Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
09.05.2024
01.08.2024
19.09.2024
4 dni Autokar Holandia
Amsterdam, Haarlem, Delft, Haga zgodnie z programem Szczecin 2750 PLN
Data wycieczki
09.05.2024 - 12.05.2024
Długość
4 dni
Transport
Autokar
Kraj
Holandia
Miasto
Amsterdam, Haarlem, Delft, Haga
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
2750
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Godz. 06.30 wyjazd ze Szczecina, godz. 06.15 zbiórka na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Hannoveru, nazywanego miastem targów i ogrodów. Zwiedzanie starówki, na której zabytki łączy namalowana na chodnikach ponad czterokilometrowa czerwona linia „Roter Faden”. Zobaczymy: kościół Na Rynku i Stary Ratusz, dwóch reprezentantów północno – niemieckiego gotyku ceglanego, wilhelmiński Nowy Ratusz, z kopuły którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Zwiedzimy Ogrody Królewskie (Herrenhäusen Gärtten), zaliczane do najpiękniejszych terenów parkowych w całej Europie. Ogrody urządzono w stylu francuskim i angielskim, słyszy się nawet głosy, że są kopią ogrodów Wersalu. „Zielone płuca” miasta powstały w XVII wieku, do dzisiaj rozrosły się do powierzchni 136 hektarów. Ogromna, zielona przestrzeń ogrodów składa się z czterech ogrodów tematycznych: pięknego i kolorowego Großer Garten, Berggarten, Georgengarten w stylu angielskim oraz Ogrodu Welfów. Przejazd do hotelu. Odpoczynek i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Amsterdamu, który określany jest mianem “Wenecji Północy”. Miasto leży na więcej niż 100 wyspach, rozdzielonych ponad 160 kanałami spiętych wieloma mostami. Amsterdam swoje najwspanialsze czasy przeżywał w XVII i XVIII wieku, w okresie wzmożonego handlu z zamorskimi koloniami. Dzisiaj, stolica Holandii to miasto otwarte, nowoczesne, wręcz luzackie, przyciąga różnorodnością, która znajduje się na wyciągnięcie ręki. Stare miasto zachowało nienaruszony od wieków układ urbanistyczny. Rano odwiedzimy giełdę kwiatową w Aalsmeer. Następnie spacer po starym centrum: m.in. dzielnica Waterloo Plain z Placem Rembrandta, Targ Kwiatowy, Plac Dam, Pałac Królewski, Plac Mennicy, Nieuwmarkt. Następnie udamy się do dzielnicy muzealnej, gdzie będziemy indywidualnie zwiedzać muzea: Van Gogha, Rijksmuseum (Muzeum Narodowe) lub Figur Woskowych Madame Tussaud. Romantyczny rejs po kanałach Amsterdamu. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Lisse i zwiedzanie Parku Keukenhof, jednego z najpiękniejszych ogrodów kwiatowych na świecie. Nazwa tego miejsca oznacza „kuchenny ogród”, feria barw i zapachów jest nie do opisania! Kolorowe dywany kwiatowe przyciągają ludzi z całego świata. Spacer urokliwymi alejkami, wśród ponad 7 milionów roślin cebulowych, to istna przyjemność. Kompozycje kwiatowe doskonale nadążają za różnymi trendami w projektowaniu ogrodów, prezentują różne style i tematy przewodnie. Tulipany, hiacynty, narcyzy i żonkile sadzone są ręcznie przez tutejszych ogrodników, podziwiać je można przez 8 tygodni.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Haarlemu. Miasto jest miejscem wyjątkowej XVII-wiecznej architektury i kultury. Zostało opisane jako mniejsza, bardziej zrelaksowana wersja Amsterdamu. Mimo tego posiada wszystko, czego można oczekiwać po holenderskim miasteczku – kanały, kawiarenki, mikro-browary, średniowieczne kościoły, a także dobrze rozwiniętą infrastrukturę rowerową. Haarlem znany jest także jako Miasto Kwiatów, bo jest w samym sercu światowej sławy holenderskiego pola tulipanów, przez co stał się ośrodkiem handlu cebulkami. Zobaczymy: gotycki kościół Grote Kerk z najpiękniejszymi organami w Europie, monumentalną średniowieczną bramę Amsterdamse Poor, Teylers Museum. Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

Terminy:

09.05 – 12.05.2024

01.08 – 04.08.2024

19.09 – 22.09.2024

Cena:

2750 PLN

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 3 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 3 śniadania
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant standard: KL (30 000 EUR),NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty -bilety wstępu i zestawy audiogudie ok. 85 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 700 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!