Turkus, lazur czy indygo

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(6111)

Turkus, lazur czy indygo?
 
DZIEŃ I Wylot z Berlina. Przylot na Majorkę. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Majorka jest największą wyspą archipelagu Balearów i prawdziwą turystyczną perełką. „Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie” – tak pisał o Majorce Fryderyk Chopin i …trudno się z tym nie zgodzić. Zwiedzanie stolicy wyspy zaczniemy od zamku Castell de Bellver. Wzniesiony w XIV wieku na 112-metrowym wzgórzu był jedną z pierwszych budowli, jakie pojawiły się w Palmie. Okrągły dziedziniec z krużgankami, majestatyczne mury, potężne wieże, fosa, barbakan… wszystko to przetrwało do czasów dzisiejszych w praktycznie nienaruszonym stanie. Pałac otacza piękny park, a ze wzgórza zamkowego roztacza się wspaniały widok. Następnie udamy się na spacer po porcie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu czeka nas bliższe zapoznanie się z Palmą. To miasto słynące z bogatego życia kulturalnego, niesamowitej atmosfery i pięknych zabytków. Tutaj gotycka architektura łączy się z pełną temperamentu teraźniejszością.  Przejazd komunikacją miejską do centrum i piesze zwiedzanie. Zobaczymy plac Plaza Espana i Plaza Mayor, główny plac miasta z ratuszem z XVI wieku i charakterystycznymi żółtymi budynkami z zielonymi okiennicami. Zwiedzimy także katedrę La Seu, ogromną gotycką świątynię, jedną z trzech największych w Europie, która wznosi się tuż przy morzu i porcie, stanowiąc wizytówkę miasta i wyspy. Z drugiej strony katedry znajduje się Pałac Królewski La Almudaina, pozostałość po arabskich władcach, którą następnie przejęli hiszpańscy królowie. Spacer po królewskich ogrodach S'Hort del Rei, pełnych soczystej zieleni i chłodzących fontann. Czas wolny. Wracając do hotelu przejdziemy Paseo dei Borne, najmodniejszą ulicą handlową miasta. Zadrzewiony spacerowy bulwar, otoczony starymi klimatycznymi budynkami pełen jest modnych tarasów, barów i restauracji. Warto zatrzymać się tutaj na kawę. Powrót do hotelu. Czas wolny na relaks i wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd do Sóller. Miasteczko ukryte miedzy morzem a zboczami środkowej części gór Sierra Tramuntana to prawdziwa perła Majorki, stanowi swego rodzaju krajobrazowo-kulturową esencję wyspy. Krajobraz w okolicach miasteczka to dolina porośnięta bujną roślinnością, w szczególności gajami pomarańczowymi. Spacer po mieście pośród starych, modernistycznych budynków ulokowanych w wąskich, brukowanych uliczkach. Przejażdżka drewnianym tramwajem do Port de Sóller, w czasie której będziemy delektować się widokiem sadów pomarańczowych i unoszącym się w powietrzu zapachem cytrusów. Piękna marina, mnóstwo klimatycznych restauracji położonych wzdłuż promenady i brak ruchu samochodowego w tej części miasteczka sprawia, że jest tu bardzo przyjemnie. Spacer po porcie i następnie rejs statkiem do  Sa Calobra. Woda w zatoce ma intensywny, niewiarygodnie szafirowy kolor, a strome brzegi spadające pionowo do wody sprawiają imponujące wrażenie. Dla chętnych spacer wzdłuż strzelistych, pionowych skał wąwozu Torrent de Pareis. Przejazd do Port de Alcúdia. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Czas na relaks i wypoczynek. Dla chętnych wycieczka statkiem na Minorkę. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Zaczniemy od wizyty na przylądku Cabo de Formentor, najbardziej malowniczym lądowo-morskim zakątku Majorki. To cypel z latarnią morską, który otaczają rzeźbione od tysięcy lat przez fale i wiatr klify osiągające w niektórych miejscach nawet do 300 m wysokości. Przejazd do urokliwego kurortu Alcúdia. Miejscowość jest prawdziwym skarbem wyspy, kryjącym w sobie średniowieczne mury obronne, urokliwą starówkę oraz starożytne rzymskie ruiny. Następnie zwiedzanie jaskiń d’Artà. By zwrócić uwagę turystów na najciekawsze elementy stworzono tutaj niepowtarzalną grę świateł i dźwięków. Dzięki kolorowej iluminacji łatwiej jest poznać największe osobliwości jaskiń, jakimi są okazałe, wiszące stalaktyty i „wyrastające” z ziemi stalagmity. Przy wyjściu z podziemnych grot ukazuje się piękny widok na morze. Na zakończenie proponujemy wizytę w starożytnym mieście Artà, gdzie na szczycie wzgórza stoi świątynia Santuari de Sant Salvador. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VI Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Bagaże zabieramy ze sobą i wyjeżdżamy w kierunku Valldemossy. Po drodze odwiedzimy wioskę Deià położoną w samym sercu gór. Charakteryzuje się ona labiryntem wąskich uliczek, kamiennymi domami z zielonymi okiennicami i uroczym widokiem na gaje oliwne i morze. Następnie wizyta w Valldemossie. Międzynarodową sławę przyniósł miasteczku zimowy pobyt w latach 1938-1939 Fryderyka Chopina i George Sand. Zarówno w przeszłości jak i dzisiaj Valldemossa działa jak magnes na artystów poszukujących tutaj spokoju i natchnienia. Zwiedzanie kościoła Kartuzów, gdzie kiedyś rezydował Chopin. Spacer po miasteczku i czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot z Majorki. Przylot do Berlina.

Terminy i ceny na zapytanie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.