Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
18.04.2024
13.06.2024
01.08.2024
19.09.2024
4 dni Autokar Belgia
Essen, Bruksela, Gandawa, Brugia, Antwerpia zgodnie z programem Szczecin 2700 PLN
Data wycieczki
01.08.2024 - 04.08.2024
Długość
4 dni
Transport
Autokar
Kraj
Belgia
Miasto
Essen, Bruksela, Gandawa, Brugia, Antwerpia
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
2700
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, godz. 06.45 zbiórka na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Essen w Niemczech. „Zmiana przez kulturę-kultura przez zmianę” – tym mottem Essen wita przybywających tu gości. To miasto pulsujących zmian, zabytek UNESCO, miasto koncertów i metropolia Zagłębia Ruhry. W 2017 roku przyznano mu Tytuł Zielonej Stolicy Europy za doskonałe poradzenie sobie z ekologiczną spuścizną po gospodarce zdominowanej przez węgiel i stal. Miasto zostało ukształtowane przez przemysł górniczy, dzisiaj koksownia i kopalnia Zollverein, wpisane na listę UNESCO, są jedną z głównych atrakcji Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. Zobaczymy starówkę z późnogotyckimi kościołami św. Gertrudy i św. Jana Chrzciciel oraz zabudowę z okresu władania Ottonów, na którą składa się żeński klasztor oraz katedra św. Kosmy i Damiana z kryptą grobową Ottonów. Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Brukseli, stolicy Belgii. Miasto jest niezwykle zróżnicowane. Znajdziemy tu przepych XVII-wiecznego miasta kupieckiego, piękne secesyjne kamienice, szklane domy dzielnicy Unii Europejskiej, kilkaset rodzajów świetnego piwa, najlepszą na świecie czekoladę, wybitne dzieła sztuki obok najlepszych komiksów, powagę i luksus obok luzu. W czasie objazdu miasta zobaczymy: katedrę św. Michała i św. Guduli, Dzielnicę Unii Europejskiej, Parlament Europejski, Atomium, Pavillon Chinois i Tour Japonaise. Następnie piesze zwiedzanie centrum Brukseli. Zaczniemy od Grande Place, nazwanego przez Wiktora Hugo najpiękniejszym placem na świecie, ze wspaniałą kolekcją kamieniczek i XV-wiecznym ratuszem. W 1998 roku plac został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, eksperci podkreślili, że jego „architektura stanowi żywą ilustrację poziomu życia społecznego i kulturalnego tego okresu w ważnym centrum politycznym i handlowym”. Zobaczymy także Mannekin-Pis, najbardziej zabawną fontannę Belgii. Ta niewielka figurka to symbol miasta i obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Brukseli. Czas wolny, teraz mamy możliwość spróbować brukselskich specjałów – frytek, czekolady i piwa. Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Gandawy, która ze względu na piękną architekturę i urokliwe nabrzeża bywa nazywana belgijską Wenecją. W mieście panuje wspaniała i otwarta atmosfera, a historia przeplata się ze współczesnością i wyjątkowo bogatym życiem kulturalnym. Stare miasto jest niezwykłym tłem dla wielu galerii sztuki i designu oraz lokali z wybornym, rzemieślniczym piwem. Gandawa to również najważniejszy ośrodek uniwersytecki w kraju. Zobaczymy: średniowieczne domy cechowe zlokalizowane wzdłuż nabrzeży rzeki Leie, zamek Het Gravensteen, kościół św. Mikołaja, katedrę św. Bawona z Ołtarzem Baranka Mistycznego braci van Eyck, sukiennice i klimatyczne kanały przecinające miasto. Następnie przejazd do Brugi, wpisanej na listę UNESCO. Miasto ze swoimi romantycznymi zaułkami, brukowanymi uliczkami, urokliwymi kanałami i kamienicami, jak chatki z piernika zachwyci każdego. Był taki film „In Bruges”, gdzie dwóch płatnych zabójców ukrywa się w Brugii po spapranej akcji. I choć postać grana przez Colina Farrela nie szczędzi miastu nieparlamentarnych słów, to trudno uwierzyć, by ktokolwiek po obejrzeniu tego filmu nie chciał zobaczyć miasta na własne oczy…. bo Brugia jest bajkowa, wręcz bezwstydnie piękna. Sercem miasta jest okazały rynek otoczony historycznymi gmachami oraz licznymi kamienicami, w których działają dziś restauracje oraz sklepy. Tutaj też znajduje się najbardziej rozpoznawalna budowla – wieża Beffroi, mierząca 83 m wysokości dzwonnica, która była świadectwem powodzenia i niezależności miasta. Zwiedzanie kościoła Najświętszej Marii Panny, gdzie znajduje się jedyny wywieziony z Włoch za życia Michała Anioła posąg jego autorstwa – rzeźba Madonny z Dzieciątkiem. Zobaczymy także ratusz, bazylikę św. Krwi i oczywiście „musst see”, czyli rejs kanałami, bo miasto z perspektywy wody prezentuje się fenomenalnie. Czas na indywidualne „smakowanie” miasta. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Na zakończenie naszej przygody z Belgią odwiedzimy Antwerpię. miasto które smakuje nie tylko Rubensem, ale też czekoladą i futurystycznymi rozwiązaniami architektonicznymi. Zobaczymy: Grote Markt z tradycyjnymi, wąskimi kamieniczkami z wysokimi dachami, malowanymi na różne pastelowe kolory, katedrę Najświętszej Marii Panny z obrazami Rubensa i Fortecę Steen. Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

Terminy:

18.04 – 21.04.2024

13.06 – 16.06.2024

01.08 – 04.08.2024

19.09 – 22.09.2024

Cena:

2700 zł

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 3 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 3 śniadania
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR),NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audio guide – ok. 50 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 900 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN

Uwagi

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach muzeów

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!