Inne oko na Maroko

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(6313)
INNE OKO NA MAROKO
kolory Maroka
 
DZIEŃ I Wylot z Berlina, zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przelot do Maroka. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja w Marakeszu na Placu Cudów Jemaa el Fna, gdzie o zachodzie słońca rozpoczyna się największy spektakl uliczny na świecie. Można tu zobaczyć zaklinaczy węży, tancerzy, akrobatów, muzyków, miejscowych znachorów, a wszystko to wśród egzotycznych dźwięków, rytmów i zapachów. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd busem do Beni Mellal. Po drodze zwiedzanie wodospadu Ouzoud  oraz tamy Bin el Ouidane, lunch. Przejazd trasą widokową do Beni Mellal. Wodospad Ouzud ma 110 m wysokości, kilka kaskad spadających na skalne tarasy. Czerwone skały i zielona roślinność – drzewa oliwne, figowe i migdałowe oraz oleandry stanowią piękne, kontrastowe tło dla biało – niebieskiej wody, rozbryzgującej się na miliony kropli. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd doliną Ziz do Erfoud, wspaniałą trasą widokową przez przełomy rzeki Ziz. Przejedziemy przez ciągnącą się kilometrami palmową dolinę w kierunku Erfoudu. Jesień to czas zbioru daktyli w Maroku, a Erfoud to daktylowa stolica. Owoce daktyli mają kolor żółty, brązowy a jeszcze inne czerwony.  Lunch. Po drodze zwiedzanie starych kazb i Oazy Ziz. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu  wizyta w muzeum skamielin i minerałów. Tu poznamy tajniki pozyskiwania, czyszczenia i odróżniania minerałów prawdziwych od fałszywych. Po lunchu znajdziemy się w świecie, gdzie rytm życia wyznaczają wschody i zachody słońca. Nasza trasa prowadzi w kierunku miejscowości Merzouga…a dalej już tylko pustynny piach. Przesiądziemy się na wielbłądy i po godzinie dotrzemy do miejsca naszego biwaku. Wydmy dochodzą tu do 250 metrów wysokości, a gwiazdy świecą tu jaśniej. Kolacja i nocleg w namiotach w obozowisku Nomadów na pustyni.
 
DZIEŃ V Wschód słońca nad wydmami i sesja fotograficzna. Powrót na wielbłądach do cywilizacji – prysznic i śniadanie. Przejazd do Erfoudu i oazy Tinghir – ż
yznej doliny pełnej gajów palmowych i berberyjskich wiosek. Lunch po drodze. Wieczór z muzyką regionalną. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VI Po śniadaniu wyjazd samochodami terenowymi do przepięknego przełomu Thodry – przyrodniczej osobliwości Maroka (300 m wysokości i tylko 10 m szerokości). Dalej przejazd górską drogą do doliny Dades, zwanej też doliną róż, fig, kazb i dumnych Berberów. Wśród gór przystanek na lunch. Zjazd samochodami do Boumalne des Dades. Czerwone, jaskrawe formacje skalne, przełomy i egzotyczne nierealne ściany nadają wyjątkowości temu miejscu. Zjedziemy drogą Dadès Gorge, jedną z największych atrakcji turystycznych Maroka.  Następnie przesiądziemy się do busa w kierunku Kelaa M'Gouna. Kolacja i nocleg w jednej z okolicznych kasb. Dla chętnych wieczór henne.
 
DZIEŃ VII Po śniadaniu przejazd malowniczą Doliną Róż, wśród kasb, do położonego na wysokości 1160 m n.p.m. Ouarzazate, stolicy południowego Maroka nazywanego "Hollywood Afryki" i dalej do ksaru Ait Bin Haddou. Po drodze zwiedzanie Kasby Amerhidil, wytwórni kindżałów i noży oraz manufaktury olejków różanych, wód, kremów, mydełek. W kwietniu i maju w okolicach Kala M'Gouna kwitną tysiące damasceńskich róż. Kobiety zbierają płatki róż, suszą je, destylują i przerabiają na kosmetyki. Lunch. W miarę wolnego czasu możliwość zwiedzania w Ouarzazate Studiów Filmowych „Atlas”, których murów bronią olbrzymie pseudoegipskie figury (studia rozciągają się na 30 tys. m² pustynnego pejzażu) lub zwiedzanie kasby Taurirt z XVIII w. Kolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VIII Po śniadaniu zwiedzimy ksar Ait Bin Haddou położony na skraju rzecznej doliny. Jest to najpiękniejsza w całym Maroku ufortyfikowana wioska berberyjska w kolorze ochry, wpisana na Listę UNESCO.  To tu kręcono wiele filmów, m.in. „Gladiatora”, „Lawrence’a z Arabii” czy „Klejnot Nilu”. Po lunchu przejazd przez góry Atlasu Wysokiego przełęczą Tizi-n-Tischka na wysokości ponad 2260 m n.p.m. do Czerwonego Miasta – Marakeszu. Dla chętnych wizyta w manufakturze, produkującej olejek arganowy oraz wyjście do hammamu (kąpiel + masaż). Kolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IX Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Marakeszu, uznawanego za stolicę kulturowo-historyczną Maroka. Miasto dzieli się na dwie części: starą medinę i bogatą, nowoczesną metropolię. Najciekawszym miejscem jest niewątpliwie plac Jemaa El Fna. Rano słynny plac jest targowiskiem, a popołudniem zmienia się w miejsce czarów i magii. Marakesz to miasto barw, zapachów oraz smaków, miasto o którym nie można zapomnieć! Lunch w ciągu dnia. Wieczorem zapraszamy na warsztaty kulinarne – wspólne zakupy, gotowanie i spożywanie potraw marokańskich. Kolacja (jako warsztat kulinarny) i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ X Po śniadaniu  czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot do Berlina.
 
Terminy i ceny na zapytanie dla grupy min. 15 osób.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.