Fiesta de Cantabria

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(5768)

Fiesta de Cantabria

DZIEŃ I Wylot samolotu z lotniska w Berlinie. Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Transfer do hotelu. Santander to położona nad Zatoką Baskijską stolica regionu Kantabria w północnej Hiszpanii. Jest tutaj niesamowicie zielono i są tutaj wspaniałe plaże. Miasto od XIX wieku, stanowi ulubione miejsce wypoczynku madrilenos (mieszkańców Madrytu). Dzisiejsze Santander ceni się za spokój, czystość oraz zgrabne połączenie historii z nowoczesnością. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Zaczynamy naszą przygodę z Santander, miastem kosmopolitycznym, ale w którym życie płynie w harmonii, a piękne widoki działają kojąco na zmysły. To także idealne miasto dla wielbicieli dobrej kuchni i hiszpańskiego stylu życia. Zwiedzanie miasta zaczniemy od gotyckiej katedry Nuestra Señora de la Asunción, która jest jedną z najważniejszych świątyń w Hiszpanii. Następnie udamy się na urokliwy Półwysep Magdaleny. Wysokie klify, zielona bujna trawa i wybudowany w stylu angielskim Palacio de la Magdalena, to po prostu bajka. Santander było ulubionym miejscem letniego wypoczynku królów hiszpańskich i to dla nich został wybudowany pałac, a miasto zyskało status kurortu. Odwiedzimy lokalne targowisko la Esperanza, gdzie będzie możliwość posmakowania lokalnych produktów. Spacer po przepięknych ogrodach Jardines of Pereda, które powstały jako hołd kantabryjskiemu pisarzowi José María de Pereda. Zobaczymy także Centro Botin, nowoczesne centrum kultury, które powoli staje się jedną z nowych wizytówek miasta. Następnie udamy się na przylądek Cabo Mayor, na którym znajduje się latarnia morska. Usytuowana jest ona na stromym urwisku, z którego podziwiać możemy piękne widoki klifów oraz panoramę miasta. Czas wolny – wizyta w Muzeum Prehistorycznym i Archeologicznym lub relaks na plaży. Nocleg w hotelu.

 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd busem na zwiedzanie parku przyrody Cabárceno. Park powstał w celach edukacyjnych, kulturalnych, naukowych i rekreacyjnych i stał się ogromną atrakcją turystyczną Kantabrii. Zamieszkuje go ponad setka gatunków zwierząt z pięciu kontynentów. Zwiedzający mogą je podziwiać prawie na wolności, gdyż przebywają na dużych powierzchniach w środowisku o charakterze możliwie jak najbardziej zbliżonym do naturalnego. Trasa została zaprojektowana tak, by móc zobaczyć wszystkie zwierzęta, składa się z 20 km dróg i można ją przebyć zarówno pieszo, jak i samochodem, podziwiając przy tym piękne wąwozy i spokojne jeziora. Przejazd do nadmorskiego miasteczka Urros de Liencres, z którego rozciąga się piękna panorama na magicznie rzeźbione przez naturę urwiska i rzeszę wystających z wody skał. Powrót do Santander. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. W Kantabrii znajduje się 6,5 tysiąca jaskiń. My zwiedzimy jaskinię El Sopalo. Do wnętrza wjeżdża się niewielką kolejką, a w środku czeka kilka większych i mniejszych sal wypełnionych mnóstwem stalagmitów i stalaktytów, które są pięknie podświetlone. Przejazd do Comillas, które swoją urokliwość zawdzięcza budowlom reprezentującym różne style architektoniczne oraz małomiasteczkowemu spokojnemu klimatowi. Zobaczymy willę El Capricho autorstwa Antoniego Gudiego i Palacio Sobrellano. Przejazd do Santillana de Mar nazywanego miastem trzech kłamstw, uroczego średniowiecznego miasteczka, uznawanego za najpiękniejsze w całej Hiszpanii. Zobaczymy doskonale zachowane kamienne domy i rezydencje arystokratów ciągnące się wzdłuż licznych brukowanych ulic. Miasteczko to to nie tylko piękne widoki, ale także pyszne jedzenie. Można tu docenić niektóre z najbardziej znaczących potraw w zróżnicowanej tradycji kulinarnej Kantabrii, zarówno w owocach morza, jak i kuchni górskiej. Powrót do Santander. Nocleg w hotelu.
 

DZIEŃ V Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, bagaże zostawiamy w przechowalni. Santander pożegnamy rejsem po zatoce, która należy do klubu najładniejszych zatok świata. Czas wolny – możliwość plażowania lub zrobienia ostatnich zakupów. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu do Berlina.Fiesta de Cantabria.

Ceny i terminy na zapytanie.

 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.