Czechy znane i nieznane

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-05-24 5dni Autokar Czechy CZESKIE ZAMKI Zgodnie z programem Szczecin 2290
2023-05-24 5dni Autokar Czechy CZESKIE ZAMKI Zgodnie z programem Szczecin 2290
2023-05-24 5dni Autokar Czechy CZESKIE ZAMKI Zgodnie z programem Szczecin 2290
int(8198)
Czechy znane i nieznane
 

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Popołudniem zwiedzanie zamku Frýdlant, jednego z najczęściej odwiedzanych obiektów historycznych w Czechach, położonego blisko polskiej granicy. Będziemy podziwiać bogato wyposażone wnętrza sal zamkowych, piękne meble, galerie obrazów, kolekcje broni i fajek. Przejazd do Liberca, miasta w królewsko-cesarskim stylu, jednego z piękniejszych miast czeskich. Liberec ma coś wyjątkowego, nieuchwytnego, jakiegoś sobie tylko właściwego ducha. Tam po prostu chce się być, chce się zaglądać w najmniejsze zakamarki, godzinami podziwiać piękne elewacje Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Przejazd na zwiedzanie neogotyckiego zamku Sychrov z pięknym ogrodem pałacowym o powierzchni 26 hektarów. Czeski Raj to kraina, w której można podziwiać cuda natury, a jednym z nich są Prachowickie Skały, romantyczny labirynt naturalnych form skalnych wyrastających z ziemi na kilkadziesiąt metrów wysokości. Jest to jeden z najstarszych czeskich rezerwatów przyrody i jedno z najbardziej znanych miejsc tego kraju. Następnie odwiedzimy Jičín, historyczne miasto otoczone wspaniałą przyrodą Czeskiego Raju. Jičín i okolice mają swój absolutnie wyjątkowy fenomen, którym są bajki rysunkowe powstałe według motywów legendarnego pisarza V. Čtvrtka z postaciami Rumcajsa i jego rodziny, które w genialny sposób zinterpretował plastyk Radek Pilař. Dzięki tym dwóm ludziom Jičín ma coś, czego nie ma żadne inne miasto w Republice Czeskiej – własne bajkowe opowieści, które znają wszystkie czeskie dzieci i dzieci za granicą. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd do Kutnej Hory, miasteczka nazywanego w średniowieczu „skarbcem królestwa”, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie: Włoski Zamek – dawna mennica państwowa, w której bito cenne praskie grosze i dawna siedziba króla Wacława II, kościół św. Barbary, który jest jednym z najwspanialszych gotyckich zabytków w Europie. Czas wolny. Przejazd do miejscowości Jindŕichův Hradec, której symbolem jest elegancki renesansowy zamek odbijający się wodach stawu. Zwiedzanie zespołu pałacowego. Przejazd do Czeskich Budziejowic. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu zwiedzanie Czeskich Budziejowic, miasta wpisanego na listę UNESCO. Eleganckie domy mieszczańskie otaczające jeden z największych rynków w Europie, dom solny jak z bajki i browar, w którym powstaje słynny Budvar. Czeskie Budziejowice to stolica Czech Południowych, miasto, które przez całe stulecia zachowało swój zabytkowy charakter będąc jednocześnie nowoczesnym centrum regionu. Zwiedzanie: Plac Przemysława Otokara II, jeden z największych placów w Europie, fontanna Samsona, renesansowy ratusz, katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża, mury obronne. Przejazd do Czeskiego Krumlova, jednego z najpiękniejszych czeskich miast, wpisanego na listę UNESCO. Miasto zachowało w pełni średniowieczną i renesansową zabudowę, leży nad pięknie wijącą się przez centrum rzeką z górującym nad wszystkim potężnym zamkiem na skale. Zwiedzanie: wspaniały zamek z kolorową wieżą, starówka, ratusz, kościół św. Wita, dom Kaplanka. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Polski. Po drodze zwiedzanie miasteczka Hlubok nad Wełtawą, gdzie zobaczymy zamek Schwarzenbergów, zwany czeskim Windsorem. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 

TERMINY:
24.05 – 28.05.2023
12.08 – 16.08.2023
27.09 – 01.10.2023
 
CENA:  2 290 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota – przewodnika i lokalnych przewodników
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
DODATKOWE OPŁATY:
 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide– ok. 1650 CZK
 • dopłata do pokoju 1 os. – 550 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 
UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. 
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.