Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
11.05.2024
04.09.2024
5 dni Autokar Polska
Gdańsk, Sopot, Malbork, Ciechocinek, Toruń zgodnie z programem Szczecin 2900 PLN
Data wycieczki
11.05.2024 - 15.05.2024
Długość
5 dni
Transport
Autokar
Kraj
Polska
Miasto
Gdańsk, Sopot, Malbork, Ciechocinek, Toruń
Wyżywienie
zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
2900
Dodatkowe informacje

Dzień 1

Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Gdańska w godzinach popołudniowych. Gdańsk to stare miasto hanzeatyckie, urzeka przepiękną architekturą i niecodzienną atmosferą, od zawsze budził podziw i zachwyt gości głównie ze względu na swoje bogactwo. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Ulicy Długiej i Długiego Targu, najpiękniejszych ulic tworzących Trakt Królewski. To tutaj usadowiły się najwspanialsze budowle Gdańska, jak ratusz czy Dwór Artusa i oczywiście popularna Fontanna z Neptunem, ale też każda kamienica ma tu swoją historię i przyciąga uwagę niezwykłymi zdobieniami. Zobaczymy także Bazylikę Mariacką i Żurawia, który jest symbolem miasta. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Gdańska Oliwy. Zwiedzanie Parku Oliwskiego i katedry ze słynnymi organami. Przejazd do Sopotu. Miasto jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych polskich kurortów nadmorskich. Z przyjemnością odwiedzają go nie tylko polscy ale również zagraniczni turyści. Sopot znany jest nie tylko z organizowanego tu nieprzerwanie od 1961 roku festiwalu w Operze Leśnej, ale również ze słynnego sopockiego mola. Spacer po Monciaku, głównej ulicy miasta i po molo – czas na relaks. Powrót do Gdańska i czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Malborka, który zyskał sławę w szerokim świecie głównie dzięki potężnej twierdzy krzyżackiej. Malborska warownia wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO jest uznawana za największy w Europie zamek z cegły. Zwiedzanie twierdzy krzyżackiej. Przejazd do Ciechocinka, jednego z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. Górujące nad Ciechocinkiem tężnie są nie tylko podstawowym urządzeniem tego uzdrowiska, ale są jednocześnie wyjątkowym zabytkiem budownictwa technicznego nie tylko w Polsce, ale i Europie. Równocześnie są to największe zabytkowe tężnie europejskie. Pobyt rekreacyjny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do Torunia, o którym mówi się Piernikopolis. To właśnie gotyk, piernik i Kopernik są esencją miasta oraz jego trzema sztandarowymi markami. Turystów przyciągają tutaj  malownicze krajobrazy, piękne zabytki oraz wspaniała atmosfera panująca w mieście. Zwiedzanie miasta: Rynek Staromiejski. Pomnik Kopernika, Muzeum Mikołaja Kopernika, Planetarium, Dom Eskenów, kamienica ” Pod Gwiazdą”, katedra św. Jana, Krzywa Wieża, kościół NMP. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Wizyta w tężniach solankowych i spacer po parku. Wyjazd do Szczecina w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Szczecina w godzinach wieczornych.

Terminy:

11.05 – 15.05.2024

04.09 – 08.09.2024

Cena:

2900 zł

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 nocleg w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie: NNW (10 000 PLN)
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 230 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 750 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

Uwagi

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Podobne oferty dla Ciebie!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!