Ach...jak pięknie

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-09-27 5dni Autokar Austria Niemcy, Austria Zgodnie z programem Szczecin 2490PLN
int(9275)
ACH...JAK PIĘKNIE
jak ze snu… romantyczne miasta i bajkowe krajobrazy


DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. W godzinach popołudniowych przyjazd do Bamberga położonego nad rzeką Regnitz. Miasto to, podobnie jak Rzym, leży na siedmiu wzgórzach i może się tym chwalić bez nadmiernego koloryzowania rzeczywistości. W przeciwieństwie do większości niemieckich miast średniej wielkości Bamberg ominęły bombardowania wojenne, dzięki czemu bez szwanku przetrwały najważniejsze budynki i ich fasady. Starówka bamberska od 1993 roku wpisana jest na listę UNESCO. Podczas spaceru po wąskich uliczkach starego miasta raz po raz natrafimy na charakterystyczne przykłady muru pruskiego lub barokowe fasady budynków kościelnych i dawnych rezydencji patrycjuszy. Zobaczymy: Maxplatz, Stary Ratusz, Plac Katedralny z katedrą cesarską i Ratstube. Czas, aby spróbować lokalnego piwa, bo Bamberg to przecież stolica „dymnego piwa”. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Salzburga. Piękno miasta kryje się w jego zabytkowych pałacach, kościołach, muzeach, ogrodach oraz w niezwykłym krajobrazie naturalnym. Miejsca te przesiąknięte są wielką historią i dawnymi dziejami zwykłych ludzi. Salzburg uchodzi za najmniejsze ze wszystkich miast o światowej renomie, nie mniej jednak ma ducha prawdziwej metropolii, posiada swój niepowtarzalny urok. Jest miastem Mozarta, mieszkańcy celebrują pamięć o swoim największym synu z wielkim pietyzmem. Pralina Mozartkugel, lotnisko, most, lodowisko, uniwersytet, festiwal i statek noszą imię kompozytora, są nawet gumowe kaczki kąpielowe w peruczce kojarzącej się z jego epoką. Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Alp austriackich: kościół św. Piotra, katedra św. Ruprechta, Dom Mozarta, pomnik Mozarta, zamek i ogrody Mirabell, średniowieczna Twierdza Hohensalzburg. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd do krainy gór i jezior Salzkammergut, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bóg musiał być w dobrym nastroju, kiedy tworzył Salzkammergut, gdyż pomyślał o wszystkim. Chyba nie ma drugiego regionu w Austrii, który na tak małej powierzchni ma tak dużo do zaoferowania. Zwiedzimy Bad Ischl, urokliwe miasteczko, w którym zakochał się cesarz Franciszek Józef. Następnie udamy się do Hallstatt, bajkowo położonego nad jeziorem w otoczeniu gór. Miasteczko uważane jest za najpiękniejsze w Austrii. Nad uroczym jeziorem, u stóp góry ściśnięte są  malownicze, drewniane domy obrośnięte kwiatami i bluszczem. Odwiedzimy tu starą kopalnię soli. Sól jest niewidocznym skarbem Hallstatt i z nią związana jest najdawniejsza, dużo starsza niż średniowiecze, historia miasta. Na koniec zwiedzimy Olbrzymie Groty Lodowe Dachsteinu, które należą do największych tego typu jaskiń na świecie. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie zamku i ogrodów wodnych Hellbrunn. Renesansowy kompleks pałacowo-ogrodowy zaskakuje odwiedzających pomysłowymi igraszkami wodnymi. Ukryte przed wzrokiem spacerowiczów fontanny niespodziewanie tryskają wodą, dostarczając im w upalne dni ochłody i rozrywki. Niezmiennie od czterystu lat! Wyjazd do Niemiec i zwiedzanie Dinkelsbühl – jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miasteczek tego kraju, które niemal bez szwanku przetrwało drugą wojnę światową. Zachowane prawie w całości mury miejskie z XIV i XV w. oraz stare kamieniczki tworzą idealne tło dla romantycznych spacerów. Zobaczymy gotycką katedrę św. Jerzego i Dom Niemiecki z XVI w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie. Wyjazd do wyjątkowo urokliwego, średniowiecznego miasteczka Rothenburg ob der Tauber, które prawie całe stanowi jedno wielkie muzeum. Miasto jest przepiękną perłą trasy turystycznej zwanej „Romantische Strasse” i jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Niemczech Wydaje się, że czas zapomniał o Rothenburgu - wiele budynków pamięta średniowiecze, stare miasto zachwyca bramami i murami obronnymi, kościołami, placykami z fontannami i szachulcowymi kamienicami. Zobaczymy: dzielnicę Spitalviertel, gotycki kościół św. Jakuba z rzeźbionym ołtarzem i pięknymi witrażami, kościół św. Wolfganga i franciszkański stary ratusz. W godzinach południowych wyjazd do Polski. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 
TERMINY:
24.05 – 28.05.2023
02.08 – 06.08.2023
27.09 – 01.10.2023
 
CENA: 2 490 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota-przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 
DODATKOWE OPŁATY

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 100 EUR (łącznie z biletami na kolejki linowe)
 • dopłata do 4 obiadokolacji – 500 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 800  PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 PLN.

Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 

UWAGI:

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie w wariancie Standard, które oferujemy w cenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia COVID-19 do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL)

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.