Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
- 4 dni Samolot Hiszpania
Barcelona zgodnie z programem dowolny PLN
Data wycieczki
-
Długość
4 dni
Transport
Samolot
Kraj
Hiszpania
Miasto
Barcelona
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
dowolny
Cena
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Wylot z Berlina lub z innego wybranego miasta, zbiórka 2 godziny przed wylotem. Przylot do Barcelony. Przejazd do hotelu. Wspaniałe zabytki, plaże, słońce, tapasy… Nikogo z pewnością nie dziwi fakt, że Barcelona co roku znajduje się w czubie listy najchętniej odwiedzanych miast w Europie. Miasto skrywa miłe niespodzianki, nawet przed tymi, którzy sądzą, że już ją znają. Zwiedzanie zaczniemy od Placu Katalońskiego, najbardziej ruchliwego placu w mieście. Zobaczymy też słynną ulicę La Rambla, największy deptak miasta. La Rambla to tętniące życiem miejsce, gdzie mieszają się różne języki i kultury, pełno tu straganów z pamiątkami, kwiaciarni i ulicznych grajków. Odwiedzimy także targowisko La Boquería, gdzię będziemy mieli możliwość spróbowania „tapasów” i innych lokalnych przysmaków. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie zaczniemy od Placu Katalońskiego, najbardziej ruchliwego placu w mieście. Stolica Katalonii to najlepsze miejsce, aby poznać sztukę Antonio Gaudíego. Tak jak kiedyś Antonio Gaudí kochał Barcelonę, tak dziś Barcelona kocha tego artystę. Dzisiaj zobaczymy najsłynniejsze barcelońskie budowle tego artysty. Zobaczymy kościół Sagrada Familia, będący największym dziełem Gaudíego. Ta niezwykła bazylika jest prawdopodobnie jednym z najbardziej charakterystycznych budynków nie tylko w Barcelonie, ale i w całej Hiszpanii. Dla wielu obcokrajowców stanowi ona symbol tego kraju, a pamiątki z Hiszpanii, które tutaj znajdziesz to w 50% przedstawienia właśnie tej budowli. Przejazd na ulicę Passeig de Gràcia. Jest ona jedną z najbardziej luksusowych, eleganckich, ale również najdłuższych arterii Barcelony ze słynnymi domami zaprojektowanymi przez Gaudíego – Casa Milà i Casa Batlló. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie Dzielnicy Gotyckiej. Choć jej nazwa wskazuje na to, że powinny znajdować się tutaj wyłącznie budynki z okresu średniowiecza, to z powodzeniem wiele z nich pochodzi także z XIX i XX wieku. To jednak nie wszystko. W Barrio Gótico znajdziemy też jedyne takie miejsca w Barcelonie, gdzie znajdują się pozostałości po architekturze Rzymian z IV w. Spacer wąskimi uliczkami i przejście do portu, gdzie obejrzymy Pomnik Kolumba i obiekty portowe. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Zaczniemy od zwiedzania Wzgórza Montjuïc z obiektami olimpijskimi, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Następnie odwiedzimy Park Güell. W zamierzeniu Eusebiego Güella, bogatego kupca, obecny Parc Güell miał być ekskluzywną dzielnicą, czy wręcz miastem-ogrodem, którego stworzenie powierzył wybitnemu architektowi – Antonio Gaudíemu. Ostatecznie z ambitnych planów niewiele wyszło, ale ogród (park) stał się wielką atrakcją dla turystów. Piękno tego miejsca zostało docenione także na arenie międzynarodowej, w 1984 roku Park Güell został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Dla chętnych wizyta na stadionie Camp Nou – legendarnym stadionie FC Barcelona oraz w stadionowym muzeum, gdzie zgromadzono pamiątki związane z historią drużyny i jej najlepszych zawodników (wstęp ok. 30 €)Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu do Berlina. Przylot na wybrane lotnisko w Polsce lub w Niemczech.

Terminy:

do uzgodnienia

Cena:

na zapytanie

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Barcelona – Berlin
 • 3 noclegi w hotelu w centrum Barcelony
 • wyżywienie: 3 śniadania
 • opiekę pilota i lokalnego przewodnika
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • bagaż osobisty (wymiary uzależnione są od przewoźnika)
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej i podmiejskiej i zestawy audioguide ok. 90 EUR
 • bagaż rejestrowany, ceny od 390 zł
 • transfer na lotnisko wylotowe
 • dopłata do pokoju 1 os. – 1 100 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

Uwagi

 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował (rodzaj, seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych informacji na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • podane świadczenia są przykładowymi. Z każdą grupą są one ustalane indywidualne i dopasowywane do potrzeb.

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!