Bawaria - kraj jak malowany

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-04-29 5dni Autokar Niemcy zamki Ludwika II Zgodnie z programem Szczecin 2380PLN termin potwierdzony
2023-07-19 5dni Autokar Niemcy zamki Ludwika II Zgodnie z programem Szczecin 2380PLN
2023-09-06 5dni Autokar Niemcy zamki Ludwika II Zgodnie z programem Szczecin 2380PLN
int(9574)
Bawaria – kraj jak malowany
 

DZIEŃ I Godz. 06.30 wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.15 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Norymbergi, drugiego co do wielkości miasta w Bawarii i nieoficjalnej stolicą Frankonii. To energiczne miasto, cechujące się intensywnym życiem nocnym i piwem, które jest ciemne jak kawa. Przez wieki, Norymberga uznawana była za nielegalną stolicę Świętego Cesarstwa Rzymskiego i była preferowanym miejscem zamieszkania większości niemieckich królów, którzy gromadzili tutaj swoje klejnoty koronacyjne. Bogate i pełne architektonicznych cudów miasto, przyciągało znanych artystów, z których najbardziej znanym był Albrecht Dürer. Martin Luter twierdził, że Norymberga w Niemczech świeci jak słońce wśród księżyca i gwiazd. W XIX wieku miasto stało się prawdziwą potęgą w niemieckiej rewolucji przemysłowej. Dziś Norymberga słynie ze swych tradycyjnych wyrobów cukierniczych (pierników, marcepanów i ciastek zwanych Spekulatius), drewnianych ozdób zdobiących bożonarodzeniowe choinki w całych Niemczech oraz prawdziwych norymberskich kiełbasek. Zobaczymy starówkę z pięknymi kamieniczkami, ratusz, Dom Dürera, kościół św. Sebalda, kościół św. Wawrzyńca z rzeźbami Wita Stwosza i Zamek Cesarski. Przejazd do hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Przejazd do Garmisch–Partenkirchen, najbardziej znanego kurortu w Alpach Bawarskich - możliwość wjazdu kolejką na najwyższy szczyt Niemiec Zugspitze i podziwianie panoramy alpejskich szczytów 4 państw. Przejazd na zwiedzanie zamku Linderhof, wybudowanego w stylu baroku i rokoko, położonego w pięknym 50 ha ogrodzie z rozlicznymi kaskadami wodnymi i budowlami ogrodowymi. Wnętrza zamku są oszałamiającopiękne, bogato zdobione, ociekające złotem, wyglądają dokładnie tak, jak wyobrażamy sobie komnaty w królewskim pałacu. Podczas spaceru po ogrodzie zobaczymy także sztuczną grotę z jeziorkiem, po którym lubił pływać sam król Ludwik II, wśród dźwięków muzyki Wagnera. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ III  Po śniadaniu wyjazd w Alpy Bawarskie. Dziś czeka nas spotkanie z Bawarią, którą znamy z licznych plakatów promujących Niemcy. To właśnie bajkowe zamki Ludwika II Bawarskiego, położone wśród alpejskich szczytów są kwintesencją naszego wyobrażenia o Bawarii. Poddani nazywali Ludwika II Wittelsbacha szalonym. Nie bez powodu, ale to chwiejności jego umysłu i ucieczkom w świat marzeń Bawaria zawdzięcza bajkowe zamki i pałace, których nie ma w żadnym innym zakątku świata. Najpiękniejszy z nich, zamek Neuschwanstein, jest pierwowzorem pałacu, który spopularyzował Walt Disney. Zwiedzanie zaczniemy właśnie od zamku Neuschwanstein (wnętrza), który jest symbolem romantycznej architektury i tragicznej historii, i jest najczęściej fotografowanym obiektem w Niemczech. Zobaczymy także zamek Hohenschwangau, położony na wysokim wzgórzu, z którego roztacza się wspaniała panorama na jezioro i Alpy. Zamek powstał na miejscu ruin XII-wiecznej twierdzy Schwanstein, gdzie król bawarski Maksymilian II, ojciec Ludwika II, zbudował dla siebie wspaniałą rezydencję. Hohenschwangau był udekorowany scenami ze średniowiecznych legend i poezji, łącznie z legendą o rycerzu łabędziu Lohengrin. To tutaj młody Ludwik zafascynował się romantyzmem średniowiecza. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Monachium. „Jak wieś położona między wzgórzami, tak między sztuką a piwem położone jest Monachium”, pisał przed 150 laty Heinrich Heine. To zdanie aktualne jest do dziś. Na jarmarku wiktuałów i w operze, w karczmie Hofbräuhaus i Pinakotece, BMW i FC Bayern, stolica Bawarii łączy w sobie stare bawarskie tradycje z pulsującą aktywnością i fascynuje wspaniałymi oazami zieleni. Zobaczymy: kościół św. Michała, katedrę, Plac Mariacki, Nowy Ratusz, kościół św. Piotra, rezydencję Wittelsbachów, Viktualienmarkt i Bramę Isar. Poznamy też bogate zbiory malarstwa w Starej lub Nowej Pinakotece. Czas wolny – pora na golonkę i bawarskie piwo. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wyjazd do Ratyzbony. Miasto, położone nad Dunajem, oczarowuje bawarską atmosferą i włoskim otoczeniem. Ratyzbona powstała z rzymskiej Castra Regina, a w średniowieczu była jednym z najbardziej zamożnych miast w Europie. W 2006 roku stare miastowpisano na listę UNESCO, we wpisie znalazło się niemal 1500 budynków, z czego blisko 1000 na ścisłym obszarze starówki. Zobaczymy: starówkę z zabytkowymi kamieniczkami, ratusz, Porta Pretoria – najstarszą bramę miejską w Niemczech, katedrę, Most Kamienny. Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Wieczorny przyjazd do Szczecina.
 
TERMINY:
29.04 – 03.05.2023
19.07 – 23.07.2023
06.09 – 10.09.2023
 
CENA: 2 380 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota – przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 
DODATKOWE OPŁATY:
 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide ok. 60 EUR, wjazd na Zugspitze 61 EUR
 • dopłata do 4 obiadokolacji – 500 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 520  PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 %  ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 

UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie w wariancie Standard, które oferujemy w cenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia COVID-19 do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL)
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.