Szklaneczka porto w Porto

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(3451)

Szklaneczka porto w Porto
 
DZIEŃ I Wylot samolotu z Berlina. Przylot do Porto. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Porto, jednego z najbardziej urokliwych miast Europy, położonego na wzgórzach i patrzącego na bezkresny ocen. Zaczniemy zwiedzanie od Palacio da Bolsa i kościoła św. Franciszka, najbardziej okazałej gotyckiej budowli w mieście. Zobaczymy także Most Ponte Dom Luís I, dwukondygnacyjny most stalowy, który stanowi wizytówkę Porto. Następnie udamy się na nadbrzeże Cais da Ribeira - dzielnicę Porto ulokowaną nad brzegami rzeki, która jest jedną z najbardziej malowniczych części miasta, chętnie fotografowaną o każdej porze dnia. Zwiedzimy także stację kolejową São Bento, znaną ze swoich malowideł naściennych przedstawiających historię Portugalii i księgarnię Livraria Lello & Irmão. Czas wolny. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu rejs po rzece Duero. Zobaczymy niezwykłą architekturę Porto z poziomu rzeki i przepłyniemy pod jego sześcioma mostami. Następnie wizyta w winiarni połączona z degustacją, bo wino to przecież część duszy miasta, a najsłynniejsze jest oczywiście porto. Przejazd pociągiem do Aveiro. Miasto często nazywane jest Wenecją Portugalii, a to za sprawą licznych kanałów, które przecinają miasto i kolorowych, długich łodzi oferujących przejażdżki dla turystów - prawie, jak we włoskiej Wenecji. Po zwiedzaniu miasta udamy się na małą filiżankę portugalskiej mocnej kawy oraz czegoś słodkiego - a będąc w Aveiro koniecznie musimy skosztować "ovos moles", bo właśnie tak nazywa się słodki specjał z Aveiro. Powrót do Porto. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wyjazd busem na całodniową wycieczkę po okolicach Porto. Najpierw zobaczymy Guimaraes, uważane za kolebkę portugalskiej państwowości, pierwszą stolicę Portugalii, Średniowieczna starówka miasta, która stanowi jednolity zespół architektoniczny została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Barcelos, małego uroczego miasteczka słynącego z wyrobów ceramicznych np. tradycyjnego koguta – symbolu szczęścia i całej Portugalii. Następnie udamy się w okolice Bragi, gdzie na malowniczym zalesionym szczycie Monte Espinho  znajduje się będące celem licznych pielgrzymek barokowe Sanktuarium Dobrego Jezusa z Gór. Sanktuarium wraz z prowadzącymi do niego 116 metrowymi monumentalnymi barokowymi schodami symbolizuje duchową wędrówkę do nieba i stanowi religijny symbol Portugalii. Powrót do Porto. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, bagaże pozostawiamy w recepcji. Czas wolny na pożegnalny spacer po mieście. Powrót do hotelu po bagaże i transfer na lotnisko. Wylot samolotu z Porto. Przylot na lotnisko w Berlinie.

Terminy i ceny na zapytanie.
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.