Francja elegancja

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(4917)
FRANCJA ELEGANCJA
 
DZIEŃ I Godz. 09.55 wylot samolotu z lotniska Berlin Schönefeld. Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przylot do Bordeaux o godz. 12.25. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w pokojach i krótki odpoczynek. Bordeaux jest od stuleci najbardziej znanym i najwyżej cenionym regionem winiarskim świata, jego historia łączy się więc nierozerwalnie z dziejami szlachetnego trunku, który uczynił z niewielkiej osady nad rzeką Garonną bogate i chętnie odwiedzane miasto. Popołudniem proponujemy pierwszy spacer po mieście, a zaczniemy od starówki. Historyczne centrum Bordeaux wpisane zostało na światową listę zabytków UNESCO. W całym mieście znajduje się około 350 zabytków, jednak najcenniejszym z nich, podlegającej ścisłej ochronie konserwatorskiej, jest obszar Starego Miasta. Zdecydowana większość atrakcji skupia się na lewym brzegu Garonny, która dzieli miasto na dwie części, połączone ze sobą licznymi mostami. Centrum Starówki jest plac Quinconces, na którym obiekty usytuowane zostały na jego czterech rogach i w środku placu, co przywodzi na myśl układ kropek w kostce do gry. Jego centralnym punktem jest fontanna z pomnikiem Monument des Girodins. Ciekawym miejscem jest też Place Gambetta, czyli siedziba najdroższych w mieście butików. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu proponujemy fakultatywną wycieczkę do słynnego regionu winnego Saint–Emilion, jednej z najsłynniejszych apelacji win z regionu Bordeaux. Saint Emilion wraz z otaczającym je krajobrazem setek hektarów winnic, wpisane zostało w 1999 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uprawę winorośli i produkcję wina na tych terenach zapoczątkowali Rzymianie, którzy docenili wyjątkowe walory tutejszej gleby. Dzięki temu wina z tego regionu należą do najstarszych we Francji, a winnice do najsłynniejszych na świecie. Wycieczkę rozpoczniemy od panoramicznej przejażdżki po okolicznych winnicach. Odwiedzimy także jeden z zamków, gdzie będziemy mogli spróbować doskonałych tutejszych win. Lunch. Zwiedzimy także piękne średniowieczne miasto Sait Emilion i będziemy mogli poczuć atmosferę tego pięknego miejsca. Powrót do Bordeaux. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Bordeaux. Zwiedzimy katedrę św. Andrzeja ze słynną Bramą Królewską, która wzorowana jest na paryskiej katedrze Notre Dame. Zobaczymy także kościoły St-Seurin, Ste-Eulalie i St-Michel oraz pozostałości murów obronnych wraz z bajkowymi, miejskimi bramami, a także pozostały jeszcze z czasów rzymskich amfiteatr. Bordeaux to miasto mostów, ich połączenie stanowi promenada biegnąca wzdłuż brzegu Garonny, która jest idealnym miejscem na romantyczne spacery. Najpiękniejszym mostem jest kamienny Pont de Pierre z początku XIX wieku, zbudowany na 17 łukach, które symbolizują litery w imieniu i nazwisku cesarza. Kolejnym wartym uwagi mostem jest wiszący na wysokości 58 metrów Pont d’Aquitaine, mający 1767 m długości. Czas wolny na Placu Giełdy, będącym obecnie turystycznym centrum handlowym, gdzie można nabyć pamiątki dla bliskich Obowiązkową atrakcją jest również tzw. Zwierciadło Wody, które co jakiś czas zamienia się w gęstą mgłę z pary i w pogodne dni odbija otaczające je budynki w tafli, niczym w lustrze. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Wyjazd nad Ocean Atlantycki do miasta Arcachon i degustację słynnych ostryg. Arcachon to jedno z najpiękniejszych miejsc na atlantyckim wybrzeżu ukryte wśród sosnowych lasów na południowym brzegu cudownej laguny Bassin d'Arcachon połączonej z otwartym oceanem. Liczne restauracje, kawiarnie i tawerny rozrzucone są wzdłuż zachęcającej do spacerów promenady, koniecznie trzeba spojrzeć na bajkowe wieżyczki XIX-wiecznego kasyna oraz zajść do Aquarium et Musee z zadziwiającymi gatunkami zwierząt morskich. Proponujemy także rejs panoramiczny po zatoce, gdzie podziwiać będziemy urocze domki rybackie wybudowane na wodzie i największą wydmę Europy Dune du Pyla. Możliwość relaksu na złocistych plażach Arcachon. Powrót do Bordeaux. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Godz. 10.10 wylot samolotu. Godz.12.45 przylot do Berlina na lotnisko Schönefeld.
 
Terminy i ceny na zapytanie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.