Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
07.06.2024
28.08.2024
5 dni Autokar Litwa
Wilno, Kowno, Troki zgodnie z programem Szczecin 2950 PLN
Data wycieczki
28.08.2024 - 01.09.2024
Długość
5 dni
Transport
Autokar
Kraj
Litwa
Miasto
Wilno, Kowno, Troki
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
2950
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Godz. 07.00 wyjazd autokaru ze Szczecina, godz. 06.45 zbiórka uczestników na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd przez Polskę. Zakwaterowanie w hotelu na Mazurach. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Wilna. Po drodze zwiedzanie Kowna. To drugie co do wielkości miasto Litwy, które w dwudziestoleciu międzywojennym było stolicą tego kraju. Położenie Kowna, przy ujściu Wilii do Niemna, od stuleci czyniło to miasto punktem strategicznym. Dzięki swojej skomplikowanej historii nie brakuje tu obiektów i miejsc wartych zobaczenia. Spacer po rynku starego miasta, gdzie zobaczymy ratusz zwany „Białym Łabędziem”, ruiny zamku oraz katedrę św. Piotra i Pawła. Przyjazd do Wilna w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek. Wilno jest najdalej na północ położoną stolicą europejską, która przyswoiła style architektoniczne zachodniej i południowej Europy. Tutejsza starówka należy do największych i najpiękniejszych w Europie. Spacer i zwiedzanie Ostrej Bramy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Dalszy ciąg zwiedzania Wilna. Zobaczymy kościół św. Piotra i Pawła będący największą barokową perłą wśród zabytków miasta i katedrę będącą najważniejszym kościołem Litwy. Przejedziemy na Wzgórze Trzech Krzyży ze słynnym pomnikiem Trzech Krzyży, skąd roztacza się najpiękniejsza panorama Wilna. Zobaczymy także Plac Katedralny, uniwersytet, Plac Ratuszowy i kościół św. Ducha. Po południu wyjazd do Trok. Okolica Trok słynie z łagodnych pagórków. Porastają je gęste zielone lasy i przecinają liczne doliny, wąwozy i jeziora, które łącząc się ze sobą tworzą niesymetryczne kształty. Pełno na nich półwyspów, mierzei i wysepek. Na jednej z nich ulokowało się potężne czworoboczne zamczysko, jego czerwone mury i baszty zwieńczone dachówką w takim samym kolorze odbijają się w tafli jeziora, które przecina jedynie drewniany most prowadzący na wysepkę. Ten widok na zamek w Trokach jest najczęstszym obrazkiem zdobiącym przewodniki i foldery o Litwie. Zwiedzanie zamku i czas na skosztowanie przysmaków kuchni Karaimów, którzy tutaj mieszkają. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie cmentarza na Rossie, jednego z najpiękniejszych cmentarzy w Europie. Cmentarz jest jedną z najważniejszych nekropolii pamięci narodowej Polaków. Odwiedzimy także Muzeum im. Adama Mickiewicza i zobaczymy pomnik naszego narodowego wieszcza. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Przyjazd do hotelu na Mazurach. Obiadokolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Świętej Lipki, niewielkiej miejscowości znanej już od XV wieku jako miejsce licznych pielgrzymek. Co roku ponad 100tys. turystów przyjeżdżających na Mazury, odwiedza znajdujące się tu Sanktuarium Maryjne. Z powodu licznych grup pielgrzymów, Święta Lipka często nazywana jest „Częstochową Północy”. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

Terminy:

07.06 – 11.06.2024

28.08 – 01.09.2024

Cena:

2950 PLN

Cena zawiera:

 • transport
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota – przewodnika i lokalnych przewodników
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 45 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 750 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!