Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
22.05.2024
07.08.2024
25.09.2024
5 dni Autokar Czechy
Czeskie zamki, Czeski Raj, miasta UNESCO zgodnie z programem Szczecin 2850 PLN
Data wycieczki
22.05.2024 - 26.05.2024
Długość
5 dni
Transport
Autokar
Kraj
Czechy
Miasto
Czeskie zamki, Czeski Raj, miasta UNESCO
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
2850
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Popołudniem zwiedzanie zamku Frýdlant, jednego z najczęściej odwiedzanych obiektów historycznych w Czechach, położonego blisko polskiej granicy. Będziemy podziwiać bogato wyposażone wnętrza sal zamkowych, piękne meble, galerie obrazów, kolekcje broni i fajek. Przejazd do Liberca, miasta w królewsko-cesarskim stylu, jednego z piękniejszych miast czeskich. Liberec ma coś wyjątkowego, nieuchwytnego, jakiegoś sobie tylko właściwego ducha. Tam po prostu chce się być, chce się zaglądać w najmniejsze zakamarki, godzinami podziwiać piękne elewacje. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Przejazd na zwiedzanie neogotyckiego zamku Sychrov z pięknym ogrodem pałacowym o powierzchni 26 hektarów. Czeski Raj to kraina, w której można podziwiać cuda natury, a jednym z nich są Prachowickie Skały, romantyczny labirynt naturalnych form skalnych wyrastających z ziemi na kilkadziesiąt metrów wysokości. Jest to jeden z najstarszych czeskich rezerwatów przyrody i jedno z najbardziej znanych miejsc tego kraju. Następnie odwiedzimy Jičín, historyczne miasto otoczone wspaniałą przyrodą Czeskiego Raju. Jičín i okolice mają swój absolutnie wyjątkowy fenomen, którym są bajki rysunkowe powstałe według motywów legendarnego pisarza V. Čtvrtka z postaciami Rumcajsa i jego rodziny, które w genialny sposób zinterpretował plastyk Radek Pilař. Dzięki tym dwóm ludziom Jičín ma coś, czego nie ma żadne inne miasto w Republice Czeskiej – własne bajkowe opowieści, które znają wszystkie czeskie dzieci i dzieci za granicą. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Kutnej Hory, miasteczka nazywanego w średniowieczu „skarbcem królestwa”, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie: Włoski Zamek – dawna mennica państwowa, w której bito cenne praskie grosze i dawna siedziba króla Wacława II, kościół św. Barbary, który jest jednym z najwspanialszych gotyckich zabytków w Europie. Czas wolny. Przejazd do miejscowości Jindŕichův Hradec, której symbolem jest elegancki renesansowy zamek odbijający się w wodach stawu. Zwiedzanie zespołu pałacowego. Przejazd do Czeskich Budziejowic. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Czeskich Budziejowic, miasta wpisanego na listę UNESCO. Eleganckie domy mieszczańskie otaczające jeden z największych rynków w Europie, dom solny jak z bajki i browar, w którym powstaje słynny Budvar. Czeskie Budziejowice to stolica Czech Południowych, miasto, które przez całe stulecia zachowało swój zabytkowy charakter będąc jednocześnie nowoczesnym centrum regionu. Zwiedzanie: Plac Przemysława Otokara II, jeden z największych placów w Europie, fontanna Samsona, renesansowy ratusz, katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża, mury obronne. Przejazd do Czeskiego Krumlova, jednego z najpiękniejszych czeskich miast, wpisanego na listę UNESCO. Miasto zachowało w pełni średniowieczną i renesansową zabudowę, leży nad pięknie wijącą się przez centrum rzeką z górującym nad wszystkim potężnym zamkiem na skale. Zwiedzanie: wspaniały zamek z kolorową wieżą, starówka, ratusz, kościół św. Wita, dom Kaplanka. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Polski. Po drodze zwiedzanie miasteczka Hlubok nad Wełtawą, gdzie zobaczymy zamek Schwarzenbergów, zwany czeskim Windsorem. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

Terminy:

22.05 – 26.08.2024

07.08 – 11.08.2024

25.09 – 29.09.2024

Cena:

2850 PLN

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota – przewodnika i lokalnych przewodników
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide– ok. 1750 CZK
 • dopłata do pokoju 1 os. – 750 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!