Gdzie nowe spotyka stare, NIEMCY

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-07-12 5dni Autokar Niemcy AUTOKAREM, 5 DNI Zgodnie z programem Szczecin 2200PLN
2023-09-13 5dni Autokar Niemcy AUTOKAREM, 5 DNI Zgodnie z programem Szczecin 2200PLN
int(8661)
Gdzie nowe spotyka stare
 

DZIEŃ I Godz. 07.00  wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Wyjazd do Fuldy. Miasto ma ogromne znaczenie dla chrześcijan, to tutaj św. Bonifacy patron Niemiec założył biskupstwo i zapoczątkował rozwój miasta. Dzisiaj Fulda określana jest jako „miasto baroku”, a większość zabytków pochodzi z XVIII wieku. Zwiedzimy: katedrę św. Zbawiciela i św. Sebastiana, kościół św. Michała, pałac miejski z ogrodem pałacowym i oranżerią oraz stary ratusz. Miasto uchodzi wśród turystów za koktajl kolorowych impresji, to wspaniała mieszanka tradycyjnych zabytków i ogromnych możliwości nowoczesnego wypoczynku i zabawy. Przejazd do hotelu, nocleg.


DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Wetzlar, urokliwego miasteczka położonego nad rzeką Lahn. To wydarzenia z Wetzlar zainspirowały Goethego do napisania powieści „Cierpienia młodego Wertera” Zobaczymy katedrę i pospacerujemy po romantycznej starówce. Przejazd do Hanau, miasta braci Grimm, gdzie na rynku stoi pomnik narodowy dla uczczenia ich działalności. Następnie udamy się do Darmstadt, miasta gdzie króluje nauka i doświadczenia badawcze, sztuka, kultura i secesja. Zwiedzimy Wzgórze Matyldy z Kolonią Artystów. Tu w niebo wzbija się Wieża Weselna, a urbanistyczna atrakcją jest „Waldspirale” – tym fascynującym budynkiem Hundertwasser wprowadził przyrodę do miasta. Tereny parkowe, jak Herngarten, rokokowy ogród Prinz-Georg-Garten czy botaniczny ogród Uniwersytetu Technologicznego przyciągają do miasta miłośników przyrody. W Parku Rosenhöhe, z którego roztacza się malownicza panorama na miasto, zobaczymy piękne różane ogrody. Nocleg.


DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Przejazd do Mannheim nazywanego miastem kwadratów, od specyficznego układu ulic na planie szachownicy. Zobaczymy rozbawione centrum miasta  z okazałą barokową formą pałacu Mannheim, który dzisiaj jest siedzibą uniwersytetu. Zwiedzimy także secesyjny zakątek na Friedrichplatz, wieżę ciśnień, kościół Chrystusa i kościół jezuitów. Przejazd do Wormacji, jednego z najstarszych miast niemieckich. Zwiedzimy katedrę św. Piotra, która jest jedną z trzech romańskich katedr cesarskich w Niemczech i należy do najwspanialszych dzieł sztuki budownictwa sakralnego. Zobaczymy także największy na świecie pomnik Marcina Lutra, który tutaj na Sejmie Rzeszy został skazany na banicję za głoszenie swoich poglądów. Nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu przejazd do Kassel. Miasto, z architektonicznego punktu widzenia, składa się z fascynujących przykładów reprezentujących książęcą sztukę budowlaną  położoną w sercu architektury powojennej i rozległych terenów parkowych. Zwiedzimy Pałac Wilhelmhöhe i Bergpark z antyczną statuą Herkulesa - symbolem miasta i kaskadami z gorącymi źródłami solnymi. Zobaczymy także barokowy Park Karlsaue z oranżerią i Pałac i Park Wilhelstal. Przejazd do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Getyngi, miasta zdominowanego przez życie akademickie. Aż 44 laureatów Nagrody Nobla urodziło się w tym mieście, studiowali tutaj, wykładali bądź prowadzili badania naukowe na uczelniach. Nad miastem góruje uniwersytet z klasycystycznym głównym gmachem, a po całym mieście rozsianych jest 300 marmurowych płyt upamiętniających getyńskich uczonych. Stare Miasto, otoczone średniowiecznymi murami, kryje liczne zabytkowe budynki i prawdziwy skarb miasta – Gąsiareczkę, secesyjną figurkę stojącą przed ratuszem. Wyjazd do Polski. Przyjazd do Szczecina ok. godz. 22.00.


TERMINY:
29.04 – 03.05.2023
12.07 – 16.07.2023
13.09 – 17.09.2023
 
CENA: 2 200 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota – przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
DODATKOWE OPŁATY:

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide – ok. 50 EUR
 • dopłata do 4 obiadokolacji – 500 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 530 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 
UWAGI:

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie w wariancie Standard, które oferujemy w cenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia COVID-19 do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL)

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.