Zrozumieć Czecha

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-07-13 4dni Autokar Czechy PRAGA, KARLOWE WARY Zgodnie z programem Szczecin 1990PLN
2023-09-14 4dni Autokar Czechy PRAGA, KARLOWE WARY Zgodnie z programem Szczecin 1990PLN
int(6617)
 • Zrozumieć Czecha

  DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Pragi w godzinach popołudniowych. Praga, nazywana miastem setek wież, uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miast świata i została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stolica Czech to nie tylko piękne zabytki, to jeszcze pachnące ziołami ogrody, Zizkov, gdzie spacerują gigantyczne bobasy oraz pełne tubylców gospody. Można się poczuć jak w czeskim filmie.  Zobaczymy Most Karola, obowiązkową pozycję na liście czeskich atrakcji do zwiedzania. Zwiedzimy także Stare Miasto - Trakt Królewski, Plac Staromiejski, Józefów, pomnik Jana Husa, Nowe Miasto, Tańczący Dom. Na koniec przejdziemy na  Plac Wacława, znajdujący się u stóp majestatycznego gmachu Muzeum Narodowego. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
   
  DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie zaczniemy od Hradczan, dzielnicy zbudowanej w XIV wieku, która przez wielu określana jest mianem “królewskiej”. Hradczany wznoszą się majestatycznie nad Wełtawą, prezentując się doskonale zarówno w dzień jak i w nocy. Na cały kompleks zamkowy składa się sporo budowli, a do najważniejszych zalicza się Zamek Królewski, dawną siedziba królów czeskich.  Zobaczymy także klasztor na Strachowie z pięknym kościołem i biblioteką, Loretę, ulicę Novy Svet, Bramę Macieja, zabudowania Kancelarii Prezydenckiej i Malą Stranę, Po południu czas wolny, dla chętnych wizyta w praskiej piwiarni, gdzie będziemy mogli skosztować słynnych czeskich knedlików i wybornego piwa. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
   
  DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Mariańskich Łaźni, jednego z najpiękniejszych sanatoriów Europy. Urzekają one położeniem, architekturą, atmosferą, lśnią czystością i blaskiem klejnotów, ale przede wszystkim leczą. Eleganckie domy uzdrowiskowe w otoczeniu malowniczych parków i kuracjusze siedzący na ławkach, popijający ze swoich specjalnych kubeczków wodę ze źródeł leczniczych. Ma się wrażenie, że przenieśliśmy się 100 lat wstecz. Spacer po miasteczku i czas na relaks. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
   
  DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Karlowych Warów. Atmosfery uzdrowiska zasmakujemy spacerując po zabytkowym centrum, w magicznym otoczeniu płynącej tu rzeki Teplá. Do dzbanuszka trzeba nabrać wody z jednego z leczniczych źródeł, a potem spacerować w cieniu eleganckich kolumnad. W Karlowych Warach mówią, że jeśli woda z żadnego z dwunastu źródełek nie pomoże wyleczyć schorzenia, trzeba spróbować tej z trzynastego, czyli becherovki. Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.           

   
  TERMINY: 

  30.04 – 03.05.2023
  13.07 – 16.07.2023
  14.09 – 17.09.2023
           
  CENA: 1 990 PLN
   
  CENA ZAWIERA:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • 3 noclegi w hotelach
  • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
  • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW ( 3 000 EUR), bagaż (300 PLN)
  • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
  • opiekę pilota – przewodnika i lokalnych przewodników
  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
   
  DODATKOWE OPŁATY:
  • bilety wstępu i obligatoryjne zestawy audio guide – ok. 1800 CZK
  • dopłata do pokoju 1 os. – 440 PLN
  • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
  • Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN.
  Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
   
  UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.