Buda i Peszt

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(3329)
Buda i Peszt
 

DZIEŃ I Wylot samolotu z Berlina. Przylot do Budapesztu. Transfer do hotelu. Spacer po okolicy. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ II Po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem lokalnym. Stolica Węgier  jest pełną życia europejską stolicą, w której poczujesz wielkomiejskiego ducha, zwiedzisz wspaniałe zabytki, pospacerujesz po wspaniałych mostach i naddunajskim pasażu, wykąpiesz się w łaźni i posłuchasz muzyki. Zwiedzimy: kościół św. Macieja, Bastion Rybacki – efektowną fortecę zbudowaną i nazwaną tak na cześć rybaków broniących tego miejsca podczas najazdów tureckich, Wzgórze Gelerta, na szczycie którego znajduje się cytadela oraz pomniki Wyzwolenia i św. Gelerta. Następnie  zobaczmy Pałac Królewski pełniący rolę Galerii Narodowej,  bazylikę św. Stefana i Parlament. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd do Gödöllő. Pięknie położone wśród lasów i pagórków przyciąga wielu turystów głównie z powodu największego w całych Węgrzech XVIII wiecznego Pałacu Habsburgów, który powstał na zlecenie bliskiego współpracownika cesarzowej Marii Teresy. Z czasem stał się letnią rezydencją króla Węgier Franciszka Józefa i jego żony, która uciekała tu od sztywnego dworskiego ceremoniału. Zwiedzanie pałacu, w którym dzisiaj mieści się muzeum poświęcone cesarzowej Sisi i jej czasom. Powrót do Budapesztu. Rejs statkiem po Dunaju na wyspę Małgorzaty i spacer po wyspie. Budapeszteńczycy powiadają, że "miłość zaczyna się i kończy na Wyspie Małgorzaty, a to dlatego, iż te piękne zielone tereny były ulubionym miejscem zakochanych od XIX wieku. Spacer po uliczce Vaci, która jest głównym deptakiem miasta. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Szentendre, nazywanego najpiękniejszym małym miastem Węgier i jednym z najpiękniejszych w Europie Środkowej. To mekka artystów, życie płynie tu wolniej, smaczniej, milej i pewnie dlatego mieszkańcy Budapesztu uciekają tu w ciepłe wieczory lub na cały weekend. Zobaczymy trójkątny, otoczony kamieniczkami rynek Fo Ter, z centralnie umiejscowionym krzyżem morowym i dzielnicę żydowska z malutką synagogą. Spacer po nadrzecznym bulwarze, świetnie zagospodarowanym, tętniacym życiem, kolorowym i pełnym zapachów. Czas wolny. Powrót do Budapesztu. Czas na relaks w miejskich basenach termalnych. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z pokojów. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu. Przylot do Berlina.

Terminy i ceny na zapytanie.

 

 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.