Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
04.02.2025 - 17.02.2025 14 dni Samolot Argentyna
Brazylia
Chile
Urugwaj
Buenos Aires-Ushuaia-Calafate- Puerto Iquazu - Colonia del SAcramento Berlin lotnisko PLN
Data wycieczki
04.02.2025 - 17.02.2025
Długość
14 dni
Transport
Samolot
Kraj
Argentyna
Brazylia
Chile
Urugwaj
Miasto
Buenos Aires-Ushuaia-Calafate- Puerto Iquazu - Colonia del SAcramento
Wyżywienie
Wyjazd
Berlin lotnisko
Cena
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Berlinie. Godz. 06.25 wylot do Argentyny. Przylot do Buenos Aires o godz. 20.25. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 2

Buenos dias! Buenos Aires.  Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Buenos Aires jest stolicą i największym miastem w Argentynie i drugim co do wielkości obszarem metropolitalnym w Ameryce Południowej. To też najbardziej europejskie miasto w Ameryce Południowej, gdzie włosko-hiszpański sznyt jest widoczny na każdym kroku. Symbolami miasta są: tango, romantyczne wizje tzw. Paryża Ameryki Południowej odbite w monumentalnej architekturze z czasów świetności miasta oraz Juan i Evita Peron. To wszystko tworzy z Buenos Aires, kuszącą swoją intensywnością, mieszankę chaosu i dekadencji. Zwiedzanie zaczniemy od dzielnicy La Boca, gdzie narodziło się tango. Następnie przejazd do zabytkowej dzielnicy San Telemo. Odwiedzimy także Plac Majowy- centralne miejsce wydarzeń politycznych Argentyny. Tam zobaczymy m.in. katedrę oraz Pałac Prezydencki – słynny Casa Rosada, z którego przemawiała Evita. Obiad w klimatycznej dzielnicy San Telmo w restauracji w środku Mercado San Telmo. Obiad. Powrót do hotelu po południu. Czas wolny w dzielnicy Palermo. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Przelot do Ushuaia w Ziemi Ognistej, czyli na Koniec Świata.  Przejazd do hotelu. Prywatny przejazd do portu. Wyruszamy w rejs po Kanale Beagle, wzdłuż granicy argentyńsko-chilijskiej. Zobaczymy m.in. Wyspę Lwów Morskich, Wyspę Ptaków oraz słynną latarnię Faro Les Eclaireurs, zwaną Latarnią Końca Świata. Lunch pakiet. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj zwiedzamy Park Ziemi Ognistej. Zapraszamy na ok. 6 godzinną prywatną wycieczkę krajoznawczą po Parku Narodowym Ziemi Ognistej. Przejazd do Parku Narodowego gdzie rozpoczniemy spacer wśród przepięknych krajobrazów Ziemi Ognistej (ok. 7 km). Spacer wzdłuż jeziora nie jest trudny i nie powinien stanowić problemu dla osób w miarę aktywnych. Następnie przejazd panoramiczny wzdłuż Jeziora Roca, Laguny Verde (Zielonej), rzeki Ovanadao aż do Zatoki Lapatai gdzie kończy się słynna droga nr 3, której początek jest na Alasce a koniec właśnie w tym miejscu! Podczas wycieczki lunch. Powrót do hotelu ok. 15:00. Czas wolny. Po południu we własnym zakresie proponujemy spacer po mieście i zwiedzanie Muzeum Końca Świata z wystawą poświęconą historii i przyrodzie tego niezwykłego regionu. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 5

Śniadanie w hotelu.  Dla chętnych fakultatywna wycieczka. Naszym celem będzie Lago Fagnano, następnie podziwiając kordylierę andyjską, zatrzymamy się na najwyżej położonym punkcie trasy – przełęczy Garibaldi. Przelot do Calafate, małego miasteczka położonego nad brzegami zjawiskowego Jeziora Argentyńskiego w południowej Patagonii. Po przylocie do Calafate, transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 6

