Podróż pełna dziurek

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-04-13 4dni Sam autokar z wystawą Jana Vermeera w Rijksmuseum Zgodnie z programem Szczecin 2250PLN
int(9509)
Podróż pełna dziurek
z wystawą Jana Vermeera w Rijksmuseum
 

DZIEŃ I Godz. 06.00 wyjazd ze Szczecina, godz. 05.45 zbiórka na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Utrechtu. Zwiedzanie miasta, gdzie swoją siedzibę tu największy holenderski uniwersytet. Utrecht zalicza się do najważniejszych miast w historii Holandii i dopiero w trakcie holenderskiego “Złotego wieku” stracił dominującą pozycję na rzecz Amsterdamu, był również religijnym centrum Holandii od VIII wieku. Do dzisiaj w mieście pozostało wiele historycznych budynków - niektóre pochodzą już z wczesnego średniowiecza, a część z nich znajduje się w zupełnie niepozornych miejscach. Jednym z takich ukrytych klejnotów jest kościół św. Wilibrorda, którego pełne kolorów wnętrze oszałamia. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Przejazd do Amsterdamu, który określany jest mianem “Wenecji Północy". Miasto leży na więcej niż 100 wyspach, rozdzielonych ponad 160 kanałami spiętych wieloma mostami.  Amsterdam swoje najwspanialsze czasy przeżywał w XVII i XVIII wieku, w okresie wzmożonego handlu z zamorskimi koloniami. Dzisiaj, stolica Holandii to miasto otwarte, nowoczesne, wręcz luzackie, przyciąga różnorodnością, która znajduje się na wyciągnięcie ręki. Stare miasto zachowało nienaruszony od wieków układ urbanistyczny. Spacer po starym centrum: m.in. dzielnica Waterloo Plain z Placem Rembrandta, Targ Kwiatowy, Plac Dam, Pałac Królewski, Plac Mennicy, Nieuwmarkt. Następnie udamy się do dzielnicy muzealnej, gdzie będziemy indywidualnie zwiedzać Rijksmuseum.
Istnieje możliwość zwiedzenia wystawy obrazów JANA VERMEERA ( płatność za bilety przy rezerwacji imprezy).
Johannes Vermeer (1632-1675) mieszkał i pracował w Delft. Jego prace są najbardziej znane z cichych, spokojnych scen we wnętrzach, bezprecedensowego użycia jasnego, kolorowego światła i fascynującego iluzjonizmu. W przeciwieństwie do Rembrandta, Vermeer pozostawił po sobie niezwykle mały dorobek, liczący zaledwie około 35 obrazów. Ponieważ jego obrazy należą do najważniejszych eksponatów w kolekcjach i muzeach na całym świecie, jego prace są wypożyczane tylko w wyjątkowych przypadkach. Na wystawie znajdują się arcydzieła, takie jak Dziewczyna z perłą (Mauritshuis, Haga), Geograf (Städel Museum, Frankfurt nad Menem), Pisarz i pokojówka (The National Gallery of Ireland, Dublin) oraz Kobieta z wagą (The Pearl Weigher ) (National Gallery of Art, Waszyngton), zdjęcie kobiety czytającej list przy otwartym oknie z Galerii Obrazów Starych Mistrzów w Dreźnie.

Romantyczny rejs po kanałach Amsterdamu. Czas wolny. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Przejazd do Lisse i zwiedzanie Parku Keukenhof, jednego z najpiękniejszych ogrodów kwiatowych na świecie. Nazwa tego miejsca oznacza „kuchenny ogród”, feria barw i zapachów jest nie do opisania! Kolorowe dywany kwiatowe przyciągają ludzi z całego świata. Spacer urokliwymi alejkami, wśród ponad 7 milionów roślin cebulowych, to istna przyjemność. Kompozycje kwiatowe doskonale nadążają za różnymi trendami w projektowaniu ogrodów, prezentują różne style i tematy przewodnie. Tulipany, hiacynty, narcyzy i żonkile sadzone są ręcznie przez tutejszych ogrodników, podziwiać je można przez 8 tygodni. Następnie udamy się do Delft,  jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast holenderskich, słynącego z produkcji porcelany. Przejazd do Hagi. Miasto znane jest z Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości i jako siedziba holenderskiej rodziny królewskiej, rządu oraz parlamentu. Miejsce to jednak jest prawdziwą perłą na mapie Holandii, z olbrzymią ilością atrakcji, historycznych budynków oraz pięknymi terenami zielonymi, wliczając w to bezpośrednio połączenie tramwajowe z morzem i pełną klimatu promenadę przy plaży. Spacer po centrum, w trakcie którego zobaczymy Pałac Pokoju, Parlament i starówkę z kościołem św. Jakuba. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną. Na zakończenie odwiedzimy „pępek Holandii”, czyli urokliwy Amersfoort. Miasto ma bardzo stare centrum z murami miejskimi, pięknymi kanałami, mnóstwem małych restauracji i pubów oraz uroczym targiem w każdą sobotę rano. Amersfoort jest żywym i rozwijającym się organizmem, ale jego śródmieście to kwintesencja starych historycznych miasteczek Holandii. Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

 TERMIN: .
13.04 – 16.04.2023
 
CENA: 2 250 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 3 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 3 śniadania
 • opiekę pilota – przewodnika i lokalnego przewodnika w Amsterdamie
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant standard: KL (30 000 EUR),NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWE OPŁATY:
 • obligatoryjne opłaty -bilety wstępu i zestawy audiogudie – ok. 60 EUR (31 EUR lub 150 PLN płatne przed wyjazdem-wstęp do Keukenhof i rejs kanałami, pozostała kwota płatna gotówką pilotowi podczas wycieczki)
 • dla chętnych bilet na wystawę Jana Vermeera – 30 EUR lub 150 PLN płatne przy zapisie
 • dopłata do 3 obiadokolacji - 440 PLN 
 • dopłata do pokoju 1 os. – 780 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 
UWAGI:

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie (aktualne informacje na stronie www.pelikan.szn.pl oraz w biurze)
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.