Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
18.05.2024
29.06.2024
2 dni Autokar Niemcy
Hamburg zgodnie z programem Szczecin 880 PLN
Data wycieczki
29.06.2024 - 30.06.2024
Długość
2 dni
Transport
Autokar
Kraj
Niemcy
Miasto
Hamburg
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
880
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Godz. 07.00 wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Hamburga, nazywanego niemieckim oknem na świat, który oczarowuje urbanistycznym wdziękiem i portową atmosferą. Zaczniemy od objazdu miasta, będziemy mieli okazję przekonać się, że Hamburg to miasto zieleni i wody. Nie Wenecja, nie Amsterdam, ale właśnie Hamburg ma najwięcej mostów i kładek spośród wszystkich miast świata – aż tyle, ile te dwa bardziej znane miasta razem wzięte. Dzięki krętym uliczkom, ciągnącym się nad kanałami, można dostać się w liczne zakamarki i znaleźć mnóstwo atrakcji tego hanzeatyckiego miasta. Zobaczymy kościół św. Mikołaja, Plac Ratuszowy, imponujący neorenesansowy ratusz, hamburską Wenecję z traktem „Młodych Panien” nad Binnenalster, malowniczy „Zaułek Wdów”. Z wieży kościoła św. Michała zobaczymy wspaniałą panoramę na miasto i port. Przejdziemy się po Repeerbahn, najbardziej grzesznej mili świata, m.in. do Placu The Beatles, miejsca odkrycia tej legendarnej grupy. Na zakończenie proponujemy przejażdżkę statkiem po porcie. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć fenomen tego miasta. Hamburg to drugi w Europie port, zajmujący się przeładunkiem kontenerów, towarów masowych i wszelkiego rodzaju drobnicy. Ściga się o palmę, a raczej żurawia pierwszeństwa z Rotterdamem i dzięki sprytnej polityce Niemiec, inwestycjom i jakości oferty jest coraz bliżej miejsca na szczycie. Zobaczymy urządzenia portowe z majestatycznymi żurawiami portowymi i panoramę miasta z wody. Nocleg w hotelu.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Speicherstadt – kompleksu spichlerzy portowych z czerwonej glazurowanej cegły z miedzianymi dachami) i Hafen City z gmachem niezwykłej filharmonii „Elbphilharmonie”, nowego symbolu miasta. Uczestnictwo w koncercie.Następnie spacer do historycznego portu przy Landungsbrücken. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

Terminy:

18.05 –19.05.2024

29.06 – 30.06.2024

Cena:

880 zł

Cena zawiera:

 • transport
 • 1 nocleg w hotelu
 • wyżywienie: 1 śniadanie
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant standard: KL (15 000 EUR), NW ( 3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu 30 EUR,
 • bilety na koncert ( płatne przy zapisie)
 • dopłata do pokoju 1 os. – 250 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!