Pod słońcem Toskanii

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(3778)
Pod słońcem Toskanii
 
DZIEŃ I Wylot z Berlina. Zbiórka 2 godziny przed wylotem. Przylot do Pizy. Zaczniemy od zwiedzania Pizy. Zobaczymy Plac Cudów ze słynną Krzywą Wieżą, baptysterium i katedrę. Przejazd do hotelu w Montecatini Terme. Czas na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu przejazd pociągiem do Florencji, stolicy Toskanii. Florencja to miasto, o którym można mówić długo, o której przepychu i sztuce słyszał chyba każdy, miasto, do którego każdy chciałby przyjechać, by choć na chwilę zobaczyć tą wspaniałą, przepełnioną duchem renesansu, stolicę włoskiej Toskanii.  Zwiedzanie: Piazza del Duomo, baptysterium, katedra Santa Maria del Fiore, kościół Santa Croce, Piazza Della Signoria, Wieża Giotta, Ponte Vecchio, Palazza Vecchio. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Lukki. Po drodze zobaczymy urokliwe położone miasteczko Comaiore, które kryje wiele artystycznych skarbów, a jego okolice są znane ze swoich pięknych krajobrazów. Następnie odwiedzimy
Lukkę. Miasto posiada wszystkie cechy toskańskie: renesansowe mury obronne, sielski spokój mieszkańców, cudowną, dużą starówkę, wspaniałe restauracje, mnóstwo zabytków i liczne typowo włoskie sklepiki z winem, pamiątkami i dziełami sztuki. Zwiedzimy katedrę, kościół San Michele i bazylikę San Fredian. Na zakończenie przejazd do nadmorskiego kurortu Viareggio, czas na relaks. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu przejazd do Pienzy, miasta papieża Piusa II. Miasto jest wykwintnym, renesansowym „domkiem dla lalek”, na jego nieszczęście niemal zbyt idealnym. Popularność Pienzy znacząco wzrosła dzięki wyróżnieniu przez UNESCO i dogodnym warunkom do stworzenia planu filmowego.  Okolice Pienzy z kasztanowcami otaczającymi miasto, cyprysami, gajami oliwnymi, makami i polami słoneczników są równie piękne jak samo miasto. Przejazd do Montepulciano, miasteczka słynącego z produkcji win, gdzie będzie można skosztować tych trunków w licznych urokliwych winiarniach. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wyjazd do Sieny, miasta św. Katarzyny.  Antyczny układ Sieny nie zmienił się od stuleci, a jej zabytkowe centrum od 1995 roku znajduje się Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Panuje tu specyficzna - można by rzecz toskańska - atmosfera. Na Piazza del Campo do późnej nocy przesiaduje tłum ludzi, mieszkańcy i turyści leżą na ceglanej posadzce, odpoczywają, jedzą lody, czytają książki lub rozmawiają z przyjaciółmi. Zobaczymy katedrę i Piazza del Campo, na którym odbywają się coroczne palio. Czas wolny. Przejazd do San Gimignano, zwanego miastem „pięknych wież”. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza Della Cisterna, główna ulica ze sklepami z miejscowymi wyrobami. Powrót do hotelu, Obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ VI Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na relaks w Montecatini Terme. Transfer na lotnisko w Pizie. Wylot z Pizy. Przylot do Berlina.

Terminy i ceny na zapytanie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.