FIESTA DOBRA NA WSZYSTKO

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-10-12 8dni Przelot Hiszpania Andaluzja Zgodnie z programem Szczecin 6250PLN ostatnie miejsca
int(11058)
Fiesta dobra na wszystko

DZIEŃ I Wylot z Berlina z lotniska Brandenburg, zbiórka na lotnisku 2,5 godziny przed wylotem. Przylot do Malagi. Przejazd na wybrzeże Costa de la Luz. Po drodze zatrzymamy się w eleganckim andaluzyjskim kurorcie Marbella. Swoje posiadłości mają tutaj gwiazdy, w porcie cumują jachty warte miliony euro, a po ulicach mkną najnowsze modele Ferrari. Miejscowość oferuje piękne słoneczne wybrzeże o długości łącznej około 26 km, wyposażone we wszystkie możliwe udogodnienia. Spacer po malowniczej starówce z epoki renesansu. Czas wolny na La Plaza de los Naranjos, malowniczym placu, który wypełniony jest drzewkami pomarańczy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Wyjazd na wycieczkę do Kadyksu. Miasto założone przez Fenicjan, co daje mu status najstarszego w tej części Europy, a ponadto wyróżnia się architekturą i zabudową. Kolonialny styl, który bardziej przypomina Kubę niż andaluzyjskie pueblo blanco, nadaje Kadyksowi wyjątkowości i przyciąga turystów. Położone na wąskim półwyspie portowe miasto zaczynało wyprawy Krzysztofa Kolumba i niegdyś stanowiło prawdziwą potęgę. To właśnie Kadyks stał się ulubioną scenerią reżyserów z całego świata. Nagrywano tu chociażby przygody Jamesa Bonda a i nierzadko Kadyks grał… Hawanę. Już sam wjazd do miasta otoczonego ze wszystkich stron wodami zatoki i oceanu, robi niesamowite wrażenie. Perełką jest Stare Miasto, odgrodzone od reszty wielkimi murami obronnymi, za którymi znajdują się wielkie, otwarte place, piękna katedra, szerokie aleje portowe oraz wysokie domy z wieżyczkami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Przejazd do Jerez de la Frontera. Miasto słynące z win, koni i flamenco, zachowało starówkę, która została wpisana na listę zabytków historyczno-artystycznych. To jedno z najznamienitszych miast prowincji Kadyksu, łączy dostojność arystokratycznych pałaców z ludowym klimatem typowo andaluzyjskich domostw. Cechy te widoczne są co roku podczas obchodów „Feria de Caballo” (targów koni), imprezy o międzynarodowym znaczeniu turystycznym. Tutaj też produkuje się najsłynniejsze na świecie sherry i brandy. Odwiedzimy jedną z takich piwnic winiarskich gdzie będziemy degustować i poznawać tradycje miasta związane z winem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Dzisiaj czeka nas odrobina egzotyki – wyprawa do Maroka. Przejazd do położonego najbardziej na południu Hiszpanii miasta Tarifa, skąd promem przepłyniemy przez najwęższy odcinek Cieśniny Gibraltarskiej do marokańskiego Tangeru. Miasto to z niezwykle barwną historią w starożytności skolonizowane było przez Fenicjan, następnie pod władzą rzymską, arabską, a w XV wieku zdobyte przez Portugalczyków i oddane Brytyjczykom. W XVII wieku ponownie wraca pod rządy arabskie, ale jako miasto portowe nadal stanowi łakomy kąsek dla europejskich mocarstw. Panoramiczny objazd Tangeru, a następnie spacer po medynie, gdzie odwiedzimy charakterystyczne targowiska nazwane sukami oraz wizyta w starej, warownej części miasta z urokliwymi, wąskimi uliczkami. Na zakończenie, dla chętnych, proponujemy tradycyjny marokański obiad. Rejs powrotny do Hiszpanii. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Sewilli, stolicy Andaluzji, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Zabytkowy zespół architektoniczny miasta jest wpisany na listę UNESCO. Zaczniemy od panoramicznej przejażdżki po portowej dzielnicy El Arenal z najwspanialszą w Hiszpanii areną do walki z bykami. Następnie zwiedzanie Placu Hiszpańskiego z kompleksem pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącymi wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zobaczymy także XV wieczną katedrę Najświętszej Marii Panny, jeden z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, z pięknymi ogrodami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VI Śniadanie w hotelu. Czas na relaks i wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ VII Pośniadaniu wycieczka po wybrzeżu Costa del Sol. Dzisiaj ruszamy na szlak „białych miasteczek”, z których słynie Andaluzja. Położone na terenie gór Sierra de Grazalema oraz Parku Narodowego Andaluzji, umiejscowione na wzniesieniach, otoczone wijącymi się wąwozami, odseparowane od świata zewnętrznego, przez co tak spokojne i bezpieczne, śnieżnobiałe- niczym diamenty- pięknie połyskują w promieniach słońca. Zaczniemy od Arcos de la Frontera osadzonego na spektakularnej „ściętej” skale, pełnego zakątków, które przypominają o jego arabskiej spuściźnie. Odwiedzimy także miasteczkoSetenil de las Bodega.Białe zabudowania są usytuowane piętrowo. Te z budynków, które mieszczą na niższej wysokości, mają zadaszenie w postaci powierzchni skał, a jednocześnie ta sama skała może być podłogą w budynku położonym wyżej. Zdarzają się też wąskie pasaże i uliczki, które częściowo lub całkowicie są przykryte skałami. Taka zabudowa tworzy niezwykle romantyczną scenerię, a jednocześnie sprawia, że bardzo łatwo znaleźć tu zacienione miejsce, w którym możemy odpocząć od palącego, andaluzyjskiego słońca.Przejazd do Rondy, jednego z najpiękniejszych „białych miast” w Andaluzji, nazywanej miastem wiszących domów. Ernest Hemingway pisał o niej, że jest „żywą kulisą teatralną”. Zobaczymy Plaza de Toros, jedną z najstarszych aren korridy, imponujący most Puente Nuevo, z którego rozpościera się piękny widok na przepaść wąwozu rzek Tag i Guadalevin. Pospacerujemy także po starówce i zobaczymy XVII wieczny pałac Casa del Rey Moro z ogrodami wiszącymi nad przepaścią. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VIII Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Maladze. Przelot do Berlina na lotnisko Brandenburg.

TERMIN: 12.10 – 19.10.2023

CENA: 6 250 PLN

CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Malaga– Berlin
 • 7 noclegów w hotelach
 • wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport na trasie wycieczki
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • bagaż osobisty o wymiarach 45x36x20 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
DODATKOWE OPŁATY:

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 130 EUR
 • bagaż rejestrowany 15 kg – 430 PLN, 23 kg – 540 PLN
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 190 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • dopłata do pokoju 1 os. – 1190 PLN
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.
 
UWAGI:

 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował (rodzaj, seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych informacji na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
 • spotkanie z pilotem-przewodnikiem może nastąpić na lotnisku w Maladze
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie 
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
 
 
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.