KORNWALIA

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-08-20 6dni Przelot Wielka Brytania riwiera angielska Zgodnie z programem Szczecin 5990 brak wolnych miejsc
int(13231)

KORNWALIA

DZIEŃ I Wylot samolotu z lotniska w Berlinie, zbiórka 2,5 godziny przed odlotem. Przylot do Bristolu, przejazd na Półwysep Kornwalijski. Kornwalia to najbardziej wysunięta na południowy zachód część Wielkiej Brytanii, zwana Riwierą Angielską. Nazwę tę zawdzięcza łagodnemu klimatowi, przepięknym, piaszczystym plażom, uroczym zatoczkom morskim i bujnej, śródziemnomorskiej roślinności. Tu oddycha się świeżym powietrzem, silny wiatr plącze włosy, a na języku można wyczuć nutkę soli. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Kornwalia to nie tylko błękit oceanu, fale uderzające o klify i zapierające dech w piersiach widoki, to także rejon dawniej kopalni posiadający rudy cyny, czy złoża kaolinu i gliny potrzebnych do wyrabiania porcelany. W 2006 roku Krajobraz górniczy Kornwalii i Zachodniego Devonu został wpisany na listę UNESCO. Dziś odwiedzimy Ogrody Eden Project, które są doskonałym przykładem rekultywacji dawnego i obecnie wyeksploatowanego wyrobiska kaolinu. Eden Project to pierwsze na taką skalę ogrody botaniczne, w których można podziwiać egzotyczne rośliny oraz poznawać problemy związane z ciągłą degradacją środowiska naturalnego przez człowieka. W tym futurystycznych ogrodzie dominują dwie olbrzymie szklarnie, zwane biomami. Idealnie wkomponowane w otoczenie wyglądają niesamowicie, jakby wybudowane przez olbrzymie owady, a nie ręką człowieka. Pod kopułami zgromadzono około 18 tysięcy różnych gatunków roślin pochodzących z wielu różnych stref klimatycznych świata. Całość podzielona jest na trzy różne ekosystemy. Przejazd na najbardziej wysunięty na południe punkt stałego lądu w całej Wielkiej Brytanii – Lizard Point. Przylądek ten stanowi przepiękny punkt widokowy. Znajduje się tu latarnia morska i kilometry ścieżek trekkingowych. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych zatok, w której zatonęło wiele statków. Właśnie tu znajduje się jedyny w całej Wielkiej Brytanii obszar występowania ofiolitu – kompleksu skał magmowych, uformowanych pod powierzchnią oceanu. Skały te są częściowo budulcem tutejszych klifów, ale i innych często podwodnych skał, które właśnie stwarzają niebezpieczeństwo dla żeglugi. Wyruszymy na spacer ścieżką wybrzeża Kornwalii wijącą się ponad klifami i zatoczkami, oferującej wspaniałe widoki i najlepszą możliwość poznania tego regionu. Okoliczne klify, dzika przyroda i imponująco wystające z wody skały będą plenerem zdjęć. Przejazd do hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ III Wczesne śniadanie w hotelu. Dziś odwiedzimy brytyjski kawałek tropików. Przejazd na lotnisko Land’s End, krótki przelot na wyspę St. Mary’s, która jest największą w archipelagu wysp Scilly. Położone zaledwie 35 mil od wybrzeża Kornwalii, wyjątkowo piękne, niezatłoczone i nieskażone, wydają się światem oderwanym od rzeczywistości. Archipelag składa się z ponad stu wysp, atoli i wysepek i słynie z piaszczystych plaż, łagodnego klimatu i swobodnego wyspiarskiego stylu życia. Po wylądowaniu na St. Mary’s przejdziemy do portu skąd przedostaniemy się na wyspę Tresco. Tresco słynie z Abbey Gardens, subtropikalnego ogrodu krajobrazowego założonego w połowie XIX wieku przez polityka Augustusa Smitha, który był właścicielem Scilly przez ponad trzy dekady. Zajmujący siedem hektarów ogród korzysta z wyjątkowego mikroklimatu, który pozwala na wzrost wielu egzotycznych gatunków roślin, od palm dżungli po pustynne sukulenty. Na Tresco nie ma samochodów, więc jedynym sposobem na poruszanie się jest spacer lub rower. Zwiedzanie ogrodów. Powrót na wyspę St. Mary’ś. Czas wolny. Powrót promem do Penzance. Podczas rejsu podziwiać będziemy kornwalijskie klify, a przy odrobinie szczęścia może uda się zobaczyć delfiny czy rekiny. