Schwarzwald i Jezioro Bodeńskie

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-06-20 5dni Autokar Niemcy AUTOKAREM, 5 DNI Zgodnie z programem Szczecin 2490PLN
2023-08-12 5dni Autokar Niemcy AUTOKAREM, 5 DNI Zgodnie z programem Szczecin 2490PLN
2023-09-20 5dni Autokar Niemcy AUTOKAREM, 5 DNI Zgodnie z programem Szczecin 2490PLN
int(8626)

Schwarzwald i Jezioro Bodeńskie

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Würzburga w godzinach popołudniowych. Dawne miasto biskupów znane jest przede wszystkim, jako miasto baroku z pogodną atmosferą. Nad miastem króluje dawna siedziba książąt-biskupów, twierdza Marienburg, która nie bez powodu jest najsłynniejszą pośród prawie dwóch tuzinów miejsc na słynnym Szlaku Romantycznym. Würzburg jest też centrum gospodarczym i pulsującym miastem uniwersyteckim, w którym dominuje niespotykana nigdzie mieszanka handlu i kultury, gospodarki i winnych festynów. Zwiedzimy: rezydencję książąt – biskupów z ogrodem Hofgarten, wpisaną na listę UNESCO, twierdzę Marienberg i zabytkową starówkę. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ II Po śniadaniu przejazd do Maulbronn. Zwiedzanie klasztoru cystersów, wpisanego na listę UNESCO. Jest to jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych kompleksów klasztornych na północ od Alp, na którym odcisnęły swoje piętno chyba wszystkie style architektoniczne epoki. Przejazd do miasta Triberg, znanej miejscowości turystycznej, nazywanej bramą do Parku Narodowego Południowy Schwarzwald. Zobaczymy najwyższy wodospad w Niemczech i zwiedzimy muzeum zegarów z kukułką. Tutaj spróbujemy słynnego tortu i zobaczymy kapelusze „bollenhut” oraz zegary z kukułką, które są symbolami Schwarzwaldu. Przejazd do hotelu. nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd nad Jezioro Bodeńskie, nazywane „bawarskim morzem”. Leżące na granicy trzech państw (Austrii, Niemiec i Szwajcarii) to jedno z największych jezior środkowej Europy. Jednocześnie jest to jeden z ciekawiej położonych akwenów, otoczony wzgórzami i alpejskimi szczytami, gdzie w przypadku dobrej widoczności na horyzoncie wypatrzymy niemal niezliczoną ilość szczytów. Wycieczka na wyspę Mainau, która jest wielką atrakcją Jeziora Bodeńskiego. Zachwyca bogactwem kwiatów o każdej porze roku, arboretum, jednym z największych pawilonów motyli w Niemczech, z fantastycznymi pokazami w „Wasserwelt” oraz innymi ciekawostkami. Przejazd do malowniczego miasteczka Meersburg i spacer po starówce. To urozmaicone miasteczko wygląda niczym scenopis, można tam spotkać się z jednej strony z odważnymi zamkami, a z drugiej z domkami z drewna rozmieszczonymi wokół wąskich uliczek. Przejazd do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Fryburga, stolicy Schwarzwaldu. Fryburg Bryzgowijski, potocznie zwany też po prostu Fryburgiem, to miasto, które urzeka zabytkową architekturą, górskimi pejzażami, wielonarodowością mieszkańców oraz, a może i przede wszystkim, słoneczną pogodą. Zobaczymy stare dzielnice z krętymi zaułkami, idylliczne podwóreczka, wąskie strumyki tzw. „Bächle”, przytulne restauracje, klimatyczne lokale na starówce i górującą nad miastem katedrę z oryginalną wieżą. Przejazd do hotelu w okolicach Heidelbergu. Nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Heidelbergu, miasta majestatycznie położonego po obu stronach rzeki Neckar.  Zamek i malownicza starówka od zawsze inspirowały malarzy i poetów, pisarzy i kompozytorów. Także naukowcy od wielu lat osiedlają się w mieście, gdyż tutejszy uniwersytet jest najstarszą uczelnią w dzisiejszych Niemczech i jedną z najbardziej elitarnych w regionie. Dzięki korzystnemu położeniu oraz bliskim kontaktom ze światem kultury i nauki region wokół Heidelbergu jest jednym z najbardziej popularnych lokalizacji gospodarczych Niemiec. Zwiedzimy zamek, w którym znajduje się największa na świecie beczka z winem oraz pospacerujemy po romantycznej starówce. Godz. 13.00 wyjazd do Polski. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 
TERMINY:
20.06 – 24.06.2023
12.08 – 16.08.2023
20.09 – 24.09.2023
 
CENA: 2 490 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota-przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 
DODATKOWE OPŁATY:

 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 70 EUR
 • dopłata do 4 obiadokolacji – 500 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 520  PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 
UWAGI:

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie w wariancie Standard, które oferujemy w cenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia COVID-19 do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL)

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.