Całodniowa wycieczka do Chile do Parku Torres del Paine. Park, wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO, jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji Chile i jednym z najpiękniejszych na świecie. Kordyliera del Paine, wypiętrzyła się niezależnie od Andów i swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim połączeniu dwóch kolorów skał osadowych i wulkanicznych. Znajdziemy tu jeziora mieniące się różnymi odcieniami błękitu i turkusu, rozległe lasy, niespotykane widoki. Być może to tutaj poczujemy czym jest prawdziwy wiatr patagoński, wiejący nawet z prędkością 120 km/h. Park jest również domem dla wielu gatunków zwierząt min.: dzikich kaczek, guanako i kondorów. –  Zobaczymy jezioro Sarmiento, Lagunę Amarga, Azul, Torres del Paine, Cuernos, Salto Grande. Powrót do Argentyny. W trakcie lunch. Wyjazd około 7.00 powrót około 21.00. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Dziś proponujemy całodniowy przepiękny rejs po Jeziorze Argentyńskim. W trakcie rejsu zobaczmy 3 zapierające dech w piersiach lodowce: Spegazzini, Upsala oraz oczywiście Perito Moreno, który jest główną atrakcją Parku Narodowego Los Glaciares (Park Lodowców), wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ma on długość 30 km, a jego czoło jest szerokie na 5 km. Ściany lodu w zależności od miejsca i pory roku osiągają wysokość od 30 do 60 m. Lodowiec ten przemieszcza się w tempie ok. 2 m na dobę, co tworzy niezapomniany spektakl przyrodniczy: olbrzymie bryły lodu odrywają się od reszty lodowca i z ogromnym hukiem wpadają do wody. Skala oraz surowe majestatyczne piękno tych lodowców, bez wątpienia decydują, że jest to jedno z tych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć.  Około godziny 18.00 powrót do hotelu i czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

Śniadanie w hotelu. Przelot do Puerto Iguazu z międzylądowaniem w Buenos Aires. Transfer do hotelu. W Puerto Iguazu znajdują się słynne wodospady Iguazu na granicy Brazylii i Argentyny. To bez wątpienia najpiękniejsze wodospady świata. Są one wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, a od 2012 figurują na liście 7 Nowych Cudów Natury. Iguazu w języku Indian oznacza po prostu „wielką wodę”. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień 9

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie wodospadów, które są częścią Parku Narodowego Iguazu, utworzonego w 1939 r. w brazylijskim stanie Parana, Argentyna założyła Park Narodowy Iguazu w 1934 r. w prowincji Misiones. Zaczniemy od zwiedzania wodospadów po stronie argentyńskiej. Spacer po szlaku (ok. 5 km), w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem  zwanym Garganta del Diablo – Diabelską Gardzielą mającym ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka, dzięki której rysuje się kolorowa tęcza, jest niezapomnianym przeżyciem. Będziemy mieli możliwość  podejścia blisko do wodospadów – jest tu wiele drewnianych i metalowych kładek i wytyczonych ścieżek, skąd można je podziwiać. Podczas zwiedzania proponujemy dla chętnych  Wielką Przygodę, czyli przejazd ciężarówką przez selwę, aby następnie wsiąść na pontony motorowe i rozpocząć emocjonujący rejs rwącą rzeką Iguazú. Naszym celem będzie jak najbliższe podpłynięcie pod wodospady! To niezapomniane wrażenia, adrenalina oraz dużo wody!​ Cena: 100 USD/os. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 10

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata po stronie brazylijskiej! Ścieżka ok. 1km prowadzi wzdłuż cudownej panoramy do Gardzieli Diabła. Po spacerze przerwa na obiad bufetowy z widokiem na wodospady. Powrót do hotelu czas wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 11

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Buenos Aires. Transfer do hotelu, czas wolny. Kolacja. Dzisiaj czeka nas niezwykłe przedstawienie TANGO SHOW. Przejedziemy do zabytkowego teatru gdzie czeka nas  po niej zapierający dech w piersiach spektakl opowiadający historię tanga błyskotliwe przedstawioną przez lokalnych artystów. Około 23.00 powrót do hotelu.

