Miłość i wino w Portofino

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(3471)

MIŁOŚĆ I WINO W PORTOFINO
…czar i urok Ligurii…

 
DZIEŃ I Wylot samolotu z lotniska Berlin Tegel, zbiórka 2 godziny przed wylotem. Przylot do Mediolanu. Przejazd busem do Mediolanu, europejskiej stolicy mody. Zobaczymy: Piazza del Duomo ze słynną gotycką katedrą, Galerię Vittorio Emanuele z eleganckimi sklepami i kawiarniami, Piazza de la Scala z operą La Scala, Castello Sforzesco. Czas wolny, czas na zakupowe szaleństwo. Przejazd do hotelu na wybrzeżu liguryjskim w miejscowości Moneglia. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Nocleg.
 
DZIEŃ II  Śniadanie w hotelu. Przejazd pociągiem do portowego miasta La Spezia, gdzie życie toczy się w portowych tawernach i restauracjach, a turyści spacerują wzdłuż nadmorskich deptaków. Zobaczymy tutejsze średniowieczne zamki, barokowe kościoły i pałace oraz secesyjne kamienice z ogrodami dostępnymi publicznie. Przejazd pociągiem do Portovenere, które w 1997 roku razem z Cinque Terre zostało uznane za część Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nawet najbardziej wymagających turystów oczaruje Piazza Della Marina, tutejszy port jachtowy i stojące przy nim kolorowe kamieniczki. Powrót do hotelu, czas na relaks na plaży. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd pociągiem do Genui. Krzysztof Kolumb, Niccolo Paganini, największe akwarium w Europie i... focaccia, to znaki rozpoznawcze stolicy włoskiej Ligurii. Zwiedzanie miasta i czas na włoskie espresso. Powrót do hotelu, czas na relaks na plaży. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Wyjazd pociągiem na zwiedzanie Cinque Terre, które jest niezwykłą krainą składającą się z pięciu miasteczek położonych na skałach tuż przy Morzu Liguryjskim. Zaczniemy od Riomaggiore, z którego przejdziemy pieszo słynną „ Ścieżką Miłości” do Manaroli. Następnie zwiedzimy Corniglio lub Vernazzo. Kolorowe domki przyczepione do ciemnych skał i pięknie z nimi kontrastujące, małe łódki zacumowane przy niemal każdym domostwie, wąskie, brukowane uliczki, zapachy włoskich potraw unoszące się z wielu restauracji i gwar codziennego życia to będzie najpiękniejsza przygoda, jaką uraczy nas Liguria. Powrót do hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wyjazd pociągiem do Rapallo, najbardziej znanego kurortu Riwiery Włoskiej. Stąd wyruszymy w rejs po morzu z postojem w Portofino. Portofino nazywane jest najpiękniejszym portem Morza Śródziemnego. Zachwyca wszechobecna soczysta zieleń i urwiste klify, a w lazurowym morzu odbijają się kolorowe kamieniczki. Portofino jest symbolem luksusu i prestiżu, bez większego trudu można tu spotkać gwiazdy filmowe z całego świata, znanych piosenkarzy, ludzi biznesu i elitę towarzyską z całej Europy. Wieczorem powrót do hotelu.
 
DZIEŃ VI  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Mediolanie. Wylot samolotu do Berlina.

Terminy i ceny na zapytanie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.