Data wycieczki Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Dodatkowe informacje
- 14 dni Samolot Argentyna Wiele miast Zgodnie z programem Szczecin 30400 PLN Brak
Data wycieczki
-
Długość
14 dni
Transport
Samolot
Kraj
Argentyna
Miasto
Wiele miast
Wyżywienie
Zgodnie z programem
Wyjazd
Szczecin
Cena
30400
Dodatkowe informacje
Brak

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Berlinie. Godz. 06.25 wylot do Argentyny. Przylot do Buenos Aires o godz. 20.25 czasu lokalnego. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 2

Buenos dias! Buenos Aires. Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Buenos Aires jest stolicą i największym miastem w Argentynie i drugim co do wielkości obszarem metropolitalnym w Ameryce Południowej. To też najbardziej europejskie miasto w Ameryce Południowej, gdzie włosko-hiszpański sznyt jest widoczny na każdym kroku. Symbolami miasta są: tango, romantyczne wizje tzw. Paryża Ameryki Południowej odbite w monumentalnej architekturze z czasów świetności miasta oraz Juan i Evita Peron. To wszystko tworzy z Buenos Aires, kuszącą swoją intensywnością, mieszankę chaosu i dekadencji. Zwiedzanie zaczniemy od dzielnicy La Boca, gdzie narodziło się tango. Następnie przejazd do zabytkowej dzielnicy San Telemo. Odwiedzimy także Plac Majowy – centralne miejsce wydarzeń politycznych Argentyny. Tam zobaczymy m.in. katedrę oraz Pałac Prezydencki – słynny Casa Rosada, z którego przemawiała Evita. Obiad w klimatycznej dzielnicy San Telmo w restauracji w środku Mercado San Telmo. Na obiad tradycyjne argentyńskiej steki! Powrót do hotelu po południu. Czas wolny w dzielnicy Palermo. Nocleg.

Dzień 3

Wymeldowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Przelot do Ushuaia w Ziemi Ognistej, czyli na Koniec Świata. Przejazd do hotelu z pięknym widokiem na zatokę i miasto. Czas wolny. Po południu proponujemy Off road 4x4 na Koniec Świata. Naszym celem będzie Lago Escondido. Następnie podziwiając kordylierę andyjską, zatrzymamy się na najwyżej położonym punkcie trasy – przełęczy Garibaldi. Na zakończenie wyjazdu kolacja w formie argentyńskiego grilla nad brzegiem jeziora Fagnano. Powrót do Ushuaia w nocy. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj zapraszamy na ok. 6 godzinną prywatną wycieczkę krajoznawczą po Parku Narodowym Ziemi Ognistej. Przejazd do parku, gdzie rozpoczniemy spacer wśród przepięknych krajobrazów Ziemi Ognistej (ok. 7 km). Trasa wzdłuż jeziora nie jest trudna i nie powinna stanowić problemu dla osób w miarę aktywnych. Następnie przejazd panoramiczny wzdłuż Jeziora Roca, Laguny Verde (Zielonej), rzeki Ovanadao aż do Zatoki Lapatai, gdzie kończy się słynna droga nr 3, której początek jest na Alasce, a koniec właśnie w tym miejscu! Podczas wycieczki obiad w formie lunch box’u. Powrót do hotelu ok. 15.00. Czas wolny. Po południu we własnym zakresie proponujemy spacer po mieście i zwiedzanie Muzeum Końca Świata z wystawą poświęconą historii i przyrodzie tego niezwykłego regionu. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu prywatny przejazd do portu. Wyruszamy w rejs po Kanale Beagle wzdłuż granicy argentyńsko-chilijskiej. Zobaczymy m.in. Wyspę Lwów Morskich, Wyspę Ptaków oraz słynną latarnię Faro Les Eclaireurs, zwaną Latarnią Końca Świata. Podczas wycieczki spotkamy także Pingwiny Magellana. Czas trwania około 5 godzin. Obiad. Po skończonym rejsie powrót do hotelu i czas wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Przelot do Calafate, małego miasteczka położonego nad brzegami zjawiskowego Jeziora Argentyńskiego w południowej Patagonii. Transfer do hotelu. Obiad i czas wolny. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Dziś proponujemy całodniowy przepiękny rejs po Jeziorze Argentyńskim. W trakcie rejsu zobaczmy 3 zapierające dech w piersiach lodowce: Spegazzini, Upsala oraz oczywiście Perito Moreno, który jest główną atrakcją Parku Narodowego Los Glaciares (Park Lodowców), wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ma on długość 30 km, a jego czoło jest szerokie na 5 km. Ściany lodu w zależności od miejsca i pory roku osiągają wysokość od 30 do 60 m. Lodowiec ten przemieszcza się w tempie ok. 2 m na dobę, co tworzy niezapomniany spektakl przyrodniczy: olbrzymie bryły lodu odrywają się od reszty lodowca i z ogromnym hukiem wpadają do wody. Skala oraz surowe majestatyczne piękno tych lodowców, bez wątpienia decydują, że jest to jedno z tych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Około godziny 18.00 powrót do hotelu i czas wolny. Podczas wycieczki lunch box. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd poza miasto do klimatycznej patagońskiej estancji. Ten czas to możliwość poczucia i zobaczenia jak wygląda życie w Patagonii. Zostaniemy powitani tradycyjną yerba-mate lub winem i lokalnymi wypiekami. Następnie zapraszamy na przechadzkę po gospodarstwie (tzw. estancji). Atrakcją tej wizyty będzie pokaz strzyżenia owiec i zręczności gauchos w zaganianiu bydła i owiec. Następnie 45 min. spacer wzdłuż brzegów zjawiskowego Jeziora Argentyńskiego. Po powrocie czekać na nas będzie słynne argentyńskie asado, czyli grillowane mięso zwyśmienitej jagnięciny z dodatkami miejscowych serów, sałatek i wina! Po południu powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 9

Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko. Przelot do Puerto Iguazu z międzylądowaniem w Buenos Aires. Transfer do hotelu. W Puerto Iguazu, na granicy Brazylii i Argentyny, znajdują się słynne wodospady Iguazu. To bez wątpienia najpiękniejsze kaskady wodne świata. Są one wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, a od 2012 figurują na liście 7 Nowych Cudów Natury. Iguazu w języku Indian oznacza po prostu „wielką wodę”. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie wodospadów, które są częścią Parku Narodowego Iguazu, utworzonego w 1939 r. w brazylijskim stanie Parana, Argentyna założyła Park Narodowy Iguazu w 1934 r. w prowincji Misiones. Zaczniemy od zwiedzania wodospadów po stronie argentyńskiej. Spacer po szlaku (ok. 5 km), w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą mającym ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka, dzięki której rysuje się kolorowa tęcza, jest niezapomnianym przeżyciem. Będziemy mieli możliwość podejścia blisko do wodospadów – jest tu wiele drewnianych i metalowych kładek i wytyczonych ścieżek, skąd można je podziwiać. Podczas zwiedzania proponujemy dla chętnych Wielką Przygodę, czyli przejazd ciężarówką przez selwę, aby następnie wsiąść na pontony motorowe i rozpocząć emocjonujący rejs rwącą rzeką Iguazú. Naszym celem będzie jak najbliższe podpłynięcie pod wodospady! To niezapomniane wrażenia, adrenalina oraz dużo wody! Cena: 100 USD/os. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd do Brazylii. Zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata! Ścieżka ok. 1 km prowadzi wzdłuż cudownej panoramy do Gardzieli Diabła. Po spacerze przerwa na obiad bufetowy z widokiem na wodospady. Wycieczka z obiadem trwa ok. 4 godz. Powrót do Argentyny i czas wolny. Nocleg w hotelu. Dla chętnych opcja dodatkowa - Noc Latino w Brazylii! Wieczorem przejazd do Brazylii i kolacja bufetowa z show latynoamerykańskim! Restauracja proponuje szeroki wybór dań kuchni brazylijskiej, która jest serwowana w spektakularnej oprawie pokazu kultury latino. Podczas wieczoru wspaniałe show, a w nim m.in. tango, mariacchci, tańce andyjskie, paragwajskie oraz karnawałowa samba w finale! Powrót do hotelu ok. 23.00. Dopłata 100 USD za osobę, w cenie transfery do/z Brazylii, kolacja z show (bez napojów). Nocleg.

Dzień 12

Po śniadaniu czas wolny na relaks w hotelu. Wykwaterowanie ok. 12.00. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w TANGO SHOW. Ok. 19.30 przejazd do centrum na kolację połączoną z tango show! Przejedziemy do zabytkowego teatru, gdzie czeka nas uroczysta kolacja (po 5 dań do wyboru), a po niej zapierający dech w piersiach spektakl opowiadający historię tanga błyskotliwe przedstawioną przez lokalnych artystów. Około 23.00 powrót do hotelu. Dopłata 55 USD za os. W cenie transfery, uroczysta kolacja oraz show. Nocleg.

Dzień 13

Śniadanie w hotelu. Czas na indywidualne „smakowanie” uroków Buenos Aires. Obiad. Wyjazd na lotnisko. Wylot o godzinie 16.25.

Dzień 14

Przylot do Berlina. O godzinie 13.40 czasu lokalnego.

Terminy:

Ceny:

Cena zawiera:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Buenos Aires – Berlin (bagaż rejestrowany 23 kg i bagaż podręczny 10 kg)
 • wewnętrzne przeloty samolotami  Buenos Aires– Ushuaia – Calafate – Puerto Iguazu – Buenos Aires (bagaż rejestrowany 15 kg + bagaż podręczny 8 kg)
 • 12 noclegów w hotelach
 • transfery busem na trasie wycieczki i rejsy statkami
 • Fiesta Gaucha
 • bilety wstępu do parków narodowych
 • wyżywienie: śniadania + lunch box/obiady/kolacje zgodnie z programem
 • ubezpieczenie uczestników: KL (40 000 EUR) NW (5 000 EUR), OC ( 50 000 EUR), bagaż ( 500 EUR)
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowe opłaty

 • Dla chętnych: przygoda na Wodospadach Iguazu – 100 USD, Noc Latino w Brazylii – 100 USD, Tango Show – 50 USD.
 • Zwyczajowe napiwki.
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego – 2550 zł.
 • Transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 190 PLN.
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki.
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 15 PLN (opłata obligatoryjna).

Uwagi

 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Wjazd do Argentyny i Brazylii możliwy jest na podstawie paszportu ważnego min. 6 miesięcy.
 • Ze względu na rosnące ceny biletów lotniczych na loty w Argentynie cena może wzrosnąć. Zachęcamy do szybkich zapisów.
 • wymagana zaliczka przy zapisie 5000 zł

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!