy pomnik Amy Winehouse i słynne przejście dla pieszych z okładki płyty Beatlesów. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj odwiedzimy Covent Garden, teatralno-rozrywkową dzielnicę miasta. Zobaczymy Royal Operę, Lożę Masońską, Tate Gallery ze zbiorami sztuki współczesnej i budynek SIS, zwany także budynkiem MI6, gdzie mieści się siedziba brytyjskiego wywiadu. Spacer po Chelsea, gdzie można poznać smak londyńskiego luksusu. Dzielnica nazywana jest miejscem skandalistów, polityków czy artystów, mieszkali tu m. in. Freddie Mercury, Agatha Christie czy Bob Marley, tutaj też rozpoczął się Punk. Zobaczymy także Albert Bridge i Battersea Park, który został otwarty przez królową Wiktorię w 1858 roku i uznawany jest za najpiękniejszy londyński park. Następnie ikona Londynu – Battersea Power Station, stara elektrownia z jej ogromnymi kominami stała się sercem jednej z najbardziej wizjonerskich rewitalizacji w centrum Londynu. Jest charakterystycznym elementem panoramy Londynu, była tłem wielu filmów, teledysków i albumów. Pojawiła się na przykład na okładce albumu „Animals” zespołu Pink Floyd, w 1977 roku została sfotografowana z nadmuchiwaną różową świnką, unoszącą się między kominami. Na zakończenie zobaczymy imponujący wiktoriański budynek dworca King Cross. Dworzec „grał” w wielu filmach i teledyskach. Co więcej okazuje się, że właśnie podróż pociągiem z tej stacji zainspirowała J. K. Rowling do napisania serii książek o Harrym Potterze, które oczarowały miliony dzieci i dorosłych. Nocleg w hotelu.

 

 

 

Terminy:

Do uzgodnienia.

Cena:

Ceny na zapytanie.

Cena zawiera:

Dodatkowe opłaty

Uwagi

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!


  Ustawienia prywatności

  W tym panelu użytkownik może wyrazić pewne preferencje związane z przetwarzaniem jego danych osobowych.

  Może przejrzeć i zmienić dokonane ustawienia w dowolnym momencie, otwierając ponownie ten panel za pomocą podanego linku.

  Aby odmówić zgody w odniesieniu do określonych działań związanych z przetwarzaniem opisanych poniżej, użytkownik może wyłączyć przełączniki lub użyć przycisku „Odrzuć wszystko” i potwierdzić, że chce zapisać wprowadzone ustawienia.


  Preferencje w zakresie zgody użytkownika dotyczące technologii śledzenia

  Opcje przedstawione w tej sekcji umożliwiają użytkownikowi dostosowanie jego preferencji w zakresie zgody odnośnie do technologii śledzenia używanych do celów opisanych poniżej. Należy pamiętać, że odmowa zgody na określony cel może spowodować, iż odnośne funkcje staną się niedostępne.


  Niezbędne

  Niezbędne pliki cookie mają kluczowe znaczenie dla podstawowych funkcji witryny i witryna nie będzie działać w zamierzony sposób bez nich. Te pliki cookie nie przechowują żadnych danych umożliwiających identyfikację osoby.

  Reklamowe

  Reklamowe pliki cookie służą do dostarczania użytkownikom spersonalizowanych reklam w oparciu o strony, które odwiedzili wcześniej, oraz do analizowania skuteczności kampanii reklamowej.

  Dane użytkownika

  Pliki cookie o danych użytkownika umożliwiają prezentowanie użytkownikom reklam opierających się na ograniczonych danych takich jak takich jak witryna internetowa lub aplikacja, z której korzysta odwiedzający stronę, jego nieprecyzyjna lokalizacja, rodzaj urządzenia albo treści przeglądane przez odbiorcę (na przykład w celu ograniczenia liczby wyświetleń danej reklamy).

  Personalizacyjne

  Personalizujące pliki cookie służą do dostarczania użytkownikom spersonalizowanych reklam w oparciu o strony, które odwiedzili wcześniej, oraz do analizowania skuteczności kampanii reklamowej.

  Analityczne

  Analityczne pliki cookie służą do zrozumienia, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję z witryną. Te pliki cookie pomagają dostarczać informacje o metrykach liczby odwiedzających, współczynniku odrzuceń, źródle ruchu itp.