Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
21.06.2024 - 23.06.2024 3 dni Autokar Dania
Bornholm zgodnie z programem Szczecin 1800 PLN termin potwierdzony
Data wycieczki
21.06.2024 - 23.06.2024
Długość
3 dni
Transport
Autokar
Kraj
Dania
Miasto
Bornholm
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
1800
Dodatkowe informacje
termin potwierdzony

Dzień 1

Godz. 07.00 wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Sassnitz, skąd o godz. 11.50 wypłyniemy promem na Bornholm. Przypłynięcie do Rønne o godz. 15.10. Rønne to największe miasto, port morski oraz centrum administracyjno-kulturalne wyspy. Przejazd do Hasle, urokliwego miasteczka z typową bornholmską zabudową: kolorowe, niskie domki, wąskie uliczki, port i białe kominy wędzarni, największej na wyspie. Następnie zobaczymy twierdzę Hammershus, jedną z najpotężniejszych fortec północnej Europy. Ze wzgórza można podziwiać piękne widoki położonych u stóp zamku formacji skalnych, a przy dobrej pogodzie na horyzoncie majaczy Szwecja. Przejazd do Allinge nazywanego „Perlą Północy” , które wraz z miejscowością Sandvig tworzy jedno z najważniejszych centrów turystycznych wyspy. Głównym zabytkiem Allinge jest kościół, który powstał w roku 1550 oraz znajdujące się pomiędzy miastami malowidła naskalne pochodzące z epoki brązu, przedstawiające okręty, stopy i okręgi. Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie wyspy. Przejazd do Gudhjem nazywanego „skandynawskim Capri”, gdzie zobaczymy stary wiatrak i skosztujemy wędzonej ryby z tradycyjnej bornholmskiej wędzarni. W Osterlars zobaczymy kościół rotundowy, przepiękną białą i bardzo charakterystyczną budowlę powstałą w XI-XII w. Następnie krótka wizyta w Nexø, największym portowym mieście na wschodnim wybrzeżu wyspy, skąd udamy się na południe wyspy do Dueodde, żeby zobaczyć słynne białe plaże uznawane za najpiękniejsze w Europie. Na zakończenie wizyta w Rønne, stolicy wyspy. Zobaczymy port ze starą kuźnią portową, historyczną Toldbodgade, Bagergade, czyli ulicę piekarzy z najmniejszym domem miasta oraz Vimmelskaftet – malowniczą uliczkę starego Bornholmu, na której większość domów pochodzi z XIX w. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Rano wypłyniemy z Bornholmu do Sassnitz. Przejazd do Greifswaldu. Spacer po starówce szlakiem nadbałtyckiego gotyku ceglanego: katedra św. Mikołaja, kościół Mariacki, jedna z najpotężniejszych budowli sakralnych północnych Niemiec, rynek. Ponadto zobaczymy barokowy ratusz i siedzibę drugiego z najstarszych uniwersytetów Europy Północnej i Muzeum Pomorza. Wyjazd do Polski. Przyjazd do Szczecina ok. godz. 21.00.

Terminy:

21.06 – 23.06.2024

Cena:

1800 PLN

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • przeprawę promową Sassnitz- Rønne – Sassnitz
 • 2 noclegi w hotelu
 • wyżywienie: 2 śniadania
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota-przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 35 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 970 PLN
 • dopłata do 2 obiadokolacji w formie bufetowej w wędzarni – 320 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!