TURYNGIA

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-06-17 2dni Autokar Niemcy Zgodnie z programem Poznań 800PLN
2023-07-29 2dni Autokar Niemcy Zgodnie z programem Poznań 800PLN
2023-09-23 2dni Autokar Niemcy Zgodnie z programem Poznań 800PLN
int(6321)
TURYNGIA
 

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Weimaru, byłego europejskiego ośrodka kultury i duchowego centrum Niemiec, od 1998 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wemar ma wyjątkowo ciekawą historię, którą można by zamknąć w jednym stwierdzeniu - “klasyka weimarska”. Określenie to stosuje się względem epoki w literaturze niemieckiej, z przełomu XVIII i XIX wieku, w trakcie której tworzył m.in. Goethe, Harder czy Schiller. Działali oni na terenie Weimaru, po tym, jak do miasta ściągnęła ich księżna Anna Amalia. Całe miasto jest przesiąknięte wspomnieniami po tych wybitnych twórcach. Muzea, pałace, parki pozwalają przenieść się do czasów, gdy powstawały ich dzieła. Tu także powstał Bauhaus, czyli uczelnia artystyczno-rzemieślnicza, która później przerodziła się w cały nurt w architekturze, uznawany za jeden w ważniejszych w XX-wiecznej Europie. Spacer po centrum Weimaru śladami wielkich niemieckich artystów i twórców Bauhausu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Przejazd do Erfurtu, eleganckiej stolicy Turyngii. Dawniej jedno z najpotężniejszych miast kupieckich i uniwersyteckich, dziś popularny magnes przyciągający młodzież z całego świata. Na zachowanej w prawie niezmienionym stanie starówce z okazałymi domami mieszczańskimi i budynkami sakralnymi, historyczna atmosfera luterańskiego miasta spotyka się ze współczesnością. Zobaczymy także wzgórze katedralne z katedrą NMP i kościołem św. Seweryna, malowniczy rynek Fischmarkt (czas wolny m.in. na kiełbaski z Turyngii) oraz Krämerbrücke - romantyczny most kramarzy nad rzeką Gera (jak Ponte Vecchio we Florencji). Następnie zwiedzimy egapark Erfurt - najważniejszy pomnik ogrodnictwa lat 60-tych w Niemczech. Obok różnych ogrodów tematycznych do głównych atrakcji parku należą największe w Europie ornamentowo obsadzone rabatki kwiatowe, domy roślin tropikalnych, największy plac zabaw w Turyngii z dziecięcym gospodarstwem, ogród rzeźb z dziełami znanych artystów i historyczna twierdza Cyriaksburg. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 

TERMINY:
17.06 – 18.06.2023
29.07 – 30.07.2023
23.09 – 24.09.2023
 
CENA: 800 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • transport
 • 1 nocleg w hotelu
 • wyżywienie: 1 śniadanie
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant Standard: KL (15 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
DODATKOWE OPŁATY:

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide – ok. 40 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 200  PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 
UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.