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wyjazd w stronę zachodniego krańca wyspy. Zaczniemy od wsypy św. Michała.Z racji tego, że jest to wyspa pływowa przedostaniemy się na nią pieszo podczas odpływu lub łódką podczas przypływu. Zwiedzanie wyspy. Z każdego miejsca rozciąga się przepiękny widok na Półwysep Kornwalijski i otwarte morze. Kolejnym punktem będzie amfiteatr Minack. Ten niezwykły teatr na powietrzu powstał w latach trzydziestych poprzedniego wieku, a inspiracją była sztuka Wiliama Szekspira – ‘Sen nocy letniej’. Wykuto go w skale pod opadającym klifem, w tle sceny rozpościera się Morze Celtyckie oraz skały wystające z wody. Przejazd na koniec lądu. Land’s End to malowniczy, skalisty przylądek stanowiący najdalej wysunięty na zachód punkt Anglii. Surowy krajobraz, wysokie granitowe klify kontrastujące z lazurową wodą Oceanu Atlantyckiego to widoki, które będziemy tam podziwiać. Nie zabraknie także czasu na zdjęcie pod słynnym drogowskazem. Widok jest nieprawdopodobny. Przejazd do miejscowości St. Ives. To jedno z najbardziej bajecznych i malowniczych miejsc w Kornwalii oraz całej Wielkiej Brytanii, które od wieków przyciąga artystów. Podczas spaceru wąziutkimi uliczkami miasta obejrzymy domy rybaków z niebieskimi drzwiami, domy górników z czarnymi drzwiami i domy rolników z zielonymi drzwiami. Białe mury domów, brukowane uliczki, kolorowe okna i drzwi, liczne galerie nadają wyjątkowego uroku temu miejscu. Być może tu skusicie się Państwo na lokalne Cornish Pasties? Są to ręcznie robione przekąski wyglądem przypominające pieroga z nadzieniem mięsno-warzywnym. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie i przejazd do miejscowości Bath. Będziemy jechać przez Park Narodowy Dartmoor, który zajmuje obszar blisko 780 km². Surowy krajobraz często pokryty gęstymi mgłami zdominowany jest przez wrzosowiska, granitowe skały i moczary. Z Dartmoore związanych jest również wiele mrocznych legend i historii. Przyjazd do malowniczo położonego na wzgórzach Mendip miasta Bath, które swą nazwę zawdzięcza występowaniu w tym miejscu naturalnych wód termalnych i Rzymianom, którzy ten fakt postanowili wykorzystać. Piękne położenie w dolinie rzeki Avon oraz elegancja zdobyły uznanie na całym świecie i obecnie Bath znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu. Nocleg
 
DZIEŃ VI Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko. Wylot z Bristolu do Berlina na lotnisko Brandenburg.
 
TERMIN: 20.08 -25.08.2023
CENA: 5 990 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Bristol – Berlin
 • 5 noclegów w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant Standard (KL 30 000 EUR, NW 3 000 EUR, bagaż 300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport na trasie wycieczki
 • przelot samolotem na wyspy Scilly oraz powrót promem z wysp do Penzance w dniu III
 • opiekę pilota – przewodnika
 • bagaż osobisty o wymiarach 45x36x20 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 
DODATKOWE OPŁATY:

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej, zestawy audioguide – 140 GBP
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 190 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 1500 PLN
 • bagaż rejestrowany 15 kg – 390 PLN, 23 kg – 490 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 
UWAGI:

 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował (rodzaj, seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych informacji na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
 • wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy jest na podstawie ważnego paszportu
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne godziny dostępne są w biurze)
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych wycieczka na wyspy Scilly może być odwołana i zostanie zrealizowany program alternatywny.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.