Górne Łużyce

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-07-01 2dni Autokar Niemcy Zgodnie z programem Szczecin 720PLN
2023-08-12 2dni Autokar Niemcy Zgodnie z programem Szczecin 720PLN
2023-09-16 2dni Autokar Niemcy Zgodnie z programem Szczecin 720PLN
int(6479)
Górne Łużyce
 

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Stolpen. Główną atrakcją miasta jest średniowieczny zamek zbudowany na zastygłym wulkanie na szczycie bazaltowej skały. To tutaj została przywieziona piękna kochanka polskiego króla oraz saskiego elektora Augusta Mocnego Sasa i aż do swojej śmierci, przez 49 lat, nie opuściła więcej tego niedobrowolnego miejsca pobytu w zimnych murach Wieży Jana. Historia hrabiny Cosel porusza nas do dziś. Ci, którzy widzą w niej „saksońską męczennicę”, czynią z zamku Stolpen miejsce pielgrzymek, przyciągające co roku dziesiątki tysięcy zwiedzających. Przejazd do Budziszyna, miasta z ponad 1000-letnią historią. Budziszyn, malowniczo położony na skarpie nad rzeką Szprewą, jest miastem bardzo fotogenicznym, spacer po starannie odnowionej starówce z jej zabytkami, basztami, średniowiecznymi uliczkami, zaułkami, bulwarami i knajpkami. Zwiedzimy także „Historyczne Wodociągi" z ich platformą widokową oraz średniowieczną techniką pompowania wody. I… koniecznie należy zakupić Musztardę Budziszyńską, jest ona dla Niemców, czymś takim, jak dla Polaków Majonez Kielecki. Przejazd do hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu przejazd do Branitz. Park i stojący w nim pałac były własnością jednej z wielkich postaci XIX-wiecznych Niemiec, księcia Hermanna von Pückler-Muskau. W budowli zaprojektowanej przez drezdeńskiego architekta Gottfrieda Sempera w stylu późnobarokowym urządzono wystawę poświęconą życiu księcia. Sam Pückler zaprojektował wspaniały park zamkowy, w którym zachowało się kilka wymyślnych budowli, jak pergola i piramidy (jedna z nich służy jako mauzoleum księcia). Jest to bez wątpienia jedna z najwspanialszych kompozycji parkowych w całej Europie. Zobaczymy również wystawy: „Tęsknota za Konstantynopolem. Europa szuka orientu” i „Fascynacja piramidami”. Skosztujemy także słynnych trójkolorowych lodów Pücklera. Przejazd do Neuzelle, gdzie zwiedzimy klasztor, który w 2018 roku obchodził swoje 750 lecie. „Barokowy cud Brandenburgii“ należy do najznamienitszych skarbów sztuki landu. Jako jeden z niewielu całkowicie zachowanych kompleksów klasztornych w Europie na południe od Frankfurtu nad Odrą klasztor cystersów stanowi unikatową kompozycję architektury, kultury i sztuki ogrodowej. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 

TERMINY:
20.05 – 21.05.2023
01.07 - 02.07.2023
12.08 – 13.08.2023
16.09 – 17.09.2023
 
CENA: 720 PLN
 
CENA ZAWIERA:
transport
 • 1 nocleg w hotelu
 • wyżywienie: 1 śniadanie
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant standard: KL (15 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
DODATKOWE OPŁATY:
 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide – ok. 36 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 150 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 
UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.