A w Krakowie na Brackiej

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-10-11 5dni Autokar Polska Zgodnie z programem Szczecin 2550PLN
int(9389)
A w Krakowie na Brackiej
 

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Łodzi. Zobaczymy najpiękniejszą fabrykę – dawne zakłady Izraela K. Poznańskiego ze wspaniałym, kutym ogrodzeniem i główną bramą wjazdową, której wrota stanowią mistrzowskie dzieło sztuki kowalskiej. Dawny kompleks przemysłowy został zrewitalizowany i obecnie jest wykorzystywany przez centrum handlowo-rozrywkowo-kulturalne Manufaktura. Zobaczymy także wille i pałace budowane kiedyś dla fabrykantów, świadczące o bogactwie dawnej Łodzi. Spacer po ulicy Piotrkowskiej o długości 4,2 km, która stanowi „wizytówkę miasta”.  Po ulicy można przejechać się rikszą lub „trambusem” i zobaczyć pomniki, np. Trzech Fabrykantów, Ławeczkę J. Tuwima czy Pomnik Łodzian Przełomu Tysiącleci. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Częstochowy. Zaczniemy od wizyty na Jasnej Górze, gdzie znajduje się sanktuarium i zarazem zespół klasztorny zakonu paulinów. To jedno z najważniejszych miejsc kultu maryjnego w Polsce, od setek lat centrum pielgrzymowania katolików. Na Jasnej Górze znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej przedstawiający Maryję Dziewicę z dzieciątkiem Jezus, oraz pokaźny zbiór dzieł sztuki sakralnej w większości stanowiące dary od wiernych. Sanktuarium funkcjonuje jako miejsce kultu obrazu Czarnej Madonny, ale posiada również ciekawą historię. Powstało w XIV wieku i stale rozbudowywane, stało się militarną fortecą, która sprawnie broniła częstochowskich skarbów oraz polskich królów. Klasztor w historii Polski zapisał się jako niezdobyta twierdza w wielu lokalnych potyczkach i najazdach. Przejazd do Podzamcza i zwiedzanie najbardziej popularnego ze wszystkich zamków Orlich Gniazd - Zamku Ogrodzienieckiego. Zbudowany za czasów króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej (515,5m n.p.m.) to największy i najbardziej znany obiekt zamkowy w Śląskiem. Stanowi przykład kunsztu dawnych budowniczych, którzy przez stulecia uczynili z Ogrodzieńca imponującą magnacką rezydencję. Dwukrotnie zdobyty i spalony przez Szwedów w trakcie potopu w XVII w., nie odzyskał dawnej świetności. Dziś obiekt pełni funkcję tzw. trwałej ruiny. Przejazd do Krakowa. Obiadokolacja. Nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego – Katedra Królewska, Groby oraz Krypty Królewskie i Zasłużonych Polaków, Krypta Pary Prezydenckiej, Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia, Smocza Jama. Zamek Królewski położony na skraju Starego Miasta, na szczycie wapiennego Wzgórza Wawelskiego, jest jednym z najważniejszych symboli Krakowa i Polski. W czasach, kiedy Kraków był stolicą Polski, Wawel był oficjalną rezydencją królów. Budowla jest połączeniem stylów średniowiecznych, romańskich, renesansowych i barokowych. Następnie zwiedzanie Krakowa szlakiem “Droga Królewska”: spacer ulicą Kanoniczą i Grodzką z kościołami św. Andrzeja, św. Piotra i Pawła, O.O. Franciszkanów, Pałac Arcybiskupów, Collegium Maius, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza, Ulica Floriańska z Bramą Floriańską, Barbakan, Plac Matejki z Pomnikiem Grunwaldzkim. Czas wolny. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Podziemia Rynku (dodatkowo płatne). Obiadokolacja. Nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie. Przejazd do Wieliczki, zwiedzanie kopalni soli. Pełna unikalnego piękna i nieprzerwanie czynna od średniowiecza codziennie ukazuje turystom najznakomitsze solne cuda, skute w trudzie wielowiekowej pracy górników. W podziemnych wnętrzach Wieliczki czekają na nas kilometry chodników i pochylni, zjawiskowe komory i jeziora oraz doskonałe rzeźby solne. Unoszący się w powietrzu zapach soli, leczniczy mikroklimat, imponujące komory, drewniane konstrukcje i perfekcja w najmniejszych detalach. Powrót do Krakowa, spacer po Kazimierzu – dawnej dzielnicy żydowskiej pełnej klimatycznych uliczek, kamienic i kawiarni, w których każdego dnia spotykają się ludzie z całego świata. W trakcie spaceru ujrzymy z jednej strony tętniącą życiem codzienność “nieukończonego miasta”, z drugiej zaś usłyszymy historie bohaterów z Kazimierza upamiętniające ich doświadczenia. Podczas pieszej wędrówki zobaczymy historyczne kamienice, artystycznie zaprojektowane kawiarnie oraz żydowskie synagogi. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu przejazd do Oświęcimia. Zwiedzanie miejsca pamięci Auschwitz – Birkenau. Auschwitz był największym hitlerowskim obozem koncentracyjnym, miejscem stopniowego wyniszczania więźniów i równocześnie największym ośrodkiem natychmiastowej, bezpośredniej zagłady Żydów. Obecnie, obóz koncentracyjny wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,  jest symbolem okrucieństwa ludzi wobec ludzi w XX w. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 

TERMINY:
02.08 – 06.08.2023
11.10 – 15.10.2023
 
CENA: 2 550 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie NNW (10 000 PLN)
 • opiekę pilota  i lokalnych przewodników
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu i obligatoryjne zestawy audio guide – ok. 320 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 600 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,89 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 
UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
 
 
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.