Dzień 12

Śniadanie w hotelu. Fakultatywna wycieczka do Urugwaju. Rejs szybkim promem do najstarszego urugwajskiego miasta Colonia de Sacramento, wpisanego na listę UNESCO. Miasto  założone w 1680 roku przez Portugalczyków może poszczycić się bogatą historią, dobrze zachowaną kolonialną architekturą i wyjątkową mieszanką wpływów hiszpańskich i portugalskich. W trakcie wycieczki obiad. Powrót do Buenos Aires. Nocleg w hotelu.

Dzień 13

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu z Buenos Aires o godz. 14.05.

 

Dzień 14

Przylot do Berlina o godz. 10.55

 

Terminy:

04.02-17.02.2025

Cena:

27 500 PLN

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Buenos Aires – Berlin ( bagaż rejestrowany 23 kg i bagaż podręczny 10 kg)
 • wewnętrzne przeloty samolotami Buenos Aires– Ushuaia – Calafate – Puerto Iguazu – Buenos Aires ( bagaż rejestrowany 15 kg + bagaż podręczny 8 kg)
 • 12 noclegów w hotelach
 • transfery busem na trasie wycieczki i rejsy statkami
 • bilety wstępu do parków narodowych
 • Tango Show
 • wyżywienie: śniadania + lunch box/obiady/kolacje zgodnie z programem ( napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie uczestników:, KL (100 000 EUR) NW (10 000 EUR), OC ( 100 000 EUR), bagaż ( 1000 EUR)
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników.

 

Dodatkowe opłaty

 • Dodatkowo płatne: Wielka przygoda na Wodospadach Iguazu -100 USD, wycieczka do Urugwaju 220 EUR
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego 3 050 zł
 • Istnieje możliwość transferu ze Szczecina na lotnisko w Berlinie – cena w obie strony 200 PLN
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Ze względu na rosnące ceny biletów lotniczych na loty w Argentynie cena może wzrosnąć. Zachęcamy do szybkich zapisów.

 

Uwagi

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!


  Ustawienia prywatności

  W tym panelu użytkownik może wyrazić pewne preferencje związane z przetwarzaniem jego danych osobowych.

  Może przejrzeć i zmienić dokonane ustawienia w dowolnym momencie, otwierając ponownie ten panel za pomocą podanego linku.

  Aby odmówić zgody w odniesieniu do określonych działań związanych z przetwarzaniem opisanych poniżej, użytkownik może wyłączyć przełączniki lub użyć przycisku „Odrzuć wszystko” i potwierdzić, że chce zapisać wprowadzone ustawienia.


  Preferencje w zakresie zgody użytkownika dotyczące technologii śledzenia

  Opcje przedstawione w tej sekcji umożliwiają użytkownikowi dostosowanie jego preferencji w zakresie zgody odnośnie do technologii śledzenia używanych do celów opisanych poniżej. Należy pamiętać, że odmowa zgody na określony cel może spowodować, iż odnośne funkcje staną się niedostępne.


  Niezbędne

  Niezbędne pliki cookie mają kluczowe znaczenie dla podstawowych funkcji witryny i witryna nie będzie działać w zamierzony sposób bez nich. Te pliki cookie nie przechowują żadnych danych umożliwiających identyfikację osoby.

  Reklamowe

  Reklamowe pliki cookie służą do dostarczania użytkownikom spersonalizowanych reklam w oparciu o strony, które odwiedzili wcześniej, oraz do analizowania skuteczności kampanii reklamowej.

  Dane użytkownika

  Pliki cookie o danych użytkownika umożliwiają prezentowanie użytkownikom reklam opierających się na ograniczonych danych takich jak takich jak witryna internetowa lub aplikacja, z której korzysta odwiedzający stronę, jego nieprecyzyjna lokalizacja, rodzaj urządzenia albo treści przeglądane przez odbiorcę (na przykład w celu ograniczenia liczby wyświetleń danej reklamy).

  Personalizacyjne

  Personalizujące pliki cookie służą do dostarczania użytkownikom spersonalizowanych reklam w oparciu o strony, które odwiedzili wcześniej, oraz do analizowania skuteczności kampanii reklamowej.

  Analityczne

  Analityczne pliki cookie służą do zrozumienia, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję z witryną. Te pliki cookie pomagają dostarczać informacje o metrykach liczby odwiedzających, współczynniku odrzuceń, źródle ruchu itp.