Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
22.07.2024
25.09.2024
5 dni Autokar Polska
Kazimierz Dolny, Sandomierz, Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Zamość, Lublin zgodnie z programem Szczecin 3100 PLN
Data wycieczki
22.07.2024 - 26.07.2024
Długość
5 dni
Transport
Autokar
Kraj
Polska
Miasto
Kazimierz Dolny, Sandomierz, Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Zamość, Lublin
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
3100
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Godz. 05.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 04.45 na ul. Sambora – parking dla autobusów. Przyjazd do Kazimierza Dolnego w późnych godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek. Niewiele jest miast w Polsce o tak specyficznym klimacie, urokliwych zakątkach i pięknej starówce pamiętającej odległe czasy. Dzięki temu Kazimierz Dolny stał się słynnym nadwiślańskim kurortem, chętnie odwiedzanym przez ludzi zwyczajnych i niezwyczajnych. Unikalny zespół urbanistyczno – architektoniczno – krajobrazowy Kazimierza został zaliczony do najwyższej w skali światowej klasy zabytków, tak więc od 1994 roku Kazimierz Dolny stanowi Pomnik Historii. Zwiedzanie miasta, urokliwie położonego nad Wisłą. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Sandomierza, królewskiego miasta nad Wisłą. Historyczny Sandomierz bywa nazywany „Małym Rzymem”, a to dlatego, że podobnie, jak włoska stolica, ulokował się na 7 wzgórzach, a ponadto pod obydwoma miastami ciągną się tajemnicze, podziemne korytarze. Sandomierz zyskał znacznie na sławie w ostatnich czasach za sprawą popularnego serialu „Ojciec Mateusz” kręconego właśnie w tym mieście. Zwiedzanie miasta: kościół św. Michała wraz z zespołem dawnego klasztoru Benedyktynek, kościół św. Józefa wraz z zespołem dawnego klasztoru Reformatów, Brama Opatowska, stary rynek wraz z zabytkowymi kamieniczkami i ratuszem, katedra, Pałac Biskupi, Synagoga, zamek, spichlerz. Przejazd do hotelu na Roztoczu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Roztocza. Niezwykły klimat, miasteczka o ciekawej historii i cennych zabytkach, piękne krajobrazy oraz cisza i spokój, to wszystko składa się na wyjątkowość tego miejsca. Wizytówką Roztocza jest przede wszystkim przyroda, unikatowa na skalę europejską. Zróżnicowana budowa krajobrazu jaka tu występuje zdecydowała o różnorodności tutejszej fauny i flory. Zaczniemy od odwiedzenia Zwierzyńca. Historia tego niewielkiego miasteczka ściśle związana jest z Janem Zamojskim, kanclerzem i hetmanem Rzeczpospolitej. Od XVI wieku była to letnia rezydencja Ordynacji Zamojskich. Mieli tutaj swój pałac i park, ogrodzony zwierzyniec oraz zupełnie prywatną górę Bukową. Zobaczymy dawną siedzibę Zarządu Ordynacji Zamojskiej z barokowym kościołem na wyspie i browarem z 1806 roku. Przejazd do Szczebrzeszyna. Miasto znane jest każdemu Polakowi, za sprawą wiersza Jana Brzechwy, który rozpoczyna się słowami „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie…” Symbol ten wykorzystywany jest w promocji miasta. Zobaczymy: cerkiew z XVI wieku, kościół św. Mikołaja – dawny klasztor i synagogę z XVII wieku. Na koniec odwiedzimy Krasnobród, jedno z uzdrowiskowych miast powiatu zamojskiego, znajdujące się na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Zwiedzimy barakowy klasztor z 1699 roku oraz dwór Leszczyńskich. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj odwiedzimy Zamość Miasto jako prywatne założył Jan Zamojski – kanclerz wielki koronny, który zlecił włoskiemu mistrzowi Bernardo Morando zaprojektowanie miasta idealnego – twierdzy, która miała za cel chronić włości Zamojskich. Tak właśnie powstał Zamość, nazywany Padwą Północy, prawdziwe arcydzieło polskiego renesansu. W 1992 roku Stare Miasto Zamościa zostało wpisane na listę UNESCO. Zobaczymy: rynek, ratusz, fortyfikacje bastionowe, bramy miejskie, katedrę, Pałac i Akademię Zamojskich. Przejazd do Lublina, jednego z najstarszych miast polskich o ciekawej historii. Mówi się, że Lublin to miasto skrojone na ludzką miarę. Do największych atrakcji można dojść pieszo, a każdy chodzi tutaj jakby trochę wolniej. Zwiedzanie miasta: Zamek Lubelski z donżonem z XIII wieku i gotycko – renesansową kaplicą ozdobioną freskami rusko–bizantyńskimi, Plac Zamkowy, Katedralna Cerkiew Prawosławna. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie lublińskiego rynku otoczonego zabytkowymi kamieniczkami z gmachem Trybunału Koronnego. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

Terminy:

22.07-26.07.2024

25.09 -29.09.2024

Cena:

3100 zł

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie NNW (10 000 PLN)
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • bilety wstępu i obligatoryjne zestawy audioguide – ok. 150 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 800 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • pilot nie oprowadza po muzeach.

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!