Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
27.04.2024
14.06.2024
13.08.2024
09.11.2024
3 dni Autokar Polska
Łódź, Termy Uniejów zgodnie z programem Szczecin 1470 PLN
Data wycieczki
14.06.2024 - 16.06.2024
Długość
3 dni
Transport
Autokar
Kraj
Polska
Miasto
Łódź, Termy Uniejów
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
1470
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Łodzi w godzinach południowych. Łódź to miasto będące niegdyś wiodącym ośrodkiem przemysłowym, w którym wciąż bogate są tradycje filmowe i artystyczne i gdzie ciągle coś się dzieje. Zaczniemy od zwiedzenia Księżego Młyna, który jest największym na terenie Łodzi zabytkowym kompleksem urbanistycznym składającym się z obiektów przemysłowych i rezydencjonalnych. Następnie zobaczymy miasto z innej, ładniejszej strony, gdyż odwiedzimy Ogród Botaniczny z Palmiarnią. W ogrodzie prezentowane są gatunki flory rodzimej oraz liczne rośliny obcego pochodzenia. Bogate zbiory, liczące ok. 4000 gatunków, eksponowane są w dziewięciu działach tematycznych. Palmiarnia ukryta pośród starych drzew zabytkowego Parku Źródliska, to wyjątkowo malownicze miejsce, pełne tajemniczości i niezwykłej egzotyki. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Spacer zaczniemy od starówki stanowiącej kiedyś tętniące życiem centrum miasta. Przylega do niego Park Staromiejski, w którym zbudowano pomnik Dekalogu – na pamiątkę koegzystencji Polaków i Żydów. Następnie zobaczymy najpiękniejszą fabrykę Łodzi – dawne zakłady Izraela K. Poznańskiego ze wspaniałym, kutym ogrodzeniem i główną bramą wjazdową, której wrota stanowią mistrzowskie dzieło sztuki kowalskiej. Dawny kompleks przemysłowy został zrewitalizowany i obecnie jest wykorzystywany przez centrum handlowo-rozrywkowo-kulturalne Manufaktura. Zwiedzanie Muzeum Miasta Łodzi, które znajduje się w reprezentacyjnej rezydencji wybudowanej dla rodziny jednego z najzamożniejszych fabrykantów XIX-wiecznej Łodzi – Izraela K. Poznańskiego. Poza ekspozycją wnętrz fabrykanckich z przełomu wieków XIX i XX, wystawa prezentuje dzieje Łodzi przemysłowej, a szereg saloników zaaranżowano na ekspozycje poświęcone artystom związanym z miastem. Zobaczymy także wille i pałace budowane kiedyś dla fabrykantów, świadczące o bogactwie dawnej Łodzi. Spacer po ulicy Piotrkowskiej o długości 4,2 km, która stanowi „wizytówkę miasta”. Po ulicy można przejechać się rikszą lub „trambusem” i zobaczyć pomniki, np. Trzech Fabrykantów, Ławeczkę J. Tuwima czy Pomnik Łodzian Przełomu Tysiącleci. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Uniejowa do kompleksu termalno-basenowego Termy Uniejów. Obiekt oferuje gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych, znajdują się tu baseny kryte i otwarte oraz zespół odnowy biologicznej ze strefą saun, aromaterapią, tepidarium, gabinetem masażu czy komorą śnieżną. Największą atrakcją tego miejsca są tzw. Łaźnie Kasztelańskie, czyli prawdziwie średniowieczne SPA, oferujące kąpiele w dębowych 6-osobowych baliach z solankową wodą termalną lub z dodatkiem różanych olejków i płatków kwiatów, a nawet w piwie czy czekoladzie. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w godzinach wieczornych.

Terminy:

27.04 – 29.04.2024

14.06 – 16.06.2024

13.08 – 15.08.2024

20.09 – 22.09.2024

09.11 – 11.11.2024

Cena:

1470 zł

Cena zawiera:

 • transport
 • 2 noclegi w hotelu
 • wyżywienie: 2 śniadania
 • ubezpieczenie uczestników: NW (10 000 PLN)
 • opiekę pilota – przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 170 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 400 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!