EDYNBURG

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2023-05-01 5dni Przelot Wielka Brytania samolotem z Berlina Zgodnie z programem Szczecin 4200PLN ostatnie miejsca
int(9766)
EDYNBURG
 

DZIEŃ I Wylot z Berlina z lotniska Brandenburg, zbiórka na lotnisku 2,5 godziny przed wylotem. Przylot do Edynburga, transfer komunikacją miejską do hotelu. Edynburg jest stolicą Szkocji, położoną na wzgórzach, tuż obok wygasłego wulkanu. Jest to miasto bardzo klimatyczne, z własnym charakterem i duszą. Ma swój niepowtarzalny styl i mroczne historie, które na długo mogłyby zająć niejednego poszukiwacza przygód. Kusi wyjątkowym położeniem, wiktoriańską architekturą i klimatycznymi pubami. Wieczorny spacer po okolicy. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Najważniejszą wizytówką Edynburga jest wpisane na listę UNESCO zabytkowe centrum, na które składają się Stare oraz Nowe Miasto. Spacer wzdłuż Królewskiej Mili. Royal Mile, esencja średniowiecznego miasta, z przylegającymi uliczkami jest perłą architektury. Jednym z ważniejszych punktów na trasie jest Plac Parlamentarny oraz katedra św. Idziego, najważniejsza świątynia w Edynburgu. Stąd już bardzo blisko na Wzgórze Zamkowe, gdzie znajduje się jedna z najstarszych i najpotężniejszych fortec Wielkiej Brytanii – Zamek Edynburski. Zobaczymy królewskie komnaty, skarbiec z insygniami oraz więzienie. Będzie to podróż po burzliwej historii Szkocji i Edynburga. Następnie wybierzemy się do najbardziej kolorowej części miasta, Grassmarket, który pomimo setek barw, skrywa w sobie mroczną tajemnicę...Ciekawym elementem architektonicznym Starego Miasta są bardzo wąskie przejścia pomiędzy budynkami, łączące dwie ulice, tzw. close. Przejdziemy kilkoma takimi uliczkami, aby zanurzyć się w ciemne i ponure zaułki miasta. Czas na wizytę w typowym szkockim pubie. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ III
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejścia pod Pałac Holyrood, by przyjrzeć się szkockiej rezydencji brytyjskiej rodziny królewskiej. Po drodze zobaczymy szkocki budynek parlamentu. Przejście na wzgórze Calton Hill nazywane „Akropolem Północy”, skąd rozpościera się najpiękniejsza panorama na miasto. Idealne miejsce na spacer w otoczeniu zabytkowych pomników i obiektów. Następnym punktem będzie Nowe Miasto, które szczyci się spójną i elegancka zabudową. Przejdziemy fragmentem ulicy Princess Street mijając luksusowy hotel Balmoral z okazałą wieżą zegarową oraz pomnik słynnego poety szkockiego, Waltera Scotta. Popołudnie spędzimy w Królewskim Ogrodzie Botanicznym, który wiosną zachwyca ferią kolorów i zapachów. Czas wolny. Dla chętnych możliwość wizyty w Narodowym Muzeum Szkocji. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wyruszymy w podróż w głąb Szkocji. Park Narodowy Loch Lomond i The Trossachs jest pierwszym narodowym parkiem Szkocji, utworzonym decyzją Szkockiego Parlamentu w 2002 roku. Dziś właśnie tam się wybierzemy. Miejsce to słynie z pięknych, górskich krajobrazów, które w połączeniu z jeziorami tworzą bajkową scenerię. Zanim jednak tam dojedziemy odwiedzimy destylarnię whisky, gdzie dowiemy się w jaki sposób powstaje „woda życia”. Już żadne alembiki, „malt” i inne cuda nie będą mieć przed nami tajemnic. Po wizycie w destylarni przejedziemy nad jezioro Loch Lomond, zatrzymamy się w jednej z turystycznych miejscowości i przespacerujemy się brzegiem jeziora. Jest to doskonałe miejsce, aby zwolnić i delektować się naturą w całej okazałości. Przejazd przez park narodowy dostarczy nam wielu wrażeń. Przyroda tego miejsca, jej surowy charakter i dramaturgia krajobrazów zachwyca każdego. Wracając do Edynburga zatrzymamy się na chwilę w miejscu, gdzie podziwiać będzie można most kolejowy zawieszony nad rzeką Forth. Ta imponująca żelazna konstrukcja niegdyś była najdłuższym tego typu mostem na świecie. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu transfer na lotnisko w Edynburgu. Przelot z Edynburga do Berlina.

TERMIN: 01.05 – 05.05.2023
 
CENA: 4 200 zł
 
CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem na trasie Berlin – Edynburg – Berlin
 • 4 noclegi w hotelu w Edynburgu
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant Standard (KL 30 000 EUR, NW 3 000 EUR, bagaż 300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • transport w IV dniu wycieczki
 • opiekę pilota – przewodnika
 • bagaż osobisty o wymiarach 45x36x20 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWE OPŁATY:
 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zestawy audioguide – 75 GBP
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 190 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 1 280 PLN
 • bagaż rejestrowany 15 kg – 380 PLN, 23 kg – 450 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: wariant podstawowy – 3 %, wariant rozszerzony – 6,5 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

UWAGI:
 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował (rodzaj, seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych informacji na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
 • wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy jest na podstawie ważnego paszportu
 • spotkanie z pilotem-przewodnikiem może nastąpić na lotnisku w Edynburgu
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne godziny dostępne są w biurze)
 • pilot-